Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik történhetnének a története...

Mik történhetnének a történetemben?

Figyelt kérdés

Maga a felállás az, hogy van egy az egész bolygón elterjedt Család, amely irányítja a világot (mint az Illuminátus). Nem földi eredetűek, és legtöbbjük a Teremtőjüktől kapott különleges képességgel rendelkezik.

A civilizáció javarészt elmaradozott, mivel hiába fejlett a technológia, azt nem adják közemberek kezébe.

A főszereplő srác célja az, hogy ledöntse Őket, és egy Új Világrendet hozzon létre.

A probléma az, hogy fogalmam sincs, hogy egy ilyen történet hogyan "történhetne meg". Milyen sarokkövei lennének a sztorinak? Miket kellene a főhősnek elérnie? Hogyan érné el? Egyáltalán mivel kezdődne el?

A főhősről, 1-2 társáról, és a Világrend egy tucat tagjáról vannak körvonalazódva gondolataim, hogy milyenek is lennének, milyen erejük van, de karakterek szintjén kb. ennyi. Illetve harcokról, fordulatokról, kisebb sztorifoszlányokról vannak még ötleteim.

Már évek óta építgetem a világom, szedem össze az elemeket, de nem tudom, mit kezdjek velük :S. Többször is nekifutottam egy koncepcióval, de végül sehova nem tartóak és rosszul megírtak voltak.

Mit gondoltok róla? Lenne benne potenciál? Van ötletetek, mit lehetne kezdeni vele?



2017. aug. 10. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmondjuk neked a választ, sosem fogod megtanulni, hogyan írj magadtól. Próbálkozz! Ha rossz, akkor próbáld megint, erre van a gyakorlás.
2017. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a te történeted, nyilván neked kell kitalálnod, hogy miről szóljon.
2017. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 RoseTyler ***** válasza:
58%
Olvasd el Brandon Sanderson Ködszerzetét meg a Leszámolók sorozatát. Ő ügyesen tudja megdönteni az aktuális hatalmat egy kis elszánt csapattal. :) És így máris látsz egy sikeres példát arra, amit te is meg akarsz valósítani. És fogadjunk, hogy van még rengeteg hasonló témájú regény! ;) Ezekből simán választ kapsz a kérdéseidre. Utána már csak rajtad áll, hogy mit hozol ki a saját ötletedből.
2017. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Tipp: Olvass hasonló stílusú könyveket, nézz filmeket/sorozatokat, és azokból tudsz ihletet meríteni.
2017. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rettentően sablonos. Ezerszer megírtak már hasonlót, nehéz lesz egyedit alkotni, így főleg, ha mástól várod az ötleteket. Bocsi.
2017. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, RoseTyler, át fogom azokat tanulmányozni.


#5: Igen? Én még soha nem láttam ilyet. Hatalommegdöntős biztos van, de hogy szuperképességeik is legyenek a karaktereknek, az max képregényekben.

Akkor tudnál ilyeneket mondani? Csak egy tucatot abból az ezerből.

2017. aug. 11. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik. Elolvasnám a könyvet.
2017. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 PresidentEvil ***** válasza:

.

"A probléma az, hogy fogalmam sincs, hogy egy ilyen történet hogyan "történhetne meg". Milyen sarokkövei lennének a sztorinak? Miket kellene a főhősnek elérnie? Hogyan érné el? Egyáltalán mivel kezdődne el?"


Pont ehhez kell az író. Ahogy nem leszel attól asztalos, ha össze tudsz rakni egy IKEA-bútort, úgy író sem leszel attól, ha mások ötleteit, kész paneljeit egymás után tudod rakni. Ha nem tudod megírni a történet vázlatát, nem tudod, hogy a főhős honnan indul, miért szakad ki a megszokott közegéből, miért akar elindulni, miken megy keresztül, ki/mi ellen és ki/mi mellett harcol, miért és hogyan éri el a célját (ha eléri), akkor ebből bizony nem lesz történet. Ha csak villanások vannak meg a sztoriból, az nem elég, ezeket össze is kell kötni. Ha ezt meg tudod tenni, akkor író vagy/leszel.


Tervezd meg a történetet, használd a hópehely-módszert, le van írva a neten, mi a lényege.

2017. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ezt olvasva most annyira ráismertem a pár évvel ezelőtti énemre! Kezdő íróként minden vágyam volt, hogy valami egyedit alkossak, meg is voltak az alap pillérek, de nem tudtam rá felépíteni egy történetet. Hihetetlenül - már szinte eszelősen - próbálkoztam, Gyakorin kuncsorogva segítségért, de nem jött össze. Ahogy PresidentEvil is hasonlóan leírta, téglákból, cement nélkül nem lesz ház.

Belőlem azóta haladóbb író érett, és Neked is sikerülni fog, ha úgymond az írói lelked követed. Ez "sajnos" nem matekos munka, hogy egy két ismeretlenes egyenlettel összehozd a megoldást, hanem itt végtelennél is több lehetőség létezik.

AZT ÍRD, AMIHEZ IHLETED VAN. Tapasztalatból mondom.

Gondolj bele, ha most itt Gyakorin leírná neked valaki, hogy hol mit csináljon a főhős... Akkor Te igazán magadénak éreznéd a történetet? Hát, ha van benned tisztesség (márpedig biztos van :) akkor nem.

Helyette ÍRJ EGY VÁZLATOT.

Kezdd az elején. Tegyél fel magadnak kérdéseket a karakterekkel kapcsolatban, hogy jobban megismerd őket, és múltjukat, utána írd meg a történetüket. Ha nem megy a sima írói álmodozás, akkor haladj pontról pontra, döntsd el, hogy pl. a főszereplőd jobbra vagy balra fordul a kereszteződésnél. Csak tervezz, és hidd el, ahogy bonyolódnak a szálak, egyre jobban élvezni fogod.

Aki mástól kér ihletet, az nem igazi író, pusztán egy ember, aki (Sokszor borzalmas) szavakba önt kívülről érkező gondolatokat. Javaslom, ne legyél ilyen. :)


Good luck!

2017. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!