Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismered ezt a furcsa rajzos...

Ismered ezt a furcsa rajzos könyvet?

Figyelt kérdés

Gyerekként volt egy könyvem, ami akkoriban annyira nem tetszett, mivel furák voltak a rajzok. Most eszembe jutott, gondoltam újra megnézem, de fogalmam sincs, mi lehetett a címe. Csak néhány támpontom van,, remélem, valaki tud segíteni a keresésben!


Keményfedeles volt, fehér, az elején nagyobb kép.

Talán Móra kiadós, de ez csak tipp.

Nyolcvanas évek végén kaptam, szóval nem egy új kötet.

Szláv volt az írója.

Lakótelepről, ottani életről szólt.

Hosszabb szöveg volt benne, pl. egy oldal, aztán a másik oldalon illusztráció.

Nem volt túl vastag, inkább vékony.

A rajzok azért voltak furák, mert az embereknek háromszög volt a lábfejük, cipőjük, mind csúcsára állított háromszögön állt, lábuk is téglalap volt. Volt egy olyan kék babakocsi, aminek piros "csillagok" voltak a kerekei. (Egy ponton kereszteződő vonalak.) Emlékszem még ugrókötelező kislányra, homokozóra, szürke panelházakra. A rajzok eléggé olyanok voltak, mintha vonalzóval készítettek volna mindent.


Tudom, kevés infó, de remélem, tud valaki segíteni.



2014. aug. 20. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg nem Réber László illusztrálta? Neki vannak ilyen furcsa dolgai, és egy kisgyereknek talán ijesztőek is lehetnek :)

2014. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ő volt, ismertem a rajzait és szerettem. A rajzokon a könyvben mindenkinek háromszög volt a lábfeje, tehát nem volt normális lába senkinek sem.
2014. aug. 21. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:
ismerős de nem ugrik be aszem meg is van ez a könyv de nm jut eszembe de rossz....:D
2014. szept. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért remélem, egyszer eszedbe jut vagy ki tudod keresni.
2014. okt. 2. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!