Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy mindenki a Szent Johanna Gimiről beszél?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre. Nem olvastam a sorozatot, nem is fogok róla rossz véleményt mondani. Csak egyszerűen az agyamra megy, hogy már mást se lehet hallani. Itt gyakorin is végigpörgetem az oldalt, és a fele SzJG kérdés. (Meg a válaszokban se szerepel más.) Nem hiszem el, hogy ez ennyire alapmű lett, különösebb irodalmi érték nélkül. Azt is hallottam, hogy valahol kötelező olvasmány volt... Kicsit túlzás, nem?
2013. júl. 8. 09:23
1 2
 1/14 Rs. ***** válasza:
Én is így voltam vele, amikor kezdett bejönni ez az egész láz, akkor olvastam belőle 300 oldalt, és tényleg jó könyv, inkább a fiatalságról szól, de sose lehet olvasás közben unatkozni. Szóval szerintem neked is el kellene olvasnod. :)
2013. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem fogom elolvasni, mert nem érdekel a témája. Inkább komolyabb könyveket olvasok, de ez ízlés kérdése :)
2013. júl. 8. 09:30
 3/14 Rs. ***** válasza:
Én is szeretem a komolyabb műveket, de egyszer el lehet olvasni. Mondjuk én sem értem, hogy honnan van ez a nagy láz.
2013. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
szerencsére azt se tudom mi az, de nem is érdekel, biztos ilyen 12 éveseknek szóló valami
2013. júl. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Az utolsónak üzenném, hogy nagyon sokan 20-30 éves fejjel is elolvassák és tetszik nekik. Én olvastam, nekem nagyon tetszett.

Erről nem is tudtam, hogy valahol már kötelező olvasmány. De, szerintem csak azért, mert nagyon sok gyereket rávett az olvasásra. Jó pár ismerősöm van, akiknek nem igazán volt könyv a kezükben. Aztán valami oknál fogva elolvasták a Szent Johanna Gimit, és azóta falják a könyveket. Jane Austentól J.R.R. Tolkienig.

Hogy miért ennyire felkapott, arra csak azt tudom mondani, hogy sok fiatalnak segített. És teljes mértékben azonosulni lehet a szereplőkkel, ami nem minden könyvnél igaz.

Szóval, egy szónak is száz a vége. Nagyon jó könyv:-)

2013. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ennyi SZJG kérdés, mert:

-Sokan olvasták, népszerű

-Fiatal az olvasók többsége, nekik meg több kérdésük van

-Gyakorin is több a fiatalabb, mint az idősebb

-Az ún. komoly műveket olvasók általában magukban elmélkednek a műről, máshol beszélik ki, elolvassák a regények elemzését

-9 kötetes sorozat, egyenként 400-500oldallal, így van mire rákérdezni, részletet keresni

2013. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az az iskola, ahol a zent Johanna Gimi egy kötelező olvasmány, az már rájöhetett arra, hogy a könyvmolyokon kívül senki nem fogja elolvasni a szépirodalmi műveket, amiket feladnak. Viszont a Szent Johanna Gimi nyelvezete érthető, olyan kérdésekkel foglalkozik, amik a tiniket érdeklik. Hiába adják fel az Odüsszeiát kötelezőnek, ha semmit nem értenek belőle a diákok, és megunják a 3. oldal után. Míg az SZJG pörgős, vicces, mégis egy kötet, aminek a főszereplői nem züllött, drogozó fiatalok, hanem egy egyszerű tinilány, aki szeret olvasni. Olyan, mintha az ő életük lenne, csak itt nincs a szülőknek pénzügyi gondja, rengeteg a program, összetartó az osztály, szóval egy olyan világ, amilyet mind szeretnénk, és még meg is valósulhatna, egy varázsvilág a realitás határain belül.

Különben nem értem, miért idegesít annyira. Egyszerűen lépj tovább egy kérdéssel, ha meglátod az SZJG feliratot. Nem értem, miért kellett erre kérdést szentelni...

2013. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagy vele egyedül. Én még az első kötetet is elolvastam, hogy végre megértsem ezt a nagy hisztériát körülötte. Nem ajánlom neked, nem rossz könyvecske, egy nyári délutánra, a strandon, egy limonádé mellé tökéletes, de semmi komolyabb értéket nem tartalmaz, és komolyabb témákat (amik simán szóba jöhetnének a könyvek alatt) nem boncolgat, tehát egy könnyed limonádé, tini ponyva. Egyszerű olvasni, nem kell rajta különösebben elgondolkodni, és sok olvasó elhiszi (ezek többségében a 12-13 éves korosztály) , hogy ez maga a valóság (ez természetesen nem igaz, de jó elhinni), hogy ilyenek a gimis évek.

Szerintem is túlzás kötelezővé tenni, más ifjúsági regényket is lehet választani, mai íróktól, amik jobban fedik a valóságot, vagy több értéket tartalmaznak (jó én a HP-t tenném kötelezővé, ha tőlem ilyen kategóriában érdeklődnének, de azért abban benne vannak azok az értékek, amit a legtöbb kötelező átakar adni, de még azt se).

Utolsó: sok könyvmoly már csak dacból sem olvas kötelezőt, és legjobb tudomásom szerint szépirodalom és szakirodalom van , és nem hinném, hogy az SzJG szakirodalom lenne ;). Ja és a könymolyság nem űn tudomásom szerint (nekem az jött le soraidból, hogy lenézed az ilyen embereket).

Egy olyan lány aki annak a korosztálynak a része akiknek állítólag a regény íródott

2013. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
része helyett tagja
2013. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kötelező? Inkább ajánlott. Édesapám szokott kérni egy szabadon választott könyvről olvasónaplót (elvégre legyen egy nyár, amikor a gyerek tényleg olvas valamit), hasonló esetben előfordulhat, hogy valaki az SZJG-t választja. Vagy akár marketing szempontból is tanulságos a téma, netán a modern irodami szemlélet megváltozása tekintetében, ifjúsági irodalom... egyetemen simán elképzelhető, hogy kötelező. (Mondjuk egy kommunikációs- és marketing szakon.) :)

Engem igazából az zavart, hogy sok könyvet ajánl benne a főszereplő (nem olvastam, csak a kérdések alapján látom), amik talán nem pont ennek a korosztálynak javallottak. De a rajongók sorra falták, elvégre ha ő is... leginkább az Állatfarm "népszerűsége" ütött szíven, egy 12-14 éves lány nem hiszem, hogy felfogja ennek a műnek a teljes mélységét. Hasonlóképpen a Zabhegyező, de az jobban megfoghatja. És így tovább. (De ha végignézem a listát, hát... valahogy senki nem ajánlotta az Aranykoporsót, pedig azért az egy kiváló Móra regény.)

De örüljünk, hogy legalább olvasnak. (Ezt mindig el kell mondani.) És ez talán rávezet másokat is a szépirodalomra - lásd sok ajánlott könyv.

2013. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!