Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King - Az (SPOILER! )...

Stephen King - Az (SPOILER! ) Kitől vannak Az gyerekei?

Figyelt kérdés

A könyv végén a Vesztesek megtalálják Az (aki nőneműnek bizonyul) tojásait. De kitől lennének ivadékai a kozmoszon túli rettenetnek?

(Egyáltalán, hogy lehet nőnemű? A kozmoszon túl nem kéne ilyesfajta megkülönböztetésnek lennie.)



2017. okt. 30. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Marton Lászlótól :(
2017. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a kérdés humorosnak tűnik, de komoly válaszokat várnék. Hátha valaki, aki jobban ismeri Stephen King univerzumát, mint én, tud válaszolni. Vagy legalábbis valami releváns elmélettel előállni.
2017. okt. 30. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyvet nem olvastam (még), de nem lehetséges, h hermafrodita a delikvens? Mert ugye akkor nem kell másik egyed a szaporodáshoz. Mondjuk ebben az esetben sok kicsi AZ van valahol a bölcsiben.


Másik tippem pedig, hogy a tojások nem voltak megtermékenyítve? Mert ugye a szárnyasokból kiindulva nem kell kakas ahhoz, hogy tojást tudjon tojni. Így a tojás végeredményben egy megtermékenyítetlen petesejt. Ez mondjuk logikus lehet, hiszen ha tojásokból kikelne valami, akkor inkább AZOK lenne a címe.


Harmadik, kicsit beteg lehetőség. A tojások valójában ikrák, lerakja őket a megfelelő helyre, és várja a hím egyedet, hogy rátrutymolákolja a tutymolákolnivalóját. :D


A kozmoszon túli rettenet kifejezést még nem hallottam használni AZról a lényről. Ez kicsit olyan Lovecrafti hangulatot idéz. :)

2017. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Köszi a választ és az érdekes gondolatokat :)


A könyvben a Vesztesek, amikor meglátják a pókot (Az végső fizikai formáját), úgy gondolják, hogy nőnemű. Szerintem nincs konkrét fizikai neme (mivel a mi kétpólusú világunkon túl létezik, kívűlről jön), de bármilyen alakot felvehet (így nemet is változtathat). Alakja pedig nem korlátozódik egy fizikai testre, hisz megjelent pl. több vízihulla vagy egy csapat repülő pióca képében (még maga a pók szájából lecsöppenő hab is "véglényként vonaglott", tehát Az részeként külön életet élt).


Tehát elméletileg felvehetne két alakot, egy hím- és egy nőneműt, és megtermékenyíthetné saját magát... (ez esetben a hermafrodita teória valamilyen szinten igaz is).


Ez így fizikai értelemben kielégítő, de szerintem a megtermékenyítés aktusa két különböző szellemi princípium eredménye kell hogy legyen. És Az, még ha fel is vehet különböző alakokat, mégiscsak egy lény marad, egy alapgondolat.


Tehát inkább szellemi, mint fizikai értelemben keresem a "megtermékenyítőt".


A tojások meg voltak termékenyítve, ugyanis amikor Ben elkezdi őket széttaposni, pici pókszörnyek menekülnek előle.


Bár, ha a Teknős kihányhatta az univerzumot, akkor Az miért ne rakhatna tojásokat csak úgy magától? Az ilyen isteni lények valószínűleg alkimista módjára bármit alkothatnak, amit akarnak.


Valóban, sokkal inkább szeretem Lovecraftot, mint Stephen Kinget :) Elolvastam az Azt, mert kíváncsi voltam Pennywise-ra, de egyébként rettenetesen irritál Stephen King vulgáris nyelvhasználata és családi problémái, nyoma sincs benne Lovecraft szubtilis költészetének. Úgy tudom, magát Stephen Kinget is inspirálták Lovecraft művei, ezért hozakodtam elő a "kozmoszon túli rettenettel". Mert hát erről van szó, az, hogy Az a teremtett univerzumon kívűrlől jön; hogy aki meglátja Az lidércfényeit, rögtön elveszti ép elméjét; hogy csak azt látjuk Azból, amit korlátolt emberi elménk lefordítnai képes, mindez jellegzetes lovecrafti elemnek tűnik.

2017. nov. 5. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!