Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerinted melyik az a könyv...

Szerinted melyik az a könyv amit mindenkinek el kellene olvasnia?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Megfogtál. Rengeteg könyvről gondolom ezt. Pl Harry Potter. Semmi baj az ízlésbeli különbségekkel de azokat az embereket imádom azért, akik közlik, hogy az milyen hülyeség és fú de utálom. Megkérdezed tőle, hogy olvastad-e már, válasz: nem. De boldog tudatlanság...

Aztán Hugótól a Nyomorultak, esetleg Dosztojevszkijtől a Bűn és Bűnhődés, Dickens műveinek többsége, King műveinek többsége, Courths Mahler műveit, Flauberttől a Bovaryné és a többi és a többi.

2018. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Általános matematika

A zenéről mindenkinek

Biblia, Korán (sajnos bár egy technológiára és természettudományokra alapuló civilizációban ezek igen felesleges alkotások, mai társadalmunkban mégis ezek ismerete elég fontos)

2018. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Igazából ez nagyon ízlés dolga, éppen ezért megpróbáltam összeválogatni olyan regényeket, amelyek nem csupán szórakoztatni akarnak, hanem nagyon fontos, örök érvényű gondolatokat közvetítenek, amik rettentően informatívak és relevánsak.

Nem rangsoroltam meg semmi ilyesmi, egyszerűen csak felsorolok párat:

Bűn és Bűnhődés - Azt gondolom, a cím magáért beszél. Azonban a regény nem csupán erről szól, nagyon fontos filozófiai, lélektani és erkölcsi kérdéseket vet fel a regény, és mindezt teszi különböző nézőpontok ütköztetésével. Nem feltétlenül a legélvezetesebb olvasmány mindenki számára, de a tartalom amit képes átadni, az hihetetlen súlyos.

Gépnarancs - Elénk tárja, hogy mivel is jár az, ha a rendszer úgy akarja "megnevelni" a polgárait, hogy megfosztja őket a szabad gondolkodástól, szabadon hozott döntéseitől.

A Legyek Ura - Megmutatja, hogy miként viselkedik az ember, ha a civilizált környezet összedől körülötte, és hogy miként viselkedik az ember, ha tényleges szabadságot kap az élete felett. Az eredendő, állati (emberi) ösztönöket követő nézőpontot ütközteti a civilizáltságért küzdő, erkölcsös létben még reménykedő nézőponttal. Tökéletesen rávilágít a regény, hogy mekkora barmok is az emberek.

A keresztapa - Bemutatja világunk értékeinek változásait, összeveti a régi értékeket az újakkal, és bizony, megmutatja, hogy egyik sem tökéletes. És... Nem csupán a maffia működését, szervezettségét mutatja be eddig még sosem látott részletességgel. Nem csupán a maffia érdekeit, a benne élő emberek értékrendjeit mutatja be. Hanem az ember és a hatalom hihetetlenül összetett-, egymásra gyakorolt hatását tárja elénk. Milyen befolyással van az emberre a hatalom? Hogyan változik meg az ember személyisége, ha kezében van a hatalom? Mit tesz az ember, ha bármit megtehet? Mit is jelent igazságosnak lenni? Van megbocsájthatatlan bűn? Többek között ilyen kérdéseket vet fel a mű. Ebben a regényben található minden idők egyik legösszetettebb karakterábrázolása, karaktertorzulása, még Shakespeare is megirigyelné, olyan részletességgel van ábrázolva ikonikus főhősünk karakterfejlődése.

Hamlet - Ha már megemlítettem az írót, akkor legfontosabb műve se maradhat ki. Rengeteg örök érvényű témát, igazságot fejteget a mű. Többek között a régi világ bukásáról, az új beköszöntöttéről, a régi világ új világra gyakorolt hatásáról, a gyászról, az igazság elhallgatásának súlyoz következményiről, a bűnösökkel együtt bukó ártatlanokról szól ez a mű. Tökéletesen mutatja be, hogy milyen tragédiákkal is jár az, ha az ember rendszere - legyen az egyéni értékrend, legyen az család, vagy egy komplett társadalom - megbomlik.

Persze ezeken kívül is van nagyon sok olyan könyv, amit úgy gondolom, illene elolvasni az embereknek, mert nagyon tartalmas alkotások, ilyen pl. a Száll a kakukk fészkére, vagy mondjuk az Iliász is, de nem akartam egy regényt írni a fejtegetésükkel (bár már most is közel járok hozzá), de szerintem amiket fejtegettem, mindenképpen a legfontosabb művek közül valók. Aztán, hogy ki melyiket tartja a kedvencének, az meg már tényleg nagyon szubjektív dolog.

2018. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerb Antal - Utas és holdvilág, Kosztolányi Dezső-Aranysárkány, Karinthy Frigyes-Mennyei riport, Dosztojevszkij-Bűn és bűnhődés, Ördögök, Karamazov testvérek, Thomas Mann-A varázshegy, Örkény-Egypercesek,Bulgakov-Mester és Margarita
2018. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Biblia
2018. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

Biblia.

Római közmondások.

Konfuciusz.

Meg általában a világ népeinek évezredes gyűjteménye-a közmondások.

Persze megérteni,és elfogadni,és alkalmazni.

2018. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

A Bibliát semmi féle kép. Inkább tudományos könyveket, amiket valós tényekkel támasztanak alá. Ez már a 21. század. Már nem a középkorban vagyunk, hogy a villámlást is egy "istennek" tudjuk be. Mindenre van valós és logikus magyarázat.

Nem szabad, hogy az ember tudását kitalált lények befolyásolják.

2018. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Nekem most így hirtelen Az Alkimista, az Illúziók és a Mennyei prófécia jut eszembe. Én mindet imádom, többször is elolvastam olyan jók :D Mindenkinek ajánlom :))
2018. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
61%
Rudolf Steiner: A szabadság filozófiája
2018. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

A magyar helyesírás szabályai

A kis herceg

2018. nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!