Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az normális hogy Harry Potter...

Az normális hogy Harry Potter megszállott vagyok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rákaptam a könyvekre és a filmekre. Már láttam a filmeket korábban de most nosztalgikus érzés fog el ha nézem a filmeket. Valahogy annyira szeretném ha mindez igaz lenne...annyira élnék a Roxfortban! Mindig csak ez jár a fejembe! Talán megbolondultam?

2018. febr. 5. 23:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos fokig normális, nekem is volt kamaszként HP-s korszakom, amikor például egy nyári szünet alatt 3-szor kiolvastam mind a 7 részt. :D

Na amit akkor csináltam, az már tényleg beteges volt. Harry Pottert olvastam ahelyett, hogy kimentem volna a barátaimmal. Aztán suli időben is a HP mániám egy kicsit a tanulás rovására ment, de idővel ez lecsillappdott, most már csak akkor olvasom, ha nincs jobb dolgom. :D

Persze rengeteget segített is számomra ez a könyvsorozat, többek között angolul és némtül is úgy tanultam meg, hogy elkezdtem a könyveket ezeken a nyelveken olvasni. :D

Szóval amennyiben ha az iskolai, akár munkahelyi, családi vagy egyéb kötelességeid, ill. személyes kapcsolataid rovására nem megy a HP olvasás/nézés, addig szerintem normális. :)

Akárcsak az előttem szóló, én is idéznék egy bölcs varázslòt:

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni".

Hogy tisztázzuk: szerintem azzal nincs baj, ha valaki "àlmokból épít várat", inkább azzal, ha elfelejt élni.

2018. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Te olyan fanatikus rajongó vagy. Szerintem ez nem vészes még
2018. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!:) ezek szerint nem vagyok egyedül:)
2018. febr. 6. 23:39
 14/24 anonim ***** válasza:
Ha tudnád, hányan jarnak veled egy cipőben...
2018. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos fokig nem gáz.Viszont ha a szociális életed,munka/iskola rovására megy akkor nem normális.

Pl én kifejezetten nem tudnám elviselni ha egy barátom folyton,minden nap ugyanarról beszélne.

2018. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én ezen egy bő éve gondolkodtam el utoljára. Tavaly a karácsonyi szünetben nagyon túltoltam a Harry Pottert, minden este másik filmet néztem meg, napközben meg daráltam a könyveket, miközben a filmzenéket hallgattam :D Éreztem én is, hogy egy kicsit furán viselkedek, de minden percét imádtam. Aztán amikor a végére értem a hetedik könyvnek, akkor volt egy kb két napos megzuhanás, hogy akkor most mégis mit kezdjek az életemmel. Aztán ahogy visszacsöppentem a megszokott életritmusba (suli, haverok, beadandók gyártása) teljesen helyre is rázódtam, nem lettem depressziós és nem is kellett SOS-ben elkezdenem Harry Pottert olvasni azért, hogy ne őrüljek meg :D Ennek ellenére a mai napig, ha feljön a téma - beszélgessek bárkivel is - akkor nem lehet lelőni, órákat tudnék róla beszélni...


Szóval, ahogy az előttem szólók is írják, semmi gond nincs azzal, ha megszállott rajongó vagy, főleg mert milliók vannak a világon, akik egy cipőben járnak veled. Az viszont, már baj, ha ezt a személyes életed sínyli meg, hanyagolod a tanulást, a családod, a barátaidat, vagy elfutsz a problémáid elől (mert a varázsvilágban ilyennel úgysem kéne szembesülnöd:D)


PS: Ha tovább szeretnéd mélyíteni a rajongásod, olvasd el Parselmouth Lion Nurmengard Trilógiáját (Negyedik Torony, Ezernevű, Smaragd Sigillus). Szerintem még JKR is elismerően csettintene ezeket olvasva, mind sztoriban, mind minőségben, terjedelemben méltó folytatásai lennének az eredeti sztorinak.

2018. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%
Nem bolondultál meg nyugi! Sokan vagyunk még igy, csak ezt a mugli nem értik!😏😏
2018. febr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy egy előttem szóló is írta: "Hát persze, hogy ez mind csak a fejedben történik. De attól még...miért ne lehetne valóságos?" Csak ne menjen az egyéb dolgaid rovására! Amúgy: figyelj, én itthon csak úgy pálcával szoktam hadonászni, varázsolni próbálok, meg a szememmel akarok elmozdítani tárgyakat. Egyszerűen képzeld magad oda! Nagyon egyszerű! :) De a lényeg: Nem vagy egyedül! És ezt a muglik tényleg nem érthetik. ;)
2018. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Amikor gondolkodni szoktam a Harry Potterrol altalaban tortenik valami furcsa dolog:D. Pl elalvas elott is gondolkodtam az egyik filmen es hangosan megreccsent a konyvesszekreny. Ilyen “figyelmezteto” jeleket szoktam eszlelni:D es ezert hiszek abban hogy igenis letezik a varazslat, csak sajnos en muglinak szulettem:)
2018. febr. 10. 21:46
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem születtünk muglinak, csak eltévedt a bagoly, ami a levelet hozta. A Roxfort magyon messze van, szegény madár meg azóta is próbál idetalálni:D
2018. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!