Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt az...

Mondanátok véleményt az irományomról?

Figyelt kérdés

Wattpad-en elkezdtem írni egy sztorit és kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. Jöhet hideg,meleg is.

Itt a link a megtekintéshez:

[link]



2017. nov. 25. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előre szólok, hogy én nem értek az íráshoz. Viszont szerintem nyelvtanilag van benne pár kisebb hiba. Ezt a gyógyszeres dolgot nem értem, milyen gyógyszer? Akkor írj inkább tablettát vagy drogot. Plusz még annyi, hogy egy holttest nem hűl ki olyan gyorsan és nincs is szaga amíg el nem kezd rothadni.
2017. nov. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de az így cseszett unalmas. Egy jó író ennyi eseményt, amit te egy oldalba sűrítettél, három-négy fejezetig boncolgatna. Ha nem mered részletezni, hogy hogyan és hol csinálta, amit csinált, akkor ne írj ilyen témáról, mert így gagyi. Mit szedett be? Hogyan kezdett hatni? Hogy próbált küzdeni ellene? Hogy kapta el a nőt? Hová vitte? Mit csinált vele pontosan? Hogyan sikerült eltussolnia az ügyet? (Mert a te magyarázatod elég pocsék...) Miért unja a főszereplő az életét? Ki ő egyáltalán? mióta dolgozik pszichiáterként? Szereti csinálni? Mit csinál egyáltalán, hol dolgozik? Elismert? Vagy épp most küzdi magát a csúcsra? Vannak barátai? Van családja, párja? Mit csinál szabadidejében? Hogyan készíti ki a hétköznapok állandósága, hogy újra bevegyen a "gyógyszerből"? Egyáltalán mi ez a gyógyszer? Hol szerezte? Kitől? És mi ez? (Ne mondd, hogy nem értesz a drogokhoz, egy jó író kutat.) Hová rejtette? Beszélt róla valakinek? Nem került-e esetleg közel hozzá, hogy elmondja? Most miért vette be újra? Ugyanolyan lassan hatott? Ezt a nőt hogy kapta el? Mit csinált vele? Hol? Hogyan ölte meg? Érezte, hogy csökken a hatás, mikor ott hagyta, vagy még mindig totál KO volt? Mit érzett utána? Annyi mindent leírhatnál, de te odadobsz az olvasódnak egy vázlatnak is épphogy megfelelő firkálmányt. Ez tiszteletlenség az olvasóid iránt. Azt mutatod vele, hogy neked aztán édes mindegy, hogy jó-e, amit olvas vagy sem. Mert ez nem jó. Kemény voltam veled? Lehet, de jobb, ha tőlem hallod, aki igyekszem építőjellegű kritikát megfogalmazni, mint valaki olyantól, aki odaveti, hogy "ez szar" és ezzel számára el is van intézve. Szóval ne lustálkodd el az írást, ha csinálod, csináldd rendesen!
2017. nov. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem zavar a kemény kritika, épp ezért is írtam, hogy jöhet bármilyen jellegű. Ez az iromány sem a befejezett változat, még dolgozom rajta, és ezért is voltam kíváncsi a ti véleményetekre, hogy min javítsak vagy egyáltalán van e értelme folytatni. A tanácsaidat megfogom mindenképpen fogadni és e szerint javítani a "könyvet".
2017. nov. 27. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Félkész művet nem publikálunk. Leonardo sem mutogatta a Mona Lisát, amikor még csak egy szeme meg egy fél szája volt. És ez nem könyv. A könyv nem műfaj. A regény az, a kisregény az, a novella az, a könyv nem. De nagyon pozitív, hogy nem kaptad fel a vizet, nem kezdtél el hisztizni a negatív kritikától.
2017. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet maga egész jó, látom a fantáziát benne. Viszont a kivitelezésen bőven van mit csiszolni. Elolvastam az eddigi összes fejezetedet, ez alapján megpróbálom leírni a saját észrevételeimet.


1. A szereplőidről nagyon kevés információt írtál le, így az olvasóból nem tudnak kiváltani semmilyen érzelmi reakciót. Ezen változtatnod kell. A jól felépített karakterek nagyon fontosak, mindenképpen érdemes őket alaposan kidolgozni. Ha ez megvan, az már fél siker :) (Egy tökéletesen megalkotott főhőssel pl. a legklisésebb sztorit is el lehet adni)


2. Sok olyan rész van a sztoridban, ahol a kutatómunka hiánya miatt abszolút hiteltelenül írod le a dolgokat. Tökéletes példa erre a holttest kihűlése. Egyáltalán nem olyan gyorsan zajlik le a dolog, mint ahogyan azt te a történetedben állítod. (A rothadási folyamatra ugyanez igaz) Ha valami olyanról szeretnél írni, aminek a működéséről fogalmad sincs, nem lehet megkerülni, utána kell olvasni a dolognak. El sem tudom mondani neked, hogy én a saját regényem miatt hány cikket (és néhány könyvet is) végignyálaztam már. Igen, rohadtul időigényes feladat, viszont ha jót akarsz alkotni, nincs más lehetőség.


3. A történet néha eléggé logikátlan, és nem igazán értem, mit akarsz vele. Pl. amikor kiesik a zsebéből a hullámcsat, és a gyerek meglátja. De most komolyan, gondolj bele, hogy mennyire életszerűtlen ez a helyzet. Tényleg annyira meglepő, ha egy nő zsebében hullámcsat van? Ha én most kiüríteném a kabátzsebemet, szerintem nálam is lenne egy pár darab, pedig nem törtem fel semmilyen zárat, és egyetlen egy boltot sem raboltam ki. Egyszerűen csak napi szinten használom.


4. Ha nem is látszik, az ember minden egyes tettének oka van. Oka van annak, amiért gyógyszereket kezdett el használni, oka van annak, hogy gyilkosságra adta a fejét, és annak is oka van, hogy a rendőr miért épp Jamest kérte fel arra, hogy segítsen neki megoldani az ügyet. Ezt mind magyarázni kell. Nem szájbarágósan, de az olvasó nem lát a fejedbe, és nem tudja azokat a dolgokat a karaktereidről, amiket te tudsz.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj üzenetet, szívesen segítek. :)

2017. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!