Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen a blogom/történetem...

Milyen a blogom/történetem első fejezete? 12/L

Figyelt kérdés

1

Van olyan pont, ahol már semmi nem érdekel. Nem foglalkozol sulival, tanulással, sőt, már a kedvenc időtöltéseddel sem. Tudod mikor van ez?

Mikor haldoklasz. Akkor már semmi sem fog érdekelni. Várod az elkerülhetetlent. A halált. De az nem jön olyan könnyen. Ki kell érdemelni.

Félted a szeretteidet, nehogy összeomoljanak, mikor bekövetkezik.

Én is így érzek. 16 éves vagyok. Végstádiumú agyrákos.

Sosem leszek szerelmes, sosem lesznek gyerekeim, sosem megyek férjhez. Születési nevemet írják rá a síromra : Tóth Hajnalka. Nincs visszaút. A temetési ruhám is ott van a szekrényben. Az orvos is megmondta. Legfeljebb fél évem van hátra.

De akár ebben a pillanatban is meghalhatok. Higyjétek el, szívesen meghalnék most, minthogy tovább szenvedjek. Véget vetnék a depressziónak, a ráknak, a fájdalomnak. De nem teszem.

Sokan azt mondják, hogy egyes emberek azért nem halnak meg olyan könnyen, mert még elintéznivalójuk volt. Nekem is ez van.

Még nem érhet véget az életem. Nem így. Még néhány dolgot el kell intézzek...



Ha tetszik, kövess be Wattpaden, a nevem DorcyTheBooklover :3

Puszi!



2016. szept. 14. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Tényleg 12 éves vagy?? Van benned tehetség! :)

Nagyon szomorú és életszerű

2016. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ih
2016. szept. 14. 19:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Na haragudj az előzö kommentért :))) ha van wattpaded, kövess be, ha tovább szeretnéd olvasni, ha nincs, akkor szívesen elküldöm privátban :)
2016. szept. 14. 19:26
 4/13 anonim ***** válasza:
jajj de jó lenne ha elküldenéd privátban! persze csak ha nem probléma. Mikor várható folytatás? Lehet hogy addigra lesz wattpadem bármi is legyen az :D
2016. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Hát már bocs, de én biztos nem olvasnék ilyen depis szart...Amúgy sincs semmi extra benne.
2016. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm a kritikát, csak az eleje depis. Utána átmegy fantasyba
2016. szept. 14. 19:39
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

A mondataid túl rövidek, és ez elrontja az élményt. Nyugodtan kapcsolj össze többet, erre vlaók a kötőszavak.


Más: az eleje tök sablon, ez a "ki kell érdemelni" pedig nettó baromság. Vedd ki, túl... fellengzős.

Aztán: ne mondd, MUTASD, mit érzel, mert itt felsoroltál pár frázist, aztán közlöd, hogy te is ezt érzed. Nem, te SEMMIT nem érzel, semmit nem mutatsz meg belőlük. Tényeket közölsz, ami jó is lehetne, de távol tartja az olvasót Hajnitól. Olyan ember beszél így, aki totál feladta, de te azt írod, Hajni nem teszi. A gondolataiból mégis ezt érzem ki.


Amúgy kezdetnek nem rossz, 14 évesen én is ilyeneket írtam, pont ilyen stílusban. Hát, most 27 éves fejjel visszaolvasva borzalom :) Olvass sokat, írj, és ha keményebb kritikát kapsz bárkitől is, ne sértődj meg, hanem fogadd el.

Az "ez szr" jellegűekkel nem kell foglalkoznod, de azokkal, amik kifejtik!, mi a baja a sztoridnak, annál inkább, mert csak abból fejlődhetsz.

2016. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Még valami: SOHA ne magyarázkodj - mint most az utolsónak. Ő elkönyvelte, hogy szr, te meg bólints rá, ás hagyd a fenébe a továbbiakban, de ne győzködd, hogy ilyen meg olyan lesz, stb. Ha akarja, elolvassa majd, ha nem, akkor nem.
2016. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a kritikát! :)
2016. szept. 15. 19:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz.

Deee... (Nagyon kérlek ne sértődj meg, mert nem durvaságnak szánom) Próbálj meg helyesen/hibátlanul írni. Én nem vagyok nyelvtennáci, de ha valaki regényt, elbeszélést, verset, stb. ír, akkor törekedjen a maximumra. Ha nem vagy biztos a dolgodban (és ez bárkivel előfordul) akkor inkább nézd meg a kérdéses szót a szótárban vagy interneten. ("Higyjétek" - higgyétek, "haldoklasz" - haldokolsz) De meg kell jegyezzem, hogy én nem írtam ilyen helyesen 12 évesen...

Ami a törtenetet illeti sokat nem tudok mondani... Bele kéne olvassak a folytatásba. Lehet ebből még nagyon jó és nagyon rossz.

A fogalmazásod okés, de igaza van az előttem szólónak. Túl rövidek a mondatok. A rövid mondatoknak megvan a maguk haszna. Sajátod hangualatot teremtenek és ha jól használod őket kellemes élményt nyújt az olvasásuk. De nem szabad túlzásba vinni, mert darabos es unalmas lesz a szöveg.


Meg néhány észrevétel:

"Születési nevemet írják rá a síromra." Kreatív dolog, hogy gondoltál arra, hogy nem megy férjhez ---> nem változtat vezetéknevet. De nem lett volna logikusabb kicsit, ha a "síromra" helyett azt írod, hogy "sírkövemre"?


"Ki kell érdemelni" Ezen már előttem is fennakadtak. Ez a mondat nagyon nem kell szerintem.


"A temetési ruhám is ott van a szekrényben. Az orvos is megmondta. Legfeljebb fél évem van hátra."

1. Valamikor azt tanultam, hogy a létigéket - ha csak lehet - helyettesíteni kell más igékkel. Tehát a van helyett írhatnád, hogy vár vagy lóg... A vár az előbb-utóbb bekövetkező halálra utalna.

2. Egymás után két mondatban hasznalod az "is"-t. Szerintem mindkettőből kihagyhatod, de legalább az egyikből.

3. A második és harmadik mondatot nyugodtan egybevonhatod. Így nagyon távirat stílusú.

Én így írtam volna. (De nyílván neked megvan a saját stílusod, csak egy tipp ez) A temetési ruhám ott vár a szekrényben. Az orvos (is) megmondta, (hogy) legfeljebb fél évem van hátra.


Ezek csak ötletek... Amelyikkel egyetértesz azt kövesd. Figyelj oda, hogy mit mondanak mások, de szelektálj a tanácsok közt. Az enyéim közt is ;)

Sok sikert!

2016. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!