Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Csak én nem értem miért ilyen...

Csak én nem értem miért ilyen népszerű Billie Eilish?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves lányról beszélünk, akinek komolynak mondható karrierje kb. fél éve van. Ennek ellenére úgy emlegetik mint a “zeneipar egyik legnagyobb neve”. Miért? Rengeteg tehetséges fiatal énekesnő van, többszörös Grammy-jelöltek vagy akár Grammy-díjasok mint pl.: Ariana Grande, Demi Lovato, Miley Cyrus, Lady Gaga és még sorolhatnám. Egy lapon nem említhető velük. Mégis mindenhol azt látom, hogy igazán nagy énekesnőkhöz mérik, és azt mondják jobb náluk. Több élő fellépéséről néztem videót, nem találom a hangját élőben. Valóban különleges a stílus amit a zenéje képvisel, de annyira nem hogy olyan szintű népszerűsége legyen, mint amilyen van. Egyedül vagyok ezzel vagy van más is aki ezt gondolja?

2019. okt. 14. 12:08
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
60%
Én anno Lady Gaga-val voltam így. De láttam a Csillag születiket, ami filmnek nem nagy szám, de a csaj végre ott sallangoktól mentesen mutatja meg zenei tehetségét. Lehet, ebben a depis tiniben is van tehetség, csak a depitől nem látszik :).
2019. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
73%
Billie Eilish nem is említhető egy lapon Demi Lovato-val. Demi generációnk egyik legnagyobb hangja, legsokoldalúbb tehetsége. Össze sem hasonlítható a két ember egymással.
2019. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
52%
igazából grammy jelölt, 6 kategóriában is ugyhogy ezt megcáfolnám, de az igaz hogy nem említhető együtt pl ariana vagy akiket leírtál mert o teljesen mast képvisel. és pont ezért szeretik ennyien mert o olyan témákról ír és enekel amik most mennek a világba és próbálja ösztönözni az embereket főként a tiniket arra hogy erre van megoldás és rendbe fognak jönni ha esetleg depressziósak vagy valamiért szoronganak. Youtube-on van egy video amit nagyon ajánlok rola. így írjatok be: Billie Eilish Talking about Mental Health. Nagyon hasznos és lehet hogy ez után már csomoan másképp fognak ránézni. ❤️❤️
2019. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
84%

De nem ő az egyetlen, aki most a mentális egészséget, mint jelenséget felkapta. Nem hinném hogy emiatt az egekig kéne magasztalni, rajta kívül ezer másik közszereplő fellép, és végre felvállalják az emberek, hogy pánikbetegség, depressziósak. Sokáig ez tabutéma volt, de manapság akkora a betegek aránya, hogy már nem lehet szemet hunyni felette. És ez nem billie eilish érdeme, ő csak meglovagolva, mint sokan mások. Hadd ne essék tőle hasra, főleg úgy, hogy ilyen fiatal. Tőle nem hiteles. Persze tudom, minden tini rohadt tapasztalatnak hiszi magát... biztos ő is rengeteget tapasztalt, végigjárt 5 pszichiátriát...

Bocs, de nekem 12 év depresszió után nem egy milliárdos kislány fogja megmondani, hogy milyen fontos a mentális egészség! Akkor már inkább Britney Spears mondja, ő legalább tényleg megjárta a poklot...csak ugyebár aki megjárta, az sosem fog vele páváskodni, hanem örül, hogy nem döglött bele.

2019. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
73%

17 éves. A rajongói nagy része még fiatal. Nem lenne már jobb fiatal korban komolyan venni a mentális egészséget? Nem kell vele éveken keresztül küzdened, ha orvost keres fel az illető(mivel sokan nem teszik..).

Akármilyen is fura lehet valakinek, a fiatalok azokra fognak hallgatni, akik a legjobban hasonlítanak rájuk. Fiatal. Ugyanaz a véleménye valamiről. Kedvenc szín..akármi. Sokan már attól jobban érzik magukat, ha meghallják a hangját. Ha valaki nagyon nagyon rosszul érzi magát. Meghallgatja Billiet. Több zenét is. Interjút néz róla. És élvezi, élvezi nézni őt és szereti hallgatni. Egy idő után ragaszkodni fog hozzá. Egy olyan személytől szívesebben fogadom meg a tanácsát, akihez ragaszkodok. Mint attól, aki 'sokak szerint tapasztaltabb, és bölcsebb'. Lehet, hogy Britney sok minden ment keresztül, de Billie-vel jobban azonosulunk. Mivel hozzánk hasonló. Ezért szeretjük. Van közös bennünk! Rekordot döntött, hogy ő a legfiatalabb Grammy díjas...valamit csak csinált, nem? Olyan dalt írt ő és a bátyja, ami a rajongóknak tetszett. A videó is. Nem kell Celine Dion-nak lenned, csak legyél jó. A közönséghez szóljon. A személyisége megnyerő. De csak azok fogják szeretni, akik tudnak vele azonosulni. Én pánik beteg vagyok. Már 2 éve nem is volt tünete, de jól vagyok lelkileg, mégis szeretem Billie-t(sokak szerint csak depressziósok hallgatják őt). A dalainak van mondani valója, néha nem értem. De nem ez a lényeg, jóé van összerakva. Az interjúkban mindenkivel közvetlen és vidám, instagram sztoriban is. Szereti a saját zenéjét, szereti a rajongóit, élvezi, amit csinál. Ennyi. Klassz fiatal lány.

2019. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
60%

"Nem kell vele éveken keresztül küzdened, ha orvost keres fel az illető(mivel sokan nem teszik..)"

Nincs igazad, én 14 éves korom óta küzdök depresszióval és pánikbetegséggel. Tudom, hogy mit nyújt az orvosi kezelés, mit a pszichológus, és mit, ha nélkülük járom tovább az utam. De persze, igen, jó választás az orvosi kezelés, ha valakinek nem akadály, hogy masszív gyógyszerfüggő legyen, cserébe, hogy el tudja végezni a mindennapi teendőit. Én 8 év xanax-rivotril függőség után úgy döntöttem, inkább nem látogatom többet az orvost és a pszichológust, és sz*r, de legalább van májam és kisebb a betegségtudatom...

Erről beszélek, ne prédikáljon az útról, aki nem jár rajta...ilyen egyszerű.

Beszéljen a mentális egészségről, persze! Ez fontos! De NE a betegségről!

Máskülönben meg minden negyedik fiatal zenész erről beszél, ezért nem értem, miért kell emiatt így isteníteni. Ez egy PR tevékenység. Szép gesztus, de PR.

Ha már akartok valamivel hitelesebb mentális egészséggel foglalkozó énekest példaképnek, ott van Kerli. Egy észt énekesnő, (Demi Lovatonak meg ilyesmi sztároknak ír dalokat) aki rohadt gazdag létére otthagyta los angelest, hogy egy észtországi faházat építsen magának egy erdő közepén, hogy kilábaljon a depresszióból és újra megtalálja önmagát...még mindig hitelesebb mint egy olyan sztár, akinek napi 24 órája be van táblázva, tehát nyilvánvaló hogy zéró self-care van az életében.

2019. nov. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
59%

Meg még annyit hozzátennék, hogy írtad, hogy te is pánikbeteg vagy és tünetmentes. Nekem is voltak tünetmentes éveim,a depiben is, de ezek sajnos csak gyenge és erős epizódok váltakozásai. Legkésőbb 10 év múlva sajnos kiújul, vagy egy nagyobb stresszhatás esetleg kimerültség után, és akkor újabb erősen pánikos évek jönnek. Sajnos ez így működik és ezt az orvosok is elismerik, valójában jelenlegi tudásunk szerint csak tünetek orvoslására van lehetőség de a pánikbetegség maga nem tűnik el. Természetesen kívánom a legjobbakat!

Csak azért mondom, mert azt vallom, hogy a mentális betegségekről kizárólag akkor beszélhetünk hitelesen, ha van mögöttünk jó pár év hullámvölgy, és ezért nem tudok komolyan venni egy 17 évest. Én is rengetegszer hittem magam gyógyultnak.

2019. nov. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
15%
14 éves köröd óta vagy depressziós. Ő is lehetett.. Szóval a pár év mögötte van.
2019. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
73%
Nem igazán erre gondoltam a "tapasztalati évek" alatt, de nem baj, elfogadom, hogy meggyőzhetetlenek vagytok. :D És nincs is ezzel baj. Ha számotokra releváns jelenleg, amit képvisel a csaj, akkor élvezzétek a művészetét. Csak nem kéne azt hinni, hogy ő sz*rta a spanyol viaszt, nekem csak ennyi a problémám. Mindig a legnépszerűbb előadók mögött vannak a legmanipulatívabb menedzsmentek, de hát mindegy, szép dolog a rózsaszín köd.
2019. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
73%
Én sokkal hitelesebbnek tartok egy olyan embert, mint Demi, akinek a skizofrén apja a szeme láttára verte össze az anyját, a testvérét majd őt, mikor maximum 3 éves volt, akinek egy autóban vagy “jobb” esetben hajléktalan szállókon kellett laknia kisgyerekként. Egy ilyen ember szájából, akinek nem mellesleg bipoláris zavara van, sokkal hitelesebben hangzik a mentális betegekért való felszólalás. Ő tudja miről beszél, átélte/éli azt, a nyomorból jutott oda ahova, a tehetségével lett A-listás sztár, nem azzal, hogy pár okos manager megmondta neki, mi az amivel sikeres lehet. Vele és a hozzá hasonló sztárokkal szemben undorító az, hogy felmagasztalunk egy lányt, akinek csak a szájába rágták, hogy mit mondjon, és csak megalkottak neki egy személyiséget, amivel egy bizonyos réteget meg lehet nyerni.
2019. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!