Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi kell a könyvíráshoz?

Mi kell a könyvíráshoz?

Figyelt kérdés
mármint van ötletem, ihlet is csak azt szeretném kérdezni, hogy ehhez csak tehetség kell és szív meg az írás öröme vagy tanulni kell(nem arra gondolok ,hogy sokat kell olvasni meg a helyesírásra) hanem mondjuk , hogy hogyan kell bekezdésekre tagolni meg vannak-e kikötések egy könyvnèl stb. (sorry ha bèna a kérdés nem tudtam jobban leírni)

2013. ápr. 21. 18:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: elfelejtettem megemlíteni a lényeget: gyakorolj, nagyon-nagyon sokat gyakorolj! :)
2013. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát magánkiadásnál többet kell fizetni, ha nekik kell a tördelést megcsinálni, ennyi:)
2013. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
a bekezdésre tagolás, akárcsak a fejezetekre osztás, az író feladata... a kiadónak vajmi kevés köze van hozzá...
2013. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ne veszekedj, mondom megcsinálják!!:D Akarsz linket?:D:)
2013. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszi sokat olvasok és most is írok, remélem tudok fejlődni ^^ ment a zöld pacsi :D
2013. ápr. 24. 22:10
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

naná, hogy kell a link :)



a kiadó honnan tudná...

2013. ápr. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ment a link:):)
2013. ápr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem ezeket a kérdéseket, amik arról szólnak, hogy adott az ifjú önjelölt alkotó, és azon tötyörészik, hogy akkor most írjon-e, vagy sem, meg különben is mi kell hozzá, meg hogy lehet, mint lehet, most mit csináljon, jaj, jaj. Fölösleges ez az egész kérdés, és fölöslegesek a válaszok is, mert a sok okos, aki mind tudja, hogyan kell írónak lenni, valójában ugyanúgy nem hivatásos "fiókíró", ami nem is lenne probléma, viszont én ha valakitől tanácsot kérnék, hogy segítsen az íráshoz, minimum egy novelláját el akarnám olvasni, mert okoskodni könnyű. Szerintem ha írni akarsz, akkor indíts mondjuk azzal, hogy leülsz, és írsz. Szerintem aki már a regénykéje megszületése, vagy egyáltalán elkezdése előtt azzal szórakozik, hogy jaj, hogyan tördeljem, meg mit fog szólni hozzá a kiadó (miközben nem fogják kiadni, és szerintem be se fogod fejezni), persze jó érzés beleélni magadat abba, hogy író vagy/leszel, de szerintem te (meg még az a sok másik fiókíró, mert látod nem vagy egyedül) inkább író akarsz lenni, mint, hogy megírj valamit. Ha érted, mire akarok kilyukadni.

És még ismételhetném a közhelyeket, hogy nem tudatosan kell íróvá válni, és a továbbiak, de szerintem az is példázata annak, hogy te inkább abba akarod beleélni magadat, hogy író leszel, hogy kiírtad ezt a kérdést.

2013. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
azt hiszem értem.... köszi^^
2013. máj. 4. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!