Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írni hülyeség Magyaror...

Könyvet írni hülyeség Magyarországon?

Figyelt kérdés

Már 17 éves korom óta szeretnék tollat ragadni :D Van a fejemben egy fantasy és egy thriller-dráma szerű alapötlet ami még nem teljes mert mindig elhessegettem a fejemből azt az ötletet, hogy neki álljak kidolgozni.

Alaptörténet, és pár karakter megvan, igaz még nem teljes a karakterfejlődés, de még a sztori kimenetele is képlékeny mindkét esetben.



2016. jan. 21. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy lenne hülyeség?


Persze, hátrány ez, mert törpék vagyunk az óriások közt, de ezeknek az óriásoknak is vannak fordítóik. :)


Nem a származástól, meg ilyesmi badarságokon múlik egy könyv sikere, hanem a marketingtől és magától a könyvtől.

2016. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Okés, köszi a "píszí" dumát :D de maradjunk a szilárd talajon :D

Lenne értelme? Kiadásnak mennyi esélye?

2016. jan. 21. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meggazdagodni csak akkor lehet, ha igazán sikeres vagy. Az pedig csak a legritkábban sikerül már az első könyvnél. Ha viszont az első könyved is elég jó és már van v.mekkora "rajongótáborod", akkor a második eladására még több esélyed van és így tovább. Ha tehetséges vagy, el tudod érni. A kiadók nagyon megválogatják, mit adnak ki. Sokszor egy jó könyvvel is sokat kell kilincselni, mert ha nem népszerű témában írsz, félnek, hogy nem veszik majd elegen. Persze ők is tévednek néha, pl. a Harry Potter írónőjét először több kiadó is elküldte, mert nem bíztak a sztoriban és a fura nevű főhősben, aztán mekkora siker lett.

Mindenképpen érdemes írni, ha van hozzá tehetséged. Ne a pénzért írj, hanem élvezetből, aztán majd meglátod hogy alakul.

2016. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja a nagy pénz keresés nem is jutott eszembe, csak az h írjak
2016. jan. 21. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csak íri akarsz, miért ne tehetnéd? Nem nagy a valószínűságe, hogy megélsz belőle, annak sem, hogy kiadják, de sosem lehet tudni.

Az első írás általában úgysem olyan minőségű, hogy kiadásra lehessen gondolni. Vannak pl regénypályázatok is, mint az Aranymosás, ahol kipróbálhatod magad, és ha nyersz, kiadják a könyvedet.


De számomra érthetetlen ez a hozzáállás, hogy még neki sem fogtál, de máz azon gondolkodsz, hogy kiadják-e. Ha szórakoztat és szeretsz írni, írj. Ha csak azért akarod, mert divat, vagy majd kiadnak, akkor ne tedd.

2016. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mindenképpen érdemes! Ha nem sikerül kiadatnod, de az írás öröme miatt szeretnéd csinálni, akkor indíthatsz blogot is, biztos lesznek olvasói. De valahol el kell kezdeni.:) Én is írtam blogot, nagyon sokáig, de engem annyira nem vonzott, hogy csak "magamnak" írjak, na meg kevés időm volt rá. Lényeg a lényeg: próbáld meg, és merj nagyot álmodni.:)
2016. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a bajod az válaszommal. A többiek is ugyan ezt írták le, csak máshogy...


1.

2016. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!