Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez a Harry Potter mániám...

Ez a Harry Potter mániám mennyire normális?

Figyelt kérdés

9 évesen olvastam az első részt, annyira magával ragadott, annyira imádtam. Talán akkoriban még el is hittem, hogy amikor 11 éves leszek, meg fog jönni a levelem. Aztán eltelt az a bizonyos nyár (egész idő alatt a könyveket olvastam, elképzeltem, milyen lesz a Roxfortban), és végül csak a hatalmas csalódottság maradt számomra. (Oké, valahol mélyen tudtam, hogy hiába várom a levelet, ennek ellenére csalódott voltam).

Mára 17 éves vagyok, kb. 5-ször biztos hogy kiolvastam az összes részt, a kedvenceimet talán 10-szer is. Rengeteget tanultam belőlük, akár az egyszerű értékekről, mint barátság, hűség, de még valamennyire a haláltól való félelmemet is sikerült legyőznöm. (Ami ugye szintén gyakori téma a könyvekben).

Az angoltudásom jelentős részét is a HP könyveknek köszönhetem. (Az összes részt kiolvastam angolul, ez rengeteget segített).


Ennek ellenére mégis csalódott vagyok, hogy ez nem is létezik és picit kegyetlenségnek érzem, hogy Rowling bevezetett engem egy olyan világba, aminek valóban sohasem lehetek a részese. :(


Van valaki aki hasonlóan érez mint én?



2018. dec. 8. 13:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Örülök, hogy nem csak én gondolom így. :)

2018. dec. 9. 11:13
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is többször olvastam már,és engem is nagyon magával ragadott,valósággal "elvarázsolt"!

Sokat tanultam belőle én is.:)

2018. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is ezzel nőttem fel, és szeretem máig. Néha elő is veszem. Tiniként éreztem én is úgy, mint te, sőt, néha még most is, de ez leginkább akkor "jön elő" amikor van valami stresszforrás a valós életemben, és más történetek világaival is elő tud jönni. :D Vagy ha pont hogy nagyon unatkozom. Ugyanakkor pont JKR világában azért magas a tragikus sorsok és korai halálozások aránya. Ha abban a világban élnénk, mi alighanem mugli könyveket olvasnánk, és olyanok lennénk, mint Arthur Weasley, akinek egy metrózás is nagy élmény, és a mugli világról álmodoznánk. :)
2018. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nyugi, én 33 vagyok, de a mai napig várom a levelem a Roxfortból. Ha másért nem, hát azért, hogy esetleg felkérjenek tanárnak.
2018. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bár szeretem a HP-t, de annak akkora fanja nem vagyok, mint más fantasy világoknak, de maga az érzés hasonló. Pont ezek miatt kezdtem el szerepjátszani (asztali, és élő, LARP formában is, ez az utóbbi azért jóval intenzívebb). Az ilyen alkalmakkor legalább ki tudok lépni kicsit a való életből, és egy szeretett fantasy világba tudok kerülni még ha csak pár órára, pár napra is...
2018. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!