Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Felkeltené az érdeklődéseteket...

Felkeltené az érdeklődéseteket ez a történet? Esetleg olvasnátok tovább? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Sziasztok !

A történet tömören, egy 18 éves lányt szemszögéből: Miután magához tér, kétszáz társával együtt, egy terembe zárva, megtudja, hogy az elkövetkezendőkben nem lesz más feladatuk, mint túlélni. Nincsenek szabályok, bármit megtehetnek a cél érdekében. Egyetlen biztos pontot kapnak csupán, az egyik elrabolt zsebében lévő vörös kártya vezetői szerephez juttatja tulajdonosát.Arra , hogy miért , és hogyan kerültek ide, nem kapnak választ.

A völgy ahol ezentúl lakni kényszerülnek, végtelen erdőkkel tarkított, és csak egy biztos pont van, ahol táborozhatnak, egy több kisebb nagyobb faépületből álló egység. Itt játszódik majd a történet. A lány, Emily hamar komoly szerephez jut majd, hisz kiderül, hogy ő az egyetlen a táborban, aki ért a gyógyításhoz, doktor édesanyja révén. A főnök, akit a vörös kártya kiemelt a sorból, jó választásnak bizonyul, remek vezető, aki ezt tudja is magáról. A lányok a kegyeit keresik, hiszen nem csakhogy nagyon jóképű,de korlátlan hatalma is van, a fiúk pedig a köreihez akarnak tartozni, bekerülni a harcosok közé. Emily-t viszont keretek közé szorítja, nem akarja kockáztatni ugyanis az egyetlen gyógyítójuk elvesztését. Ez komoly konfliktusokhoz vezet kettejük között. Emily gyűlöli a fiút, de azt az érzést még jobban gyűlöli, hogy talán szeretni is tudná.

A kezdeti hitetlenséget felváltja a túlélésért folytatott küzdelem, hiszen akik a légvégéig kitartanak, hazamehetnek. Emily szeme előtt is csak ez a cél lebeg, de az út hosszú és tele van hatalmi harcokkal, szövetségekkel és ármányokkal, szerelemmel és halállal.

Fontos szerephez jut majd a mindennapi túlélésért folytatott küzdelem, a vadászatok, az újabb és újabb veszélyek és ellenségek, valamint a táboron belüli viszonyok.

Tízen, huszonéves korosztálynak íródna, lesznek benne 18+ os jelentek is. Talán lányokhoz szólna majd jobban, már csak azért is mert a főszereplő lány.:) De szeretném teleszőni izgalmakkal, fordulatokkal, hogy akár srácok is élvezettel olvashassák, nem csöpögős tinirománcnak szánom.

Egy blogot szeretnék indítani, de nagyon érdekelne a Ti véleményetek! Ha bármilyen kérdés felmerül, azonnal válaszolok.

Előre is köszönöm a véleményeket, építő kritikákat ! :)


2014. máj. 31. 16:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha ez a srac meghalna és egy masik venné at a helyét na az például nem mindennapi fordulat lenne,és maris szakítottál a tinisablonokkal. :)
2014. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hmm. Nagyon szépen köszönöm az ötletet, tetszik !! :D
2014. máj. 31. 18:12
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni a sztoriba csak ötlet


Azért is javasoltam mert egy ilyen karakter taszíthatja a fiú olvasókat. Az ilyen jóképű,izmos,menő,lányokkedvence,hibatlan valakivel nem lehet azonosulni egyszerűen.Elérhetetlen statusz. Ezért aztan folyamatosan nyomasztani fogja olvasas közben hogy "ő ilyen sose lesz"..

Főleg hogy kb. meg se kellett érte dolgozni csak jóképű lett és kapott egy kartyát.


Egy kevésbé fonaktalan valaki már sokkal rokonszenvesebb,főleg ha megküzd a vezető szerepért.

2014. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ha még nem olvastad volna ajánlom ezt a könyvet:

James Dashner: Az útvesztő

van hasonlóság a történeted és a könyv között, lehet, hogy pár ötlet az eszedbe jut olvasás közben, de azért ne másold le a könyvet. :)

2014. máj. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Abszolút igazad van.Ha jobban belegondolok, sok izgalmat tartogathatna, ha vezetőcsere alakulni ki.. Ezen most nagyon elgondolkodtam, köszönöm hogy kifejtetted, hálás vagyok érte!
2014. máj. 31. 19:54
 16/21 A kérdező kommentje:
Még nem olvastam, de talán nem ennek lesz mostanság filmes adaptációja? Köszönöm az ötletet, mindenképp beleolvasok !
2014. máj. 31. 19:55
 17/21 anonim ***** válasza:
De, idén jön filmben.
2014. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez valóban taszít(hat)ja a fiúkat. Tipikusan lányos történet, és mivel te magad a romantikára helyeznéd a hangsúlyt (különben a leírásban nem kapott volna ennyi szerepet), ez újabb "negatívum".

Ne értsd félre, nem gond. Lányoknak például pont így lesz a tökéletes. Ne akarj megfelelni egy olyan olvasói rétegnek, amit nem tudsz megfelelően megszólítani. Ha neked ez a zsáner tetszik és ebben mozogsz otthonosan, maradj nyugodtan ebben.

Amivel kissé el lehetne távolodni a lányos sablonoktól:

- vezető - miért kártya? Küzdjön meg a pozícióért, ha már tényleg alkalmas rá. Vagy ha kártya, akkor valóban, vezetőcsere, mert van feltörekvő jelölt. Gondolom a régi, ha tényleg jó vezető, nem adja könnyen a hatalmát. Megölni nem feltétlenül kell, ha egyszer férfi főhőssé tennéd, de árnyalhatod a jellemét. (És nem az esendőséggel, hanem pont a harcra való képességével.)

- gyógyító - felejtsd el. Bárhogy is, azért a szervezők zsenialitását dicséri, hogy ekkora merítésből egy ember nincs rajta kívül, aki értene az orvosláshoz, ami 18 évesen nagy szó, tekintve, hogy ilyenkor már bőven lehet jogsija az ambernek. Ahhoz meg kell elsősegély-vizsga. Ezt még az is le szokta tenni, aki nem akar vezetni.

- túlélésért folytatodd küzdelem, de vannak házaik. Hmm... fegyvereket nem kapnak hozzá? :)

- 18+ jelenetek... meg a romantika alles. Azért ezen erősen el kéne gondolkodni, hogy mennyire kap erős hangsúlyt. Kétszáz ember között rendezni a viszonyokat azért nem egy kisregény kategória, ilyenekkel megspékelve meg lassan egy monumentális regény képe bontakozik ki. (Vagy a kétszázből nagyjából száznyolcvan élő díszletként funkcionál.)

- igaz, nem írtad, de gondolom van feloldás. Hogy kerültek oda, megpróbálnak kijutni, sikerül-e stb. Mert ilyenkor nem a túlélés a legfőbb cél, hanem a kijutás. A túlélés csak eszköz.


Kis "kötelező olvasmány lista", ha ezt az alapötletet megpróbálod "fiúsítani". (Maga az ötlet amúgy nem rossz. Innen-onnan összeszedett, de egységesnek tűnik, meg az ma egyébként is nagy divat. Jó fogás, ügyes érzéked van hozzá.)

Legyek Ura (Golding). Nélküle nem lehet modern robinzonádot írni.

Robinson Crusoe (Defoe), csak az összehasonlítás kedvéért. Meg vannak benne ügyes ötletek. A hangsúly máshol van, és mennyire más a történet hangulata!

Battle Royal (Takami Kósun) - igaz, más a lényege, de megint modern robinzonád és megint a csoportstruktúra az, ami fontos.

A drót nélküli gyilkosság (Rejtő) - furcsának tűnik a választás, de ha tényleg orvost akarsz faragni a lányból, ez segíthet. Hasonló helyzetet vázol, bár nem a lány a nézőpontkarakter, de vele is sokat foglalkozik. Meg van pár másik szál, az ne zavarjon. Alapvetően annak ellenére, hogy happy end és romantikus és rejtői humor, elég sötét a hangulata.


A többit nem sorolom, szerintem azokat olvastad, amit mondanék.

2014. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ugyan lány létemre kissé taszítanak a romantikus könyvek, nekem tetszik az alapötleted. De ahogy már jó páran mondták, nekem is szúrja a szemem a visszahúzódó lány - menő, jóképű srác párosítás. Minden embernek van sötét oldala, és a leírt szituációban szerintem elő is bújik a karakterekből. Gondolj bele, mindenki túl akar élni, és sokan készek ehhez eszközként használni a társukat, így nem marad más, mint hatalomvágy, nézetbeli eltérések és vádak. Nincs olyan ember, aki ilyenkor feltétlen bizalommal viszonyul társaihoz.

Kimondottan érdekes és fordulatos regényt lehetne ebből a szituációból keríteni, ha érzékeltetnéd, ahogy a karakterek között lassan felbomlik a bizalom és a barátság, ahogy egyre átveszi ezek helyét a nyugtalanság és a rettegés.

Egyébként lesznek a szereplőknek valamiféle fegyvereik? Erről nem szóltál, annak ellenére, hogy említetted a növekvő veszélyt és a vadászatot. Gondolom nem lőfegyverre gondoltál, az kicsit illúzióromboló lenne, én legalábbis közelharci fegyvereket és esetleg valami dobófegyvert javasolnék, ami a vadászatot segítené. Ezzel tökéletesen lehet fokozni a feszültséget, hogy az olvasó még reménytelenebbnek érezze a helyzetet.

A 18+ jeleneteket illetően: én mindig is szerettem, ha egy könyv merész. Neked is ezt javaslom. Ha a fiúkat is meg akarod fogni, feszegesd nyugodtan a határokat, egy ilyen könyvnél kell is. Nem feltétlenül arra célzok, hogy nyomd teli a regényt erőszakkal és durva erotikus jelenetekkel, de ne félj szókimondó lenni.

Remélem, tudtam segíteni :)

2014. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az észrevételeket!

A kártya azt a cél szolgálná, hogy már a kezdetektől adjon egy irányt a történetnek, kicsit megkönnyítse, felgyorsítsa az erőviszonyok kialakulását, azáltal, hogy úgymond felsőbb utasításra jut vezetői szerephez a fiú. Evvel egy kicsit a saját helyzetemet akartam megkönnyíteni, megmondom őszintén, mert így sokkal gyorsabban juthatok el ahhoz a részhez, amire a legnagyobb hangsúlyt helyezném, tehát a túlélési időszakra, furcsán szólva.:) De a kommentek alapján, ahogy komolyabban elgondolkoztam rajta, kissé át fogom alakítani az alapötletet, hogy kevésbé érvényesüljön ez a sablon sztori.

A gyógyítás tényleg gyenge pont, de szeretném valamivel kiemelni a lányt, ezen még gondolkoznom kell.

A házak.. Tudom, hogy elég érdekes, de a feloldásban erre például választ fognak kapni. Tőröket fognak kapni, mert szükségük lesz rá.. De komolyabb fegyvereket nem szeretnék adni nekik, mert azzal minden izgalmas helyzetet le tudnának lőni, szó szerint :D

A viszonyok rendezését illetően tudom, hogy nagyon komoly munka, és valószínűleg tényleg lesznek élő díszletként szolgáló karakterek, de megpróbálom majd a lehető legjobban visszaszorítani.

Feloldás természetesen lesz, viszont arra, hogy megpróbáljanak kijutni, szerintem nem fogok komoly hangsúlyt fektetni, mert folyamatosan le szeretném őket foglalni égetőbb gondokkal.

Az ajánlásokat nagyon szépen köszönöm, el fogom őket olvasni, remélem sokat tanulhatok majd belőlük, és a válaszodért is nagyon hálás vagyok, sok mindenre rávilágítottál.:)

2014. jún. 1. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!