Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy kezdő könyvmolynak milyen...

Egy kezdő könyvmolynak milyen könyveket ajánlanátok az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

Az igazat megvalva a kötelező olvasmányokon kívűl szinte még nem olvastam semmit. Ezért ne nagyon van konkrétan ötletem, hogy mit szeretnék olvasni.


Eddig leginkább mozgóképes formában fogyasztottam a remekműveket. Lehet hülyén közelítem meg a dolgokat, de én filmekkel, sorozatokkal példáznám az érdeklődési köreimet:


- Sci fi terén: Ex Machina, Blade Runner, Ghos in The Shell sorozat, Mátrix filmeket imádom. Szóval MI vagy AI minden (persze minőségi) formában jöhet.

-Posztapokaliptikus, utópisztikus műveket sem vetem meg: Volt szerencsém a Stalker Piknik az árokpartonhoz és imádtam. A Metro trilógia tervben van. Ezzel kapcsolatban vélemény?

-Jogi rendszerrel kapcsolatban is érdekelnek a dolgok (ügyvédes, esküdtszékes): 12 angry man, A Time to Kill, Better Call Saul

-Thrillerhez is nagyon várom az ajánlókat: ide nem nagyon ugrik be semmi példának :D Memento és Hetedikhez hasonló finomságok talán.

-Krimi is jöhet éppenséggel.

-A dráma műfaj az amit még nagyon kedvelek: Filth, Donni Darko, Rekviem egy álomért, Fekete hattyú, Gran Torino, Mechanikus narancs

- A fekete humorra is vevő vagyok: Tarantino filmek, In Bruges,


-A romantika és a vígjáték az ami nem nagyon izgat.

-A "tini drámáktól" (Hunger Games, Maze Runner és hasonlók) kérlek kíméljetek.


-Horror terén volt néhány Stephen King csalódásom és azokközül is szerintem a leggyengébb műveket fogtam ki ( Tűzgyújtó, A mobil...)


22/F



2018. júl. 8. 21:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jajj bakker, ezt kifelejtettem:


Orwell: 1984

[link]


Az egyik legjobb és leghíresebb disztopikus sci-fi (?) talán, de sokkal több szórakoztató irodalomnál. Ezt mindenképp tedd "várólistára".

2020. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Miből gondolod,hogy kezdő könyvmoly vagy/leszel?
2020. jún. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy csak bemásolom a fülszövegeket.



Daniel Keyes: Virágot ​Algernonnak

,,Ennek a regénynek rendhagyó a története: először novella volt, szépirodalmi és tudományos-fantasztikus antológiáknak egyaránt kedvelt darabja, utána televízió-dráma lett belőle, s csak azután teljes jogú és méretű regény. Nem véletlen, hogy a tudományos-fantasztikus irodalom is magának követeli Keyes művét: a gyengeelméjű Charlie Gordon zsenivé operálása, majd eredeti állapotába való rohamos visszahanyatlása valóban hálás témája lehet a science fiction népszerű műfajának. De ez a regény több merőben fantasztikus témánál: mélységesen hiteles lélektani rajza egy rokonszenves személyiség fejlődésének, s a tragédiába torkolló befejezés mégsem elkeserítő, hanem felemelő: Charlie Gordon a mesébe illő pálya befutása és a végső zuhanás után is megőrzi emberi tartását, élni akarását, optimizmusát."



Adrian Tchaikovsky: Hadállat

,,Rex két és fél méter magas, nagyrészt golyóálló. A hátán nagy kaliberű lövegek vannak, a hangjába pedig pánikkeltő szubszonikus frekvenciákat kevertek. Három társával – Sárkánnyal, Brumival és Rajjal – Mexikó délkeleti részén, az anarchiába süllyedt Campeche állam területén hajtanak végre bevetéseket.

Rex génsebészeti úton létrehozott biomorf, egy aljas háború vérszomjas eszköze. Intelligens, megérti a parancsokat, és ügyességét megjutalmazzák az agyába telepített implantok. Egyetlen vágya Jó Kutyának lenni, Jó Kutya pedig csak úgy lehet, ha engedelmeskedik Gazdinak. Gazdi pedig azt akarja, hogy ölje meg a gonoszokat. Mind egy szálig.

De valójában kik a gonoszok? És mi történik, amikor Gazdit bíróság elé állítják háborús bűnökért? Milyen jogokat ad a fegyverként használt biomorfoknak a Genfi Konvenció? Van egyáltalán Rexnek és társainak joga létezni? Mit tennének, ha szabadok lennének?

Adrian Tchaikovsky, Az idő gyermekei c. nagy sikerű regény szerzője parádésan egyesíti a pörgős, háborús akciót az intellektuális mondanivalóval, ebben letehetetlen, egyedi történetben."



Frank Herbert: Dűne

,,Az ​univerzum legfontosabb terméke a fűszer, amely meghosszabbítja az életet, lehetővé teszi az űrutazást, és élő számítógépet csinál az emberből. Az emberlakta világokat uraló Impériumban azé a hatalom, aki a fűszert birtokolja. A Padisah Császár, a bolygókat uraló Nagy Házak, az Űrliga és a titokzatos rend, a Bene Gesserit kényes hatalmi egyensúlyának, a civilizáció egészének záloga, hogy a fűszerből nem lehet hiány. Ám ez az anyag csak egy helyen található, a sivatagos, kegyetlen Arrakison, amelyet lakói, a vad fremenek csak úgy ismernek: Dűne.

Frank Herbert legendás regénye, amely megjelenésekor elnyerte a Hugo- és a Nebula-díjat, talán a legjobb science fiction, amit valaha írtak. A Dűne hatása ma már felfoghatatlan, az elmúlt fél évszázadban olvasók milliói fedezték fel az Arrakis világának részletességét, a szöveg szépségét és a könyvben rejlő filozófiát, társadalmi és vallási gondolatokat. Herbert lehengerlő és eleven története most átdolgozott kiadásban kerül újra az olvasók elé.

„A modern science fiction egyik alapköve."

Chicago Tribune"



Itó Projekt: </Harmónia>

,,Ebben a jövőben az egyén teste közös tulajdon. Légy egészséges! Légy boldog! Akkor is, ha nem akarod.

Utópia végre megvalósult, hála az orvosi nanotechnológiának és a társadalmi jólétet szabályozó törvényeknek. A rendszer azonban, amely az állampolgárok egészségét hivatott őrizni, ellenük fordul. Az egész emberiség egy titokzatos elme túszává válik.

Kirie Tuan, a diktatórikus jóindulat ellen egykor öngyilkossági kísérlettel lázadó lányt a múltja kísérti, miközben az Egészségügyi Világszervezet tagjaként versenyt fut az idővel, hogy megmentse világát.

Te mit adnál meg azért, hogy harmóniában élhess magaddal?"



Dan Simmons: Hyperion

,,Egy pap, egy katona, egy költő, egy tudós, egy nyomozó, egy templomos kapitány és egy diplomata. Hét ember, hét teljesen eltérő életút. S ami közös bennük: a Hyperion.

A 29. században az emberiség uralma galaxisokra terjed ki, polgárai gyarmatbolygók százait népesítik be. A Hegemóniát azonban külső és belső veszélyek is fenyegetik: küszöbön áll a háború a barbár számkivetettekkel, miközben az emberi civilizáció életét segítő, kiismerhetetlen MI-k rejtélyes terveket kovácsolnak. A pattanásig feszült helyzetben hét zarándok indul útnak egy peremvidéki bolygó, a Hyperion felé. Úticéljuk a téridő törvényeinek fittyet hányó, legendás Időkripták, és a félistenként tisztelt, rettegett gyilkológép, a Shrike. Heten vágnak neki az útnak, ám közülük csak egy élheti túl a zarándoklatot. Annak az egynek viszont teljesülhet leghőbb kívánsága."

2020. jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!