Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mikor szoktatok ihletet...

Ti mikor szoktatok ihletet kapni a regényetekhez?

Figyelt kérdés

Csak én vagyok úgy, hogy mikor megébredek, egy csomó új gondolat van a fejemben, amit ki lehetne fejteni?

Nektek mikor szoktak jönni az ötletek?



2018. okt. 23. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

összevissza

ha látok valamit

néha a főhösöm szemével nézem a dolgokat

pl amikor utazom a metrón

2018. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Random eszembe jutnak dolgok, utcán, otthon, természetesen mikor erőltetem az agyam, hogy írni kéne, akkor semmi.

Sokan írnak reggelente, régen nekem késő éjjelente ment jobban, de be fogom vezetni, hogy reggel írok, ahogy írod, újabban nekem is sok ötletem van, miután felkeltem.

2018. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En most a befejezett regényemen dolgozom, és hihetetlen mennyi minden jut utólag eszembe, amit beleírhatok. Sokat elmélkedek róla, ha ez segít.
2018. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, hanem folyamatosan van de az még kevés. Mielőtt leírom amit le akarok addig ezerszer és ezerszer végigfuttatom az eseményeket a fejemben. Addig amíg úgy nem érzem, hogy ez már stimmel, eltart ez hónapokig is. Több ötletem is van de az egyre koncentrálok amíg el nem készül. Egy karaktert át kell élni, vagy a puszta ismeretét kell átélni. Azt ami hajthatja, vagy ami ráceszi dolgokra. Éppen a motiváltsága, a szenvedése, a szerelmessége.
2018. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4:

Félre értettél, úgy értettem az "ihletet", hogy ahhoz az adott regényhez, amit írsz...

Ihlet alatt nem egy teljesen új történetre gondoltam, hanem mondjuk csak egy ütős és logikusan felépíthető jelenet ötletére.

2018. okt. 24. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így értettem, nyugi.
2018. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem leginkább akkor jön ihlet mikor készülök a lefekvéshez, vagy mikor próbálok elaludni. De igazából bármikor jöhet: ha valami tárgyat/élőlényt nézek; ha sétálok; ha olvasok vagy filmet/sorozatot nézek; ha órán vagyok vagy ha tanulok...
2020. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!