Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vs. Trónok...

Harry Potter vs. Trónok harca? Szerintetek melyik a jobb? Ti melyiket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Emlékszem, régen mennyi olyan cikket olvastam, amiben a Harry Pottert a Gyűrűk urával hasonlítgatták össze, hogy melyik a jobb.. stb. Most a Trónok harcával megy ez. Akkor most hasonlítsuk egymáshoz ezt a kettőt :D

2014. okt. 15. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Sztem azért se a Gyűrűk Urával se a Trónok harcával nem lehet igazán összehasonlítani.

De én pl. sok évvel ezelőtt nagyon szerettem a Harry Pottert, de mára már kissé gyerekesnek vélem. A Tűz és Jég dala (Trónok harca) viszont nagy kedvencem lett. Alapból szeretem a középkort és ez a sztori (legalábbis Westeros) arra hasonlít, és jobban tetszik,mint a HP.

2014. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igazán szerencsés az összehasonlítás, a Harry Potter alapvetően ifjúsági regény, a Tűz és jég dala pedig high fantasy. Teljesen mások az elvárások a két zsánerrel szemben és az olvasóközönség sem ugyanaz. Ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi, a Harry Pottert jobban élveztem, a Tűz és jég dalával lassan haladok, sok az unalmasabb rész (most a 2. kötet közepe felé tartok). De rossznak egyiket sem mondanám.
2014. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát,én sztem is van pár unalmas rész a könyvben,mármint a Trónok Harcában,de sztem akkor is jobb,mint a Harry Potter,mert nekem is az egyik kedvencem volt 2-3 éve,de most már kicsit uncsi.Most a Kardok Viharának a felénél tartok (Tûz és jég dala III).Hát nem tudom...... 14/lány
2014. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam a Trónok harcát, illetve elkezdtem, és lehet az én memóriámmal van a baj, de belegabalyodtam a sok névbe. Biztos összeáll, de nem értettem mi szükség rá. Majd pihentebb időszakomban ismét előveszem. A HP-t nagyon szerettem kamasz koromban, viszont akkor kinőttem belőle, és nem befejeztem be a sorozatot. Épp mostanában vettem elő az 5, kötetet, érdekes így x év múlva összehasonlítani. Nekem még mindig tetszik, szórakoztat, kikapcsol, sokszor gyerekes, de olyan jó, hogy nem kell előre gondolkoznom, hanem hátradőlhetek.
2014. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
A Tűz és Jég dala egy inkább háborúra és politikára épülő könyvsorozat. A legtöbb történet az első kötetben van, de még ez sem nagyon haladja meg a Harry Pottert. Ezzel szemben a Harry Potterben sokkal több a történet, és kicsit valóban 'gyerekesebb' hangvételű, mert mind a főszereplők, mind az olvasók nagy része fiatalabb. Én mind a kettőt szeretem, és nem hasonlítanám össze őket, mert ugyan olyan jók.
2014. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem igazán vettem észre, hogy A Tűz és Jég dalában kevés lenne a történet. Elvégre egy teljes világban játszódik, és pl. a Targaryen ház története is "mindössze" 300 évre van bemutatva részletesebben a királyok történetével, és még a Westerosra érkezésük előtti időkből is vannak történetek, stb. Ilyennel a Harry Potterben emlékeim szerint nem találkoztam.
2014. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Harry Potter<3 ez nem azon múlik hogy ez rossz a másik meg jó mindenkinek más az ízlése.Én borzalmasan szerettem a Harry Pottert aztán kezdtem elfelejteni de még ennyi év után is könnyezek ha rá gondolok mert nekem ez a könyv egy csodálatos gyerekkort adott és szerintem mindegy hány évesen olvasod nem lehet megunni mert lehet hogy most gyerekesnek tűnik de én ha 40 évesen elöveszem majd akkor biztos vagyok benne hogy boldogan fogom olvasni mert rengeteg boldog emlékem fűzűdik hozzá:)

A Trónok harcához meg a Gyűrűk urához nem tudok pozitív véleményt mondani engem egyik sem kötött le.Viszont ha valami jó könyvet akarsz az Éhezők viadalát tudom ajánlani:)

De ez az én véleményem mindenkinek más az ízlése:D

16/l

2014. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egyértelműen a Trónok harca a jobb, mert sokkal több van benne. Nem tudom ti hogy vagytok/voltatok ezzel, de én a Harry Potter-nek szinte minden fontos részét előre tudtam,és nem azért mert láttam volna a filmet. A Trónok harcában tényleg vannak unalmas részek, és mikor pár évvel ezelőtt az első két kötetet olvastam, egyszerűen átugrottam ezeket, de később sokmindent nem értettem pont emiatt.És tényleg nagyon sok a név, a helyszín, és sok ágon fut,de mindegyiket el kell olvasnunk,hogy megértsük a végén azt amikor a szálak egybefutnak.
2014. nov. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
A Tűz és jég dalával kapcsolatban azért felmerültek bennem kérdések, hogy a szálak valóban összefutnak-e a végén. Nekem úgy tűnik, Martin nem az az író, aki kész tervvel, vázlattal ül le dolgozni, hanem sodródik a sztorival, egyre több, egyre lényegtelenebb részletet ír meg. Amikor egy szálba nagyon belegabalyodik, és rájön, hogy a sztori így nem lesz jó, akkor kinyírja azt a szereplőt. Ez egy ideig működő megoldás, de nem tudom, hogy a végén kapunk-e majd egy frappáns lezárást; félek tőle, hogy a sztori egyszerűen el fog veszni a részletek kuszaságában.
2014. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt nyilatkozta többször is,hogy meg van a történet a fejében, de mivel több mint 10 éve már dolgozik rajta, ezért folyamatosan változik kisebb-nagyobb mértékben a sztori, és mikor ír, akkor is újabb dolgok jutnak eszébe.


Viszont ez sztem hülyeség: "Amikor egy szálba nagyon belegabalyodik, és rájön, hogy a sztori így nem lesz jó, akkor kinyírja azt a szereplőt." Például melyik szál volt ilyen?

2014. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!