Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi gondoltok erről az apró...

Mi gondoltok erről az apró részletről? Szerintetek jó a stílusom és a szóhasználatom? Felkeltette az érdeklődéseteket?

Figyelt kérdés
Futottam, ahogy csak a lábam bírta. A tüdőm égett, a torkom kiszáradt, a szememet pedig csípte a könnyektől elfojt szempillaspirál. Hallottam, ahogyan azok az undorító förtelmek a nyomomban csoszognak. Nem voltak gyorsak… de sokan voltak. Nem tudtam gondolkodni. A testemet az állati ösztönök hajtották egyre tovább és tovább. Befordultam egy szűk utcába. A kukákat felborigatva rohantam. A lények ügyetlenek voltak és lelassították őket az eléjük gördülő akadályok. A kis utca végére érve körülnéztem. A téren elszórva holttestek hevertek. Némelyikből még mindig falatoztak. Balra indultam. A hullákat átugrálva szaladtam előre. Láttam, ahogy páran felém fordítják az opálos tekintetüket, majd megindulnak utánam. Közel és távol én voltam az egyetlen olyan mozgó személy, aki még élt. Egy hatalmas épület előtt haladtam el éppen, amikor mozgást láttam az ajtóban. Az üvegablakon keresztül egy barna szempár meredt rám rémülten. Gyorsan megfordultam, és amikor láttam, hogy majd’ tíz méter előnyöm van, gyorsan felmentem a lépcsőn és az ajtóhoz rohantam. A kislány a nagy barna szemeivel és a felcopfozott hajával maga volt a megtestesült ártatlanság. Könyörögve néztem rá, ő pedig cselekedett. Kattant a zár, elhúzódott a retesz, majd nyílt az ajtó...

#lány #zombi #írás #könyvszeretnemajdlenni
2016. nov. 6. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Hát. Nekem nem keltette fel különösebben az erdeklődésem. Bocs
2016. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tőmondatokban írsz, ami elég zavaró, mert olyan, mintha minden mondat után megállna a dolog egy pillanatra. Kicsit szinesíthetnéd is a történetet leírásokkal. Milyenek a zombik? milyen a kislány? Milyen napszak van? Hideg van vagy épp döglesztő meleg? Ez hátráltatja a főszereplőt? Stb. De kezdésnek nem rossz.
2016. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha lehet, próbáld még jobban beleélni magad a helyzetbe. Van beleélés, de ahogy az előttem szóló is mondta, a rövid mondatoktól nincs lendület. Alapjában véve elég jól összpontosítasz a lényegre, nincsenek fölösleges sallangok, de szerintem még mindig túl racionális. E/3-ba még belefér, mert a narrátor nincs veszélyben, lát olyat, amit a szereplő nem, fel tudja vázolni a helyzetet. De E/1-ben, ilyen körülmények között még ennyi konkrétumot sem lehet összeszedni a tárgyi környezetről. Az érékszervek összeszűkülnek, nem foglalkoznak olyan részletekkel, amelyek nem szolgálják a menekülést. E/1-ben a leírás egy emlék felidézése, és az inkább hasonlít egy álomszerű jelenetre, egy "még magam sem tudom, hogyan menekültem meg" állapotra. A belső érzések kifejezése itt legalább olyan lényeges, mint a konkrétumok. Hiába lassú a zombi, ebben a helyzetben akkor is úgy fogod érezni, hogy pillanatokon belül elkap. De ha várni kell egy retesz elhúzására, az egy örökkévalóság. Utólag persze logikázhatsz, amikor a körülmények megengedik. Előbb jussál be a biztonságos szobába, aztán ráérsz felfedezni, hogy a kislány szeme barna (földszint kontra emelet távolságból ezt amúgy is képtelenség észrevenni). Addig csupán annyit látsz belőle, hogy valaki, aki megmentheti az életedet.
2016. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Megfogadom a tanácsokat :)
2016. nov. 9. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!