Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy mindenki a Szent Johanna Gimiről beszél?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre. Nem olvastam a sorozatot, nem is fogok róla rossz véleményt mondani. Csak egyszerűen az agyamra megy, hogy már mást se lehet hallani. Itt gyakorin is végigpörgetem az oldalt, és a fele SzJG kérdés. (Meg a válaszokban se szerepel más.) Nem hiszem el, hogy ez ennyire alapmű lett, különösebb irodalmi érték nélkül. Azt is hallottam, hogy valahol kötelező olvasmány volt... Kicsit túlzás, nem?
2013. júl. 8. 09:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

7-es: És mi az irodalmi értéke? Kötelező olvasmánynak talán az is kéne...

Egyébként az nem izgat engem, hogy ki mit olvas a 12-14 éves korosztályban. Ha SzJG-t olvas, olvasson. De miért kell 25 kérdést föltenni, amiből soknak a lényege teljesen ugyanaz? A 6. válaszoló azt mondja, mert nagy a terjedelme. Ennyi erővel ugyanennyi Harry Potter vagy éppen Tűz és Jég dala kérdés lehetne... Szóval ezt nem értem.

2013. júl. 9. 16:17
 12/14 anonim ***** válasza:

8. hozzászóló:

Eszemben sincs lenézni a könyvmolyokat! :D Vicces is lenne, így évi 150 kiolvasott könyvvel és Moly.hu egyik leghűségesebb tagjaként :)

És én el is olvasom a kötelezőket, mert engem érdekelnek. De az osztályomban, mondhatjuk, hogy ketten vagyunk, akik ilyenek (pedig gimnazista vagyok), a többiek vagy csak SZJG-t olvasnak, akik pedig erre sem képesek, azok a "mi a kedvenc könyved?" kérdésre még mindig a Vukot mondják, mivel csak azt olvasták...

Aki pedig könyvmolynak vallja magát, de dacból nem olvas kötelezőt, az nem könyvmoly az én fogalmaim szerint. A könyvmolyság nem csak a "mennyit?", hanem a "milyet?" kérdést is takarja.

Ezért mondom, hogy kötelezőnek sokkal jobb választás lenne az SZJG, ami megszeretteti az olvasást, és nem olyan könyvek, amiket én elolvasok, a többiek pedig kifutnak az osztályteremből.

2013. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor pörgess tovább, vagy szia
2013. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A 6. válaszoló azt mondja, mert nagy a terjedelme. Ennyi erővel ugyanennyi Harry Potter vagy éppen Tűz és Jég dala kérdés lehetne... Szóval ezt nem értem."


Mert a magyarázatot egyben kell értelmezni, nem pedig kiragadni az utolsó sorát.

2013. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!