Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik az a könyv, amit...

Melyik az a könyv, amit szerintetek mindenkinek el kellene olvasnia?

Figyelt kérdés

Akár a mondanivalója miatt, vagy egyszerűen mert annyira tetszett


16/L


2018. szept. 10. 06:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Az iskolai kötelezőkön kivül(Egri csillagok,Vuk,Légy jó mindhalálig,Szent Péter esernyője)?!

Amit szeretnél;romantikus Jane Eyre:Büszkeség és Balitélet.

Én a horror(Stephen King),Orvosi krimi(Robin Cook),Leslie L Lawrence,Veronika Roth Beavatott,Sussane Collins Éhezők viadala,Susann Ee Angyalok bukása,A O Esther Frigg rokkája(időutazos,romantikus),Armentrouth-Luxen,Allie Condie Egymáshoz rendelve,Andrea Creamer-Nightshade,Dan Weels Részlegesek,Asimov Robot könyveit....

És még sorolhatnám miket ajánlok...👍📚

2018. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Szia.Èn a rejtõ könyveket ajànlanàm.
2018. szept. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nincs ilyen, mivel mindenki más :) Nekem hiába jelentett sokat Camus-től a Közöny, egy mai napig nomád körülmények között élő ghánai törzsnek nemhogy nem releváns, de még értelmezni se fogja tudni, annyira más világban él.


Szóval 25 évnél régebbi könyvet nem adnék senki kezébe, és ha muszáj egyet megnevezni, akkor legyen Richard Bulliet: The Earth and Its Peoples, hogy az embereknek legyen egy kicsit nagyobb rálátása a világra.


De inkább játszanak a GTA V-tel, az relevánsabb műveltséget nyújta a mai világról, mint a Gilgames eposz. Vagy nézzenek filmeket, bár az is kezd már elavult lenni.

2018. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Voltaire-tol a Candide, Madachtol az Ember tragediaja
2018. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 Engem komolyan érdekel. Neked mi tetszett a Candide-ban?

A kérdés szerintem is inkább úgy lenne jobb, hogy mikor, kinek milyen könyvet lenne jó elolvasni. Ilyen listát még nem láttam.

2018. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ebben az esetben a NAT szerintem elég jól ki van alakítva, hogy életkornak megfelelő, a magyar irodalomtörténelemben fontos könyveket adjanak a gyerek kezébe.


Aztán felnőttként persze már mindenkinek magának kell ezt megoldani. Szerintem az lenne az ideális, ha minden korszakból és kultúrkörből olvasnánk egy-egy alkotást, mert az 1001-féle listák borzasztóan egyoldalúak, szinte csak 19-20. századi angol és amerikai regények szerepelnek bennük, mintha az irodalom nem egy ötezer éves műfaj lenne Kínától Egyiptomon és Dél-Afrikán át Kolumbiáig.

2018. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Harry Potter sorozat, mindenképpen alap.
2018. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Virágot Algernonnak, 1984 és/vagy Állatfarm.
2018. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Michael Ende: A ​Végtelen Történet


Michael Ende: Momo

2018. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Stephen King: Halálsoron
2018. szept. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!