Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt erről a...

Mondanátok véleményt erről a részletről?

Figyelt kérdés

Ez a regény (forgatókönyvben is írom) többnyire a fantasy témában mozog, de természetesen a csalás, szerelem, pszichológia is helyet kap benne. Ami azt illeti, még rengeteg ötletem van.


Kérlek titeket, hogy a lenti részletről mondjatok véleményt! A sztorinak még eléggé az elején van, de ez az egyik kedvenc részem. Jó olvasást és előre is köszi a kritikát. Jöhet hideg-meleg. :)


(...)"Roos látta, ahogyan felébred és bolyong az erdőben. A lány a látomásából újra eljött és egyre különlegesebb részleteket mutatott meg történetéből. Ágak-fák... A folyó. Ismerős volt a környék: Roos itt lakott, nem messze az erdőtől, ahol a látomásai játszódnak.

A Lány kijutott: egyenesen sétált az úton, mint aki egy megadott helyre megy. Az előbb még bizonytalannak tűnt, de mostanra határozott és magabiztos lett.

Roosnak koncentrálnia kellett, nehogy elveszítse a történet fonalát, ám a kép halványult. Még látta a Lány barna hullámait, ahogy végigsétál az úton, majd szépen fokozatosan a semmibe foszlik. Mindennek a helyén már csak a sötétség kapott helyett. Ám Roos szerencséjére észrevett valamit, amit eddig nem.

- Halló? - Poppy rögtön felvette a telefont. Roos köszönt és megkérdezte, hogy zavarja-e a barátnőjét.

- Nem, dehogy. Mondjad, mizu?

- Tudod, van ez a képességem... És láttam egy lányt. De nem képről. Igaziból, ilyen látomásszerűen. - Roos hadarva beszélt, próbálta gyorsan elmondani az összes részletet. Össze volt zavarodva.

- Micsoda, Roosie, lassabban, légyszi! - kérte kétségbeesett hangon Poppy.

- Huh. - Roos nagy levegőt vett, makd elmesélte, hogy mit látott pontosan. A történet végén még hozzátett valamit: - És veled találkozott.

Az utolsó mondatra a vonal mindkét végén csend telepedett a lányok köré. Poppy szájtátva meredt maga elé, Roos pedig csak csöndben várta a reakciót. - Nagyot tévedtem? - kérdezte - Megtörtént ez egyáltalán?

Poppy kis ideig hallgatott, majd elcsukló hangon újra beleszólt a telefonjába.

- Igen, ez... Minden így történt. - Poppy őgy döntött, nem hagyhatja ki a barátnőjét ebből. Roosnak is tudnia kell. - A neve Destiny. És tényleg találkoztunk. Most egy suliba járunk, és szegény valamit nagyon... keres. Nem egészen tudom, mit, de folyton avval foglalkozik. Nagyjából kijön a többiekkel is... Amikor megismertem, valami újjáéledésről és egy erdőről beszélt összevissza, de utána mintha mi sem történt volna, másról beszélt. Kicsit fura. Mit gondolsz?

- Azt, hogy odamegyek. - Roos határozottan letette a telefont, és újult erővel állt fel. "



2017. márc. 6. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy neked ez a kedvenc részed, de nekem, aki nem ismeri a sztorit egy semmitmondó jelenet. Az írás maga nem olyan mocsok, mint ami legtöbbazör ide kikerül, de azért akadnak benne fogalmazási gyengeségek, pl.: "A Lány kijutott: egyenesen sétált az úton, mint aki egy megadott helyre megy." - mint aki egy megadott helyre megy. Érthető, hogy mit akarsz, de magyartalan és nem szép.

Plusz a szokásos amatőr hiba, az egész részlet kicsit olyan, mintha vázlatot vagy összefoglalást olvasna az ember. Minden gyorsan le van zavarva, nincs semmi normálisan kidolgozva.

2017. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!