Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi annyira fene jó az SZJG-ben?

Htvbb kérdése:

Mi annyira fene jó az SZJG-ben?

Figyelt kérdés
Végigolvastam, de szerintem totál lapos. Unalmas, 8 köteten keresztül semmi, ráadásul feldobni sem lehet semmivel. Reni szerelmi története nyálas, tündérmesés, ilyen egyszerűen nem létezik. Virágot kezelni kéne, tizennyolc évesen nem lehet valaki ilyen. A többiek meg csak egyszerűen rosszul vannak kitalálva. Valaki magyarázza már el, hogy mit kéne benne észrevennem?

2013. júl. 23. 13:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Ízlések és pofonok.
2013. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%

Pontosan, ahogyan az előző mondja. Mellesleg ez egy ifjúsági történet, nem lehet összehasonlítani pl. egy fantasy-val, a saját kategóriájában pedig szerintem nagyon is jó. Na jó, szerintem mindenképpen jó, sőt, tökéletes, örök kedvencem marad. <3

Amúgy nem is nyálas, pont azt szeretem benne, hogy nincsenek túldramatizált mondatok, helyette ott van Cortez a saját, laza stílusával, és Reni a hülyeségeivel. Virág meg... szegény, tényleg nem valami okos, de én pont ezért szeretem annyira (kedvenc karakterem), és rajta kívül biztosan vannak még ilyenek, nem hiszem, hogy egyedül lenne. :D

15/l

2013. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Én szerettem :) persze azért néha nekem is kicsit fura volt Virág és az intelligencia szintje, meg Reni és az ömlengés :D De azért tetszett. Meghatott. :) vannak részek benne amin egy csomót nevettem, meg tetszett ahogy Kinga ilyen kitartóan küzd a céljai elérésében. Nem elcsépelt, minden szereplő szépen ki van dolgozva, jól megismerjük őket, mi zajlik bennük. Cortez valóban egy "szőke herceg". A valóságban szinte lehetetlen hogy ilyen sráccal találkozzon egy átlagos lány. Pont ezért jó. Minden kislány szereti a tündérmeséket, és reménykedhet benne hogy majd ha felnő, akkor egy Cortezzel fog megöregedni :) a Harry Potter könyv is olyan, hogy azok, akik olvassák, reménykednek benne hogy el jön értük Hagrid, és elviszi őket a Roxfortba. Ettől függetlenül a Szent Johanna sokkal valóságosabb. Mindenki szeretne olyan barátokat mint Reninek vannak..

Persze ez azért ízlés kérdése is. Valaki az Alkonyatra esküszik, más a Stephen King könyvekre.

Na egy kicsit elkalandoztam így a végére :D

2013. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek az előzőkkel. Ízlés kérdés, és nem tetszik, hát nem tetszik. Nekem igen.
2013. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Észrevenned benne semmit sem kell, ha eddig nem sikerült. Bár valóban eléggé sablonos a könyv, és inkább hasonlít egy mesére, mint valós történetre, attól még nagyon sokan szeretik, méghozzá azért, mert jó elképzelni, hogy ez mind velünk is megtörténhetNE. De közben azért mindannyian tudjuk, hogy nem fog. Leiner Laura megfogalmazta azt, amiről sok lány álmodik, és amiből soha nem lett volna több egy álomnál, ha ő meg nem írja. Így most már egy könyvsorozat lett. És nem mellesleg ezáltal a "tündérmese" által sokan megkedvelték az olvasást. Ami nem kis eredmény egy író részéről, sőt bárki részéről sem. Eddig még nem sokan bírtak rá egy kamaszt sem, hogy hagyja a barátait, és inkább olvasson egyedül a szobájában. Javítsatok ki, ha tévedek! Neki sikerült ezzel a "totál lapos, és unalmas" történettel elérnie ezt. A szerelem pedig nem nyálas. Vannak emberek, akik jobban szeretik az érzelgést, mint mások. És akkor? Attól még nem kéne ítéleteket mondani fölöttük, mert nem vagyunk egyformák. Remélem valamennyi kérdésedet megválaszoltam...
2013. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nagyon jó könyv.Nem nyálas.Ha szerinted "nyálas" akkor nyilván happy end lett volna a vég.Edina már überjófej lenne Virág pedig okos.De nem.Edina ugyanolyan díva maradt,Virág hippy,Vladár szigorú.....

Különben is nem lehet mindenki okos.Attól hogy valaki stréber még nem lehet az minden karakter.Minden osztályba sőt történetbe van egy nem annyira jeleskedő tanuló.Ha nem tetszik miért olvastad amúgy is?

2013. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
25%
6-os válaszoló: Ha nem teccik, akkor mi a fenét keresel a szent johanna gimi kategóriában? Amúgy a történet szerintem nagyon, jó, és mindegyik pozitív válaszolóval egyet értek :)
2013. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%

IZLÉSEK ÉS POFONOK!!!

akinek nem tetszik minek kommentál

amúgy honnan szedted azt hogy lapos? szinte minden percben elsütnek egy jó poént!

nekem tetszik.

2013. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

2. és 4. válaszoló, köszönöm a hasznos válaszokat :) Sikerült nagyjából megértenem, bár a véleményem továbbra is tartom.

Azt azért sajnálom, hogy olyan sok jó könyvből/könyvsorozatból pont ez hozta meg az olvasási kedvet. :/ Manapság minden második történetnek akár könyv akár film ilyen tündérmesés kimenetele van, csak ez egyik pl. Jessica meg Mike, ez meg Reni meg Cortez. Ennyi, ezért nem értem mi ez a nagy felhajtás. Azon kívül egy valódi suliban már rég osztogatták a figyelmeztetőket meg az egyebeket , ebben meg „az A-sok voltak” és ezzel minden el van intézve. (azért az elismerem, hogy volt benne egy-két rész amin tudtam nevetni)

Egyébként azért olvastam el, mert az volt írva róla egy ajánlóban, hogy „egy könyv a a való életről”. Azt vártam, hogy majd tényleg az lesz, a valóságról szól, ehelyett ahogy haladtam előre a történetben, úgy távolodott el a valóságtól.

Még így utóiratként a sok „ha nem tetszik miért... ha nem tetszik nem kell...” hát azért mert szabad országban élünk, ha akarom leszólom, ha akarom nem, hadd döntsem már én el! Beleszólok én abba, hogy tetszik? Küldök én neked olyan üzenetet, hogy ha ennyire tetszik miért olvasgatod hogy leszólják? Már megbocsáss.

2013. júl. 25. 21:32
 10/35 anonim válasza:
0%
szerntem ez ey naggyon jo konyv tiniknek irva nem nyalas ott van cortez minden lany alma (igaz egy kicsit hisztisnek talaltam amig ossze nem jott renivel) meg reni es virag egyaltalan nem huly ezzl az edes stilusaval es hat meg jo hogy hulyesegeket mond amikor egesz 4 even keresztul nem tanult soha !!!
2013. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!