Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány könyvet olvastok el évente?

Hány könyvet olvastok el évente?

Figyelt kérdés
Én olyan 20-30 körül, szóval havi egynél mindenképp többet. Szerintetek ez már jónak mondható? Ti hány könyvet olvastok el egy év alatt?

2019. febr. 17. 14:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
Változó van amikor 20-at évente, máskor 140, de vannak nagyon rövidek is benne, meg újraolvasás.
2019. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem túl sokat. Többnyire csak elalvás előtt olvasok olyan 1-2 órát. Ez így évente olyan 12 könyv. Persze fögg a terjedelműktől, lehet több is kevesebb is. Ráadásul van amikor nincs is időm rá.
2019. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

Kb. 30-at, de azok mind 300+ oldalas könyvek.

Ehhez még rengeteg DC & Marvel képregényt olvasok.

2019. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
50-70, olyan 25-30E oldal.
2019. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem nagyon van más hobbim. :) De sokan olvasnak ennél jóval többet, őket már én sem értem. :D
2019. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
Én is olyan 50-60 körülolvasok.
2019. febr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#15 Gondolom Te a 100 könyves válaszoló vagy. :) Az nagyjából heti kettő, szerintem ha nem túl hosszúak és mondjuk lefekvés előtt olvasol minden nap 40-50 oldalt (ami azért nem kevés), akkor az úgy tényleg kijön. Viszont aki ennél többet olvas, mondjuk heti 3-4-et, az vagy nyugdíjas, aki egész nap ráér vagy pedig beéri néhány óra alvással. Máshogy nem tudom elképzelni, hogy ki tud ennél többet olvasni. Esetleg gyorsolvasással el lehet érni akkora mennyiséget, de hogy az mennyire szórakoztató, azt nem tudom. Mindenesetre a heti 2 könyv az már elismerésre méltó teljesítmény. :)
2019. febr. 18. 12:27
 18/22 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintetek ez már jónak mondható?"

Ez két dologtól függ: a könyvektől és az olvasótól. Én, ha elolvasnék évente 20-30 könyvet, biztosan rosszabbul járnék, mint úgy, hogy elolvasok 4-et, 6-ot, legfeljebb 10-et (visszaemlékezni sem tudok, mit mikor olvastam, így ezek a számok csak tippek, valamikor gyorsabban olvasok, valamikor alig). Nem tudok elég gyorsan olvasni hozzá. Úgy nem éri meg utazni, hogy közben nem nézek meg semmit, csak végigszáguldok. Az olvasás is utazás, az író világában és a sajátunkéban, illetve azok szintézisében. Ezt a szintézis fel is kell tudni ismerni, nem lehet sürgetni. Minél nagyobb a különbség az író tézise és a sajátunk között, annál nehezebb megtalálni a közös nevezőt. Persze van olyan könyv, ami valóságos Dakar-rali: izgalmas és/vagy jópofa, önmagát olvastató, könnyű mű, aminek a háttere üres sivatag, nem is akar több lenni; fölösleges lenne kotlani rajta, és mélyebb mondanivalót beleálmodni. Kérdés, mit olvasol, és mit tudsz befogadni belőle. Van, aki képes sokat olvasni úgy, hogy közben le is vonja a tanulságot. Én sajnos nem az a fajta vagyok.

A minőség a lényeg, nem a mennyiség.

2019. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

1-2 hetente egyet nagy átlagban.

Most 2019-ben már a 10. könyvet olvasom éppen, ha így folytatom, idén elég sok lesz. :D

Több dologtól függ egyébként. Napi 2 órát minden nap olvasok minimum, ez biztos, aztán számít, hogy azon túl olvasok-e többet, meg hát persze nem mindegy, hogy egy ezer-párszáz oldalas Végítéletnek, vagy egy kávészünet-hosszúságú Kis Hercegnek állok neki, ahogy az se mindegy, hogy egyáltalán milyen az a könyv - szórakoztató irodalom, vagy más: egy könnyed regényt gyorsabban "felfalok", mint például az Idő rövid történetét, amit közben értelmezni és emészteni kell.

2019. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

19-es vagyok

Pontosan mi volt "nem hasznos" a válaszomban? Szerintem a kérdésre válaszoltam...

2019. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!