Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Segítségre van szükségem!...

Segítségre van szükségem! Szerintetek mit válasszak?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nem tudom eldönteni, hogy a könyvem milyen perspektívából legyen írva, mármint 1./E-ben vagy 3./E-ben írjam. Azért van gondom a döntéssel, mert ugyan egy emberről szól az egész, de mégis vannak olyan részek amik sokkal jobbak lennének ha objektíven lennének megírva. Viszont olyan részek is vannak ahol a karakter érzéseire és személyes nézőpontjára szeretnék hangsúlyt fektetni. Szóval tanácstalan vagyok és váltogatni nem szeretnék. Remélem valaki tud hasznos tanácsot adni!

Előre is köszönöm



2018. jan. 15. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
E/3 személyben írni szerintem sokkal könnyebb, sokkal jobban mozoghatsz a térben és időben, ha viszont e/1 személyben írsz, akaratlanul is beleviszed a saját személyiséged... Legalábbis én így gondolom, s ez a problémám az ilyen írásokkal, + naplószerű lesz az egész. Remélem, segítettem.
2018. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha rövid és kevés helyszínen játszódik a történet, akkor ajánlanám csak az E/1-et. Azt mondod nem szeretnél váltogatni, de szerintem, ha a főhős naplót, blogot ír, az jó megoldás. Sok sikert!
2018. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én személy szerint jobban szeretek E/1-ben írni, de valóban elő szokott fordulni, hogy kicsit naplószerű lesz. E/3-ban nálam mindig úgy jön ki, hogy nincs személyes stílusa a szereplőknek, de ez mondjuk attól is függ mennyire szeretnéd közvetlenné tenni a karaktereket, viszont így ugrálhatsz térben és időben is.
2018. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt írtad vannak olyan részek, ahol a karakter érzéseire is szeretnél hangsúlyt fektetni, emiatt az E/1 jobb választás, abban jobban be tudod mutatni.
2018. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb az E/3, ezerszer több lehetőséged van úgy, és ha ügyes vagy, simán ki tudod fejteni a szereplő érzéseid E/3-ban is. Az E/1 mostanában olyan mainstream lett, mindenki 17-18 körüli lányok szemszögéből ír E/1-ben romantikus regényt, kéne a változatosság.
2018. jan. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!