Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/1180 anonim ***** válasza:
96%
Nyelvi lektor és fordító lévén minden kötetben kiszúrtam egy-két helyesírási, fordítási és gépelési hibát, de komolyabb baki nem nagyon volt benne.
2009. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/1180 anonim ***** válasza:
90%

Én vagyok, aki írtam, h mi az a páni félelem.

Bocsi, h úgy lehurrogtam azokat akik nem tudták, h mi is ez, de nagyon meglepődtem. Alig vagyok nagykorú és kb. 10 éve ismerem ezt a kifejezést. Meglepődtem, h sokan nem ismerik, ennyi. Bocsi még1szer.

2009. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/1180 anonim ***** válasza:
96%
A páni félelmet mint kifejezést én ismertem eddig is, de csak most tudtam meg, honnan ered :)
2009. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/1180 anonim válasza:
98%

Előre elnézést kell kérnem a nagy Harry Potter rajongóktól, de én találtam benne egy igazán nagy bakit.


Biztosan emlékeztek arra, hogy mikor az 5. kötetben Malfoy és a bandája elkezdtek pontokat levonni az egyes házaktól, mennyire meglepődtek Harryék.

Itt egy kis idézet.


Draco Malfoy lépett ki az egyik ajtó mögül, Crakkal és Monstróval a nyomában. Valaminek roppantul örülhetett, mert csak úgy ragyogott sápadt, hegyes arca.

– Sajnos le kell vonnom öt-öt pontot a Griffendéltől és a Hugrabugtól – nyekeregte.

– Csak a tanárok vonhatnak le pontokat, Malfoy – vágta rá Ernie.

– És ha elfelejtetted volna, mi is prefektusok vagyunk – sziszegte Ron.

– Tudjuk, hogy a prefektusok nem vonhatnak le pontokat, Gólkirály – felelte vigyorogva Malfoy. Crak és Monstro bután göcögött. – A Főinspektori Különítmény tagjai viszont...


És akkor itt a hiba.

A 2. kötetben, mikor Harry és Ron kilépnek Myrtle mosdójából, szembetalálkoznak Ron bátyjával, Percy-vel.

Nem akarok megint ilyen sokat idemásolni, de a lényeg, hogy összevitatkoznak, és itt a kritikus mondat.:


- Öt pont a Griffendéltől! - sziszegte Percy, és megfogta prefektusi jelvényét.


Szóval szerintem ez egy elég nagy hiba, a prefektusok egyszer vonhatnak le pontokat, máskor meg nem.

2009. nov. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/1180 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló nagyon köszönöm a válaszod, ez szerintem is elég nagy hiba:S Sajnos Rowling sem tévedhetetlen...
2009. nov. 7. 09:56
 16/1180 anonim ***** válasza:
98%
Szintén hiba az első kötetben, amikor először mennek be a hálószobába, négy ágyat ír az írónő, pedig Harryék öten laknak egy szobában.
2009. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/1180 anonim ***** válasza:
96%

Az utolsó könyvben, amikor elmennek Luna apjához, ott ugye meghallgatják a halál ereklyéi "történetet".

Előtte vagy utána?! nem tudom pontosan..nézik a Luna apja álltal készített diadémot! Nos a könyvben Luna apja mit mondd rá?..Hogy ez Hollóháti HELGÁnak a diadémjának a mintája alapján készült.


Hatalmas hiba! Hollóháti Hedvig! és Hugrabug Helga!


Én szörnyűnagy HP fan vagyok..és meglepett,hogy ekkora bakit , hogy nem tudnak észre venni.


Na ennyit szerettem volna :)

2010. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/1180 A kérdező kommentje:

Júj ez az utolsó hiba nagyon gáz!! Épp most olvastam azt a részt és tényleg így van!

Várom a további bakikat!:D

2010. jan. 3. 19:40
 19/1180 anonim ***** válasza:
97%
A második könyvben van egy olyan rész, ahol elfelejtettek lefordítani egy nevet, Hóborc helyett Peeves szerepel. Nálam a 222. oldalon van.
2010. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/1180 anonim ***** válasza:
98%

arra a prefektusos dologra:

[link]

de azért ez sántít :D


Aztán a 3-as végén, még a hazautazás előtt leírja, hogy Fred meg George szerzett pár R.B.F.-et, meg hogy Percy minden RAVASZ-a kitűnő lett, de Harryék csak nyáron kapják meg az értesítést.

2010. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!