Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Dumbledore nem meleg, egyetért...

Dumbledore nem meleg, egyetértesz?

Figyelt kérdés

J. K. Rowling írónő korábban azt nyilatkozta, hogy Dumbledore meleg.


Viszont ettől függetlenül nem meleg.

Az egy dolog, hogy ő azt gondolja, de ami a hét Harry Potter-könyvben benne van, az része a Harry Potter történetnek.

Még ha az írónő is aki azt gondolja, mondja, állítja, hogy meleg, akkor sem meleg.


Egyetértetek?


2010. jún. 16. 01:09
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
88%
ti komolyan ezen vitatkoztok?
2010. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
82%

Igen, erről vitatkozunk, nincs jobb dolgunk :).

Na, amúgy megértelek, igazad is van, a könyvekbl nem derült ki, hogy meleg, az írónő viszont annak szánta. Tény, hogy meleg, de nem melegeskedett, tehát ez most olyan dolog, hogy szeretem a melegszendvicset (melegszendvics :))), de ez engem pl. a festészetben nem befolyásol. Nem tudom, érthető-e.

2010. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Nem, nem ilyen dolog.


Ami benne van a könyvekben az része a sztorinak, a többit esetleg gondoltam Rowling. Az nem számít bele a történetbe.

2010. jún. 20. 22:52
 14/55 anonim ***** válasza:
85%
szerintem meleg, és nem azért, mert bu.zinak akarom beállítani, de ha figyelembe vesszük azt, ahogy Grindelwald és az ő barátságáról beszélnek, valamint hogy nem tudunk semmilyen nőügyéről, simán lehet meleg és ez nem rossz dolog. Szerintem az írónő azért vallotta be, hogy Dumbledore meleg, mert egy csomó ember már tisztelni és kedvelni kezdte mivel ő milyen bölcs és okos, és az emberekben hajlamosak a melegek gyűlölésére, okvetlenül. Én sem vagyok oda a melegekért, de Dumbledore-ral semmi gondom, ő ugyanúgy viselkedik egész idő alatt, mint egy bölcs öregember, úgyhogy szerintem nem kell azon vitatkozni, hogy de nem az. Nem ti írtátok a könyvet, és Rowling szerintem jobban tudja, mint ti. A könyvből pont hogy nem jön le a nemi identitása, ez egy mellékinformáció ami néhány dolgot magyaráz. Nem kell rajta fennakadni, Dumbledore ugyanúgy szeretetreméltó személy marad :)
2010. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Először is: Egy olyan könyvsorozatban amelyet a világon több millió fiatalkorú személy olvas, nagyon rossz ha meleg szereplőkkel találkozik. Ne felejtsük már el, hogy ezt rengeteg gyerek (!) olvassa.


Másodsoron pedig amit fentebb írtam az továbbra is áll. Az a része a történetnek ami benne van valamelyik könyvben, a többi, amit utána hozzáfűz Rowling az nem része. Lehet, hogy ő melegnek gondolta, de nem melegnek alkotta meg a karaktert. A hivatalos karakter az ami a könyvben megjelenik, nem ami a fejében.


Az pedig, hogy nem utalnak nőügyre nem meglepő. A Roxfort tanárai közül Pitont és Hagridot leszámítva senkinek sem tudunk férjéről, feleségéről, nőügyeiről, pasi ügyeiről, kavarásairól, szerelmeiről, kalandjairól!

2010. jún. 21. 19:38
 16/55 anonim ***** válasza:
78%
most miért akarod ennyire heterónak őt? a gyerekeknek sem lesz semmi baja ettől, nagyon belelovalod magad.
2010. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
88%
Nem értek egyet. A szerző sok olyan dolgot tud a szereplőkről, akik nincsenek leírva a könyvben. (Ha olvastad volna a Tintaszívet, akkor tudnád). Ha Rowling azt mondta, hogy Dumbledore nem hetero, akkor az úgy van, mindegy, hogy benne van-e a könyvben vagy sem. Egyáltalán, miért karod erőltetni ezt a dolgot. Kisgyerekek olvassák, na és? A fejlődésükben semmi kárt nem tesz az ilyesmi, elvégre D nem a Télapó. Egyébként meg annyira kis gyerekek nem olvassák, akik meg igen, azok már tanultak történelmet. És tudod, az ókori Hellász tele volt melegekkel. Pont ez a baj, hogy el akarják tiltani a gyerekeket ettől a fajta tudástól, ne haragudj, de nem vagy véletlenül pedagógus? Vagy bajod van a homoszexuálisokkal?
2010. jún. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

A kettőt külön kell választani.


1) Nem vagyok tanár, de nagyon elítélem, hogy kiskorúak által kedvelt regény, kedvelt szereplője homokos legyen.


2) Az része a történetnek ami a hét regény egyikében szerepel. Amit leír az írónő, az része. Amit nem írt bele, csak gondolt, vélt, mondott vagy amilyennek képzelte szereplőit nem. Ami a regényen túl van az már fanfiction, fantáziálás, hozzáköltés, de nem része.

Ha melegnek akarta volna megalkotni, legalább burkoltan utalt volna rá. Nem tette, ezért nem meleg és kész.

2010. jún. 22. 20:51
 19/55 anonim ***** válasza:
88%
Jól van, neked nem meleg, mert nem tartod helyesnek és ezzel beállsz a "buz.igyűlölők meg nem indokolt okkal" klubbjába :) Nekünk viszont az és kész. Semmit sem változtat ezen a történeten. Ha Rowling azt mondta volna, hogy skizofrén vagy rejtett pedofil, jobban aggasztana a dolog.
2010. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
86%
Utolsónak van igaza. Szerintem simán homofób vagy. :D
2010. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!