Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vs. Trónok...

Harry Potter vs. Trónok harca? Szerintetek melyik a jobb? Ti melyiket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Emlékszem, régen mennyi olyan cikket olvastam, amiben a Harry Pottert a Gyűrűk urával hasonlítgatták össze, hogy melyik a jobb.. stb. Most a Trónok harcával megy ez. Akkor most hasonlítsuk egymáshoz ezt a kettőt :D

2014. okt. 15. 10:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Ami most jön, SPOILER annak, aki még nem olvasta. Pl. Eddard, Robb, és még sorolhatnék kisebb példákat. Ezek körül a szereplők körül kialakult a konfliktusok egy olyan hálója, ami teljesen más irányba vitte volna, azaz kezdte vinni az egész történetet. De meghaltak, tehát a konfliktusok úgymond "kipipálva", az író feje már nem kell főjön amiatt, hogy mi lesz így Westerosszal, többet nem is nagyon tér vissza ezekre a dolgokra.


Bár élvezem a sztori olvasását, meggyőződésem, hogy Martin túloz, amikor azt mondja, van vázlata az egészről. Szerintem, ha lenne vázlata, akkor nem azt szerepelt volna az utóbbi pár résznél, hogy "még mindig nem jött el a tél, Daenerys még mindig a tengeren túl, és a sztori lényegében ne nagyon haladjon előre". Szerintem túl sokat vállalt, és a részletek, a mellékvágányok kezdik maguk alá gyűrni az írót - de szívből kívánom, hogy ne legyen igazam. :)

2014. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Így visszaolvasva, a szereplők halálával kapcsolatban nem igazán sikerült érthetően fogalmaznom, úgyhogy megpróbálom még egyszer. Ha egy másik írónál meghal egy fontos szereplő, akkor szomorúan bár, de utólag belátjuk, hogy a történet csak így működik. Martin viszont egy kulcsszereplő halálával lényegében megszabadul az adott cselekményszáltól, és egy részben új történetet kezd el írni. Persze mondhatnánk, hogy ez így életszerű, mert a valóságban sem tervezzük a halált, és mindannyian elvarratlan szálakat hagyunk magunk után, de engem olvasóként kifejezetten zavarnak ezek az elvarratlan szálak. Remélem, így jobban átjön, hogy mire gondolok. :)
2014. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem Ned és Robb története így jó, ahogy van. Ned halála előrelendítette a történetet,mert így az északiak "összefogtak" és megindultak a déliek ellen. Plusz ő volt azon 2 embernek az egyike, aki tud Jon származásáról, de így ezt is lehet húzni, mivel ugyebár Ned meghalt és nem tudja elmondani. Plusz ha Nedet nem ölik meg, akkor egy ideig ő lett volna a régens, de így Joff király lehetett, ami Kisujj és Olenna cselszövéséhez és így Sansa történetének az elindításához járult hozzá. Továbbá Cersei nagyon magasról bukhatott el., stb.

Robb pedig igaz h fontosabb karakter volt, de nem POV. Az ő esete kb. I.Daeron királyéhoz hasonló, mindkettő nagyobb győzelmeket aratott fiatalon, majd egy rossz döntéssel mindent elvesztett (persze Robbnak több rossz döntése is volt), de az ő halála kellett a Stannis-Bolton ellentéthez.

Szal sztem nincs benne olyan szál, amit te említettél.

2014. nov. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Oké, örülök, hogy te ennyire tervszerűnek látod a dolgot - remélem, neked lesz igazad, amikor elérünk az utolsó kötet végére, és megkapjuk a rég várt befejezést. :)
2014. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Majd kiderül. Meg am Robb halálát már majdnem az északiak összehívása óta lehetet sejteni, vagy ha nem is a halálát, de azt igen, hogy Roose hátba fogja szúrni. Ez egyre inkább érett a törtnetben, mert pl. tudtuk h a Starkok és Boltonok kb. ősi ellenségek, Cat is figyelmeztette Robbot h vigyázzon Roosezal, aztán Roose feleségül vett egy Frey lányt, majd mikor az északi sereg kettévált, akkor Robb Roosenak adta a kisebb, gyalogos sereg vezetését, aminek kb. egy öngyilkos akciót kellett véghezvinnie Tywin serege ellen, majd Harrenhall elfoglalása után is Roose a Freyek barátságát kereste. Tehát sztem elég egyértelmű,h Robb halála már a legelejétől eltervezett volt.
2014. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!