Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Abosi Barni, Török Ábel,...

Abosi Barni, Török Ábel, Henry kettner egész életünkben ezt a semmittevést fogják csinálni ? Mert ez nem rendes munka amit csinálnak. Én szerintem. Miért nem végeznek rendes munkát ? Pl: Bolti eladó stb.

Figyelt kérdés
Ki találta ki ezeket munkákat ? Yotuber, Influenszer ? Vagy el kell fogadni, hogy ezek is munkák 2022-ben ?

2022. dec. 27. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Miért ne lenne munka? Médiatartalom gyártók, ahol a tartalmatlan tartalmat is valaki előállítja: megtervezi, felveszi, megvágja, feltölti, a nézettségből bevételt szerez, a látogatók és követők számából pedig szponzori ajánlatokat kap. Aki ezt főállásban csinálja, azért teszi mert megél belőle.

Ha az embereknek a semmit is megnézik és ebből pénzük van, hülyék lennének mást csinálni. És te is pontosan ugyanezt tennéd ha ilyen lehetőségeid vagy képességeid lennének.

2022. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
86%

Teljesen korrekt munka, amit csinálnak: azért dolgoznak, hogy embereket tartsanak a youtube felületén, a megtekintések számából kiindulva jól végzik ezen feladatukat. Több megtekintési idő = több ideig látják az emberek a reklámokat + nem más videó néző oldalon vannak a nézők, hanem youtubeon, ami persze, hogy jó a cégnek, ezért kapnak pénzt. Emelett hírdetnek random dolgokat, egy videó kb ~50e+ embert ér el, szóval hirdetőfelületnek tökéletesek.

Az átadott tartalom minőségét kellene megkérdőjelezni szerintem.

2022. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A munka az, amiért pénzt adnak, nem pedig az, amihez kalapács kell.

A tartalomgyártáshoz is kell érteni, és sok meló van benne. Ha meg igény van rá, akkor miért ne élhetnének ebből?

2022. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor e logika alapján a festő, zenész, szobrász sem rendes munka? Azokat is lehet hobbiból csinálni, de van, aki meg is él belőlük.
2022. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

"Miért ne lenne munka? Médiatartalom gyártók, ahol a tartalmatlan tartalmat is valaki előállítja: megtervezi, felveszi, megvágja, feltölti, a nézettségből bevételt szerez, a látogatók és követők számából pedig szponzori ajánlatokat kap. Aki ezt főállásban csinálja, azért teszi mert megél belőle.


Ha az embereknek a semmit is megnézik és ebből pénzük van, hülyék lennének mást csinálni. És te is pontosan ugyanezt tennéd ha ilyen lehetőségeid vagy képességeid lennének."


Tudod kedves első, a te érvelési hibád az önmagadból való kiindulás. Sokak szerint mondjuk elképzelhetetlen, hogy valaki ne lopjon, ha lenne rá lehetősége. innentől fogva az ilyen illető elvből rávágja a másikra, hogy te is lopnál, ne legyél álszent. Most a Fidesz ordítóan nagy lopásaira gondolok. Alapvetően ha vezetnék egy országot, valamennyire én is meg szeretném szegni magam, tehát valamennyit lopnék, de azért nem tudnék gátlástalanul szétlopni egy egész országot. Viszont aki ezt tenné, és önmagából indul ki, nem tudja elképzelni, hogy más erre ebben a formában képtelen lenne. Szóval ne csak és kizárólag önmagadból indulj ki.


A kérdezőt nem ismewrem, de sokan vannak, akik nem szeretnének ebből élni. Jómagam is inkább élnék értékteremtő munkából, mint naplopásból.

2022. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
de ez nem naplopás... ez egy legális munkafolyamat, amiből meg lehet élni
2022. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

"A munka az, amiért pénzt adnak, nem pedig az, amihez kalapács kell.


A tartalomgyártáshoz is kell érteni, és sok meló van benne. Ha meg igény van rá, akkor miért ne élhetnének ebből?"


Nyilvánvalóan munka az amit ők csinálnak, viszont egy értékteremtő munka az mondjuk egy orvos, egy mérnök, egy burkoló munkája. Nem feltétlenül kell kétkezi munka, hogy valami munka legyen, nyilván. Szóval nem kell kalapács se, egy ügyvéd sem kalapálásból él, mégis tud értéket teremteni. Már ha nem aljas ügyvédről van szó, aki negatív értéket teremt.


Abosi Barninak nyilván van munkája, de az ő munkája az, hogy a naplopásból él meg. És eléggé szomorú, hogy ebből ilyen jól lehet élni. Nyilván kellenek neki bizonyos tudások a munkájához, mert az a munkája neki, hogy a semmittevést tegye minél nézhetőbbé. A magyar videós kultúra pedig az, hogyha valakinek van egy nagy kedvence, akkor a létező legsemmilyenebb tartalmat is képes lenne nézni, ha a kiskedvence csinálná. Egy rendes munkánál ha a minőség romlik, akkor elkerülik az illetőt. De ha egy ilyen tömeg influenszer befut, akkor bármilyen semmilyen tartalmat csinál, a tábora rajongani fog érte neki. Tehát még csak nem is úgy megy a dolog, mint egy rendes munka során, ahol a minőségért fizetnek (jó esetben).


"Akkor e logika alapján a festő, zenész, szobrász sem rendes munka? Azokat is lehet hobbiból csinálni, de van, aki meg is él belőlük."


Előző gondolatmenetem vége ír erről, hogy miért nem úgy működik a videózás, mint egy rendes munka. Költői túlzással élve minél semmilyenebb a munkád videósként, annál többen fognak nézni téged. Persze ennek megvan a logikája, a sok igénytelen nézőnek ez fogyasztható tartalom, de ne higgyük azt, hogy a videósok tartalma az úgy működik, mint egy rendes szakma. Ha rendes szakmát naplomó módon végzel, akkor nem kapsz munkát, de ha népszerű videósként a napot lopod, még meg is élsz belőle, akár még ezzel is be lehet futni.



"Az átadott tartalom minőségét kellene megkérdőjelezni szerintem."


Ha most megkérdeznéd erről a kérdezőt, nem csodálkoznék, ha elismerné ezt munkának, csak érdemtelen munkának. Szóval a kérdésben valahol ez is benne van legalábbis ahogy én nézem, ezt is bele tudom látni a kérdésbe, ha úgy nézem meg.

2022. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert fordítva ülnek a lovon. Náluk a videózás nem eszköz, hanem cél és ez óriási hiba! Továbbá nem az a produktum, amit a videóban bemutatnak, hanem ők maguk! Ez a másik hiba.

Ennek valahogy úgy kéne működnie, hogy az illető vagy a rendes munkájáról, vagy a hobbijáról vagy egyéb tevékenységéről vlogol vagy bemutatót tart. Így tehát akkor lesz videó, amikor érdemben mondanivalója van arról, amit csinál és nem akkor, amikor épp megtalálja egy szponzor, hogy ő(ke)t reklámfelületnek használja.

nov. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

7/


Amúgy az a fura,hogy az emberek a saját életük élésén kívül szeretnek másokat nézni mások életét dédelgetni a sajátjuk helyett.Még akkor is ha rengeteg pozitív ember van egy videó alatt.Egyébként van aki örül,hogy más ilyen jól elvan akármiből is van aki irigy,hogy más megteheti azt amit ő nem meg még lehetne egy két példát sorolni.Annyira elnézem,hogy a világban ide oda utazgatnak pl ezek a youtuberek de isten igazán komolyan meg sem kell feszíteni magukat néha irigylem néha meg szarok az egészre de az a fura,hogy rengeteg a semmitmondó tartalom pl ide utaztam itt sétálgattam,vagy egyéb átlagos témák de az embereknek ez kell álmodoznak,irigykednek,örömködnek máson de nem magukon.Na de amúgy meg kinek mit dobott a gép,egy időben én is nézegettem másokat aztán ma már ritkábban most mit nézzem mások életét,hogy netán látszatra jobban élnek vagy több országba járnak,inkább megpróbálom leszarni.

jan. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!