Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tanácsot szeretnék kérni a...

Tanácsot szeretnék kérni a Harry Potter sorozattal kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Még nem olvastam egyáltalán a Harry Potter sorozatot, ezért úgy gondoltam ezt a hiányosságot 2016-ban mindenképpen pótolnom kell.

Viszont a filmeket láttam, de mivel semmire sem emlékszem belőle az 1. részen kívül, ezért elkezdtem újranézni…aztán elgondolkodtam.

Szerintetek jobban járnék ha az újranézést elhalasztanám az olvasása utánra?

Nem akarom elrontani előre az olvasásélményt.

Szóval…aki olvasta is meg látta is végig olyanok írjanak csak. :)

Szerintetek olvassam aztán nézzem vagy fordítva?



2015. dec. 21. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
szerintem előbb olvasd utána nézd
2015. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is olvasd és utána nézd. (meg már ahogy írtad, láttad is őket)

Pláne, hogy szerintem az első rész filmje pl. egyáltalán nem adja a könyv hangulatát.

2015. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is olvasd el előbb, aztán szörnyülködhetsz mennyi mindent kihagytak a filmekből, kis túlzással egy másik történet.
2015. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az első rész nekem tetszett...akkor a könyv még jobban fog :D Amúgy nem emlékszem a 3. résztől kezdve semmire belőle szóval jobb is lesz a könyv nekem azt hiszem. :)

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 21. 21:55
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Könyvben imádom, filmben anno csak az elsőt láttam, folyamatosan úgy voltam vele, hogy "nem is így volt" "ez se így volt" "az is kimaradt" "mekkora szar a könyvhöz képest!" A többit meg se néztem, max. néha ha ment a tv-ben és más nézte láttam egy-egy részletet, de szerintem szar a könyvhöz képest.


Szerintem ne rontsd el a dolgot a filmekkel, olvasd el! Azt nem fogod elfelejteni olyan jó!

2015. dec. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták elöttem. Nagyon sok minden kimaradt. Kb 15-20 filmet kellett volna forgatniuk, ahoz, hogy minden beleférjen.
2015. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
OLVASD!!! A film vacak. A könyv viszont SZUPER!!!
2015. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki azt mondja, hogy először olvasd, aztán nézd a filmet. Nos én vagyok az úgymond "ellenvélemény". Legalábbis én először a filmeket láttam. Utána olvastam csak el a könyveket, de így is nagyon élveztem, sőt, így a film is jó volt. Nem kerestem benne a hibákat, de azért rácsodálkoztam arra, hogy mennyi pluszt ad a könyv. Nekem jó volt ez így, de ahány ember, annyi szokás :)
2015. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mért kellett lepontozni minket a saját véleményünk miatt.

Visszatérve a témához, én is hamarabb láttam filmeket, így nem tudtam magam elképzelni a szereplőket.

Aki olvasta a könyveket az pontosan tudja, hogy mennyire más mint a filmben.

2015. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a filmek csak akkor tudnak jok lenni ha elolvastad a konyvet: gondolj bele h a filmbe ott a cselekmeny de nincs feltetlenul ido karakterepitesre. Ezzel szemben a konyv olvasasa kozben mindezt megkapod igy ha megnezed a filmeket utana akk pl mar erted h mondjuk Piton miert utalja Harryt stb...

Szerintem mindenkepp csak akkor nezd ujra a filmeket ha elolvastad a konyveket, ugy sokkal teljesebb az elmeny

2015. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!