Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Dumbledore nem meleg, egyetért...

Dumbledore nem meleg, egyetértesz?

Figyelt kérdés

J. K. Rowling írónő korábban azt nyilatkozta, hogy Dumbledore meleg.


Viszont ettől függetlenül nem meleg.

Az egy dolog, hogy ő azt gondolja, de ami a hét Harry Potter-könyvben benne van, az része a Harry Potter történetnek.

Még ha az írónő is aki azt gondolja, mondja, állítja, hogy meleg, akkor sem meleg.


Egyetértetek?


2010. jún. 16. 01:09
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

A felfogásotokkal van baj.


Írtam, hogy külön kell bontani.

Egy részről tényleg zavar, hogy egy meleg szerepel a regényben.


De az teljesen másik kérdés, hogy ha nem írta bele a könyvbe, akkor nem lehet meleg, mert nem része a sztorinak.


Erre az utóbbira szeretnék válaszokat, reakciókat.


Az első az a szubjektív véleményem, a második pedig tény.

2010. jún. 23. 08:29
 22/55 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel csak azt mondod, hogy a melegeket ítéled el. Különben is, nem biztos, hogy a kis gyereknek egyből le fog jönni, hogy jé, Dumbi meleg! Egyrészt benne van a könyvben, rejtett utalásként, másrészt olyan a karakter, ahogy az író elképzelte, és ha azt mondta, homoszexuális, akkor kár is ezen veszekedni. Annyi heteró szereplő van, és te hisztit csapsz egy meleg karakter miatt? Szánalomra méltó viselkedés. És a fentiek jól megmondták, akkor lenne a probléma, ha pedofil lenne. Itt kezdődnek a társadalmi problémák. Az ilyen emberek nevelik a gyereket meleggyűlölővé, szégyelld magad!

ÉS a te felfogásoddal is baj van, nem csak a miénkkel, tehát 1:1.

2010. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

Én szégyelljem magam?

Igenis egészségtelen, hogy meleg egy szereplő egy gyerekek által is közkedvelt regényben!


De még egyszer mondom, remélem utoljára kell, hogy az már egy másik kérdés, hogy Dumbledore nem lehet meleg, mert a könyvben nincs benne, még rejtetten, burkoltan sem!!!


Ha az írónő melegnek találta volna ki, akkor beleírta volna. Az része a regénynek és a karaktereknek amik bele kerültek a könyvek egyikébe.

Az amit az írónő csak gondolt, mondott, képzelt, de nem írt le az nem része.

Olyan mintha fanfiction lenne.

2010. jún. 23. 10:45
 24/55 anonim ***** válasza:
85%
Ne már, hogy efelett megy a vita! Egyébként én is azt olvastam, hogy eredetileg is melegnek találta ki J. K. R. Albust. Ha meg ő mondja, akkor biztos, az meg mindegy, hogy benne van-e a könyvben. Ha meg nincs benne, akkor meg direkt jó, hiszen akkor nem árt a gyerekeknek. Mondjuk nekem semmi bajom a melegekkel, ők is emberek.
2010. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
87%
Amit az írónő mondott vagy képzelt is része a világnak, amit kitalált, még akkor is, ha nem írta le. Az ő karaktere, mi közöd hozzá? Ez már beteges. Mi az egészségtelen benne? Az egészségtelen, hogy ilyen prűd a világ, és tabunak számít a melegség.
2010. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok prűd, elég sokan pont az ellenkezőjét mondják.

De a szexuális devianciákkal szemben tényleg nem vagyok elnéző.


Hányszor kell még elmondanom, hogy ami nincs benne a könyvben az nem része a történetnek. Az maximum vélemény, fanfiction, továbbköltés, fantáziálás.

2010. jún. 23. 13:05
 27/55 anonim ***** válasza:
88%

De te ezt honnan veszed? Most komolyan. Mi az, hogy ha nincs benne, akkor nem része? Dehogynem az.

Ezt a világot JKR találta ki, a karaktereket és a jellemüket, így Dumbledore-t is ő találta ki. Semmi közöd hozzá, és nincs jogod azt mondani, hogy nem meleg, ha egyszer az írónő azt mondta.


Ez, hogy "ha nincs benne, akkor nem igaz", ez kérlek szépen nem tény, hanem a te agyad szüleménye. Nem tudom, ki mondta ezt neked, vagy hogy hol hallottad, vagy hogy te találtad-e ki ezt a hülyeséget, de nincs igazad. Igen, ami a fanfiction-ben van, az nincs benne a regényben. Azt nem az író találta ki, megértjük.

De amit JKR talált ki, amit ő mond Dumbledore-ról az nem fanfiction. Ezt a világot ő találta ki, joga van a saját és mások tetszésére formálni (ezen pedig légy szíves, ne kezdj el vitatkozni. Már magam előtt látom: "Az, hogy Dumbledore meleg, nem a mi tetszésünkre van..." Nem baj! Akkor az övére!).


Amúgy meg, nem tudom, minek akarod őt ennyire heterónak. Szörnyű vagy. Ha Rowling azt mondja, meleg, akkor az is. Neked nincs jogod az ő karaktereit formálni, már ne is haragudj. Tenném hozzá, nem tudom, ismeritek-e, de van egy mese, amiben egy fehér nyúl a főszereplő. A Minimax adott egy másik mesét, amiben ugyanez a fehér nyuszi mellékszereplő volt, valami Arnold vagy mi volt a címe.

Mindegy, a lényeg, hogy külön készült róla egy mese, kifejezetten kisgyerekek(!) számára, és abban már találkozik olyan nyuszikkal, akiknek "két mamájuk" van.


Szóval, az még sokkal kisebb gyerekekre van hatással, úgyhogy ne Dumbledore-on akadj fent. -.-"


Uh, bocs a hosszú válaszért, de csak a véleményemet mondom. Szegény Dumbi, ettől a vitától forog a sírjában. :D

2010. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:

ma 14:00


Még te vagy felháborodva és te oktatsz ki?


Az, hogy valamit képtelen vagy megérteni, még nem jelenti azt, hogy nem úgy van.


Egy regénynek az a része ami benne van. Egy filmnek is az.

Miért nem írta bele, ha azt akarta?


Nagyon nagy csúsztatás, hogy az ő karaktere és ő alakítja és nem szólhatok bele.

Csúsztatás, ugyanis tényleg az ő karaktere, ő találta ki. De a lényeg, hogy kialakította és nem melegnek alakította ki! Megírta a 7 könyvet, megtörtént, le van zárva a történet.

Utólag már nem lehet hozzákölteni. Esetleg ha írna egy HP 8-at és abban kiderülne Dumbledore-ról, hogy meleg volt, akkor elismerném, hogy az.


De mivel, maga az ÍRÓNŐ alakította ki NEM melegnek a könyvében, így nem az.

2010. jún. 23. 14:10
 29/55 anonim ***** válasza:
98%

nem akarok akadékoskodni, de itt van az az utalás, ami egyenest a testvérétől, Aberorth-tól származik: "Természetesen bemutattam [azaz Grindelwaldot] Albusnak, akinek nagyon hiányzott akkoriban a hasonló korú fiatalemberek társasága.”

persze lehet, hogy ez nem a nemi beállítottságára utal, de lehet, hogy arra. azért szívesebben hallottam volna azt Rowlingtól, hogy Dumbledore-t gyengéd szálak kötik McGalagonyhoz :)

2010. jún. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:

Ez a mondat, amit Aberforth mondott egyáltalán nem jelenti azt, hogy Albus meleg volt, csak éppenséggel könnyű félremagyarázni.

Egy tizen-huszon éves hetero fiúnak, férfinak is szüksége van hasonló korú fiatalemberek társaságára és ha nincs, akkor bizony hiányzik.

Szerintem ez evidens.

2010. jún. 30. 09:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!