Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szeretnek az emberek a...

Mit szeretnek az emberek a Retro rádión?

Figyelt kérdés

Amióta megszűnt a Music FM, a kolléganőm Retrora kapcsol minden nap.

az egy dolog, hogy ezeket a tipikus túlértékelt régi okádék zenéket adják, de minden nap ugyanazokat az előadókat hallom (Modern Talking, Szikora, Korda, Demjén stb.), 0 változatosság, a két reggeli műsorvezető meg ritka idétlen és idegesítő.


Tényleg nem tudom, mitől ennyire népszerű, talán az idősebb, igényesebb mai zenéket nem ismerő emberek szeretnek nosztalgiázni.

Ezt csak azért írom, mert a sokadik embertől hallottam, hogy a mai zenék rosszak (ja hát ha vki nem ismeri a spotifyt, last fm-et és lusta keresgélni, akkor tényleg rosszak)



2019. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazok mennek minden nap, nekem akármilyen kedves emlék fűződne hozzá, egy idő után piszkosul megunnám akkor is.
2019. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, több a reklám, mint a zene. Inkább hallgatok Dankót meg Tilost :Dd
2019. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Az összes rádió ilyen. Én Petőfit hallgattam egy időben, de az elmúlt 2 évben annyira beszűkült, hogy eltekertem. Most a Sláger FM szól, azon is rengeteg az ismétlés, de legalább jó a zene és a pofázós műsorok pont akkor vannak, amikor nem hallgatok rádiót amúgyse.
2019. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom, miért népszerű. Mindig csak odakapcsoltam pár percre, de nem bírom elviselni (pedig sok régi zenét szeretek). De valamiért nem fog meg. Jobban szeretem a Sláger FM-et, ha hasonló adóról van szó.
2019. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért csodálkoznak az emberek ezen folyamatosan. Minden rádió ilyen! Mindig is ilyen volt, és ilyen lesz.
2019. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
66%

Idegesítő.


Legalábbis nekem az. Ki akarja egész nap Kordát, Demjént, stb.-t hallgatni?


Persze nyilván nem az én korosztályom, de én azt mondom, ha retro zene, akkor: 2pac, Britney régi dalai, Backstreet Boys, stb. Magyarok közül a 2000-es évek könnyűzenei együttesei: V-tech, TNT, persze csak mértékkel.


Egyébként meg haladni kel a korral, legalábbis én ezt állítom, szóval inkább az újra vagyok kíváncsi. Szóval nekem nem jön be, de egy olyan embernek, aki kb. a 60-as éveiben jár biztos király, hogy főzés közben egy nap többször is azokat hallhatja, akiket felsoroltál.

2019. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a tapasztalat csak nekem az Angolokkal és az "új zenékkel" (Rihanna, Ariana mittotudoménki, Bieber meg nyálas társai)

Naponta megy a BBC Radio 1 és ugyanazok a dalok mennek 6-7x minden nap.

A munkatársak valószínűleg agyhalottak mert ez nem is tűnik fel nekik.


Személy szerint jobb szeretem magamnak kikeresni a kedvenceimet.

Ezért ha új dalokra vágyok akkor Youtube, Bandcamp, Rustracker vagy Discogs.

2019. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%

#7


Ezért nem kell a rádióban hallgatni zenét. Mindig ugyanazt adják.


Jobb, ha az ember maga keres rá arra, amit meg akar hallgatni. Lássuk be: a rádió akkor volt menő, menő, mielőtt még nem volt ennyire digitális a világ. Ma az ember leszedi azokat a zenéket, amiket szeret, ráteszi a telefonjára, és hallgatja.

2019. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
92%
Még az általad írtak is hallgathatóbbak, mint a mai "zenék" közül azok, amiket a média nyomat. Ma is vannak persze olyan előadók, akik értékelhető zenét csinálnak, de azok ki vannak tiltva a médiából, legalábbis Magyarországon. Egyébként a Retro rádióban is előfordul néha igényes zene, pl. LGT, Omega vagy Bikini.
2019. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
90%

Én ezerszer inkább hallgatom a Retrot, mint bármi mást, mivel 10-búl 9 rádió az igénytelen, fülsértő, tucat "zenéket" adja, ahol egy hang nélküli de jól kinéző sztárocska énekel gépi "zenére" szexről, fűről meg bulizásról. Kösz nem. Herótom van az Ariana Grandéktól, Dua Lipáktól, Justin Bieberektől, Martin Garixektől, Halott Pénzektől és társaiktól.

Akkor ezerszer inkább hallgatok olyan zenéket, amik lehet hogy régiek és sokat hallottam őket, de még mindig kimerítik a "zene" fogalmát, voltak bennük hangszerek, jó énekhangok, sőt néha még értelmes szövegek is. És elég keveset hallgattál Retrót ha szerinted csak Kordát, Szikorát meg Demjént adják, akiket valóban sokat adnak amúgy (nálam is volt már hogy elkapcsoltam, mert pl. az R-Go sok számát ki nem állhatom), de nagyon sok jó 80-as évekbeli disco, italo, hi-nrg, rock dal is előkerül, Depeche Mode, Duran Duran, Scorpions, Bon Jovi, arról nem is beszélve hogy pl. Bad Boys Bluet a Retro előtt SEHOL nem hallottam rádióban amióta megszülettem, szóval már csak ezért is le a kalappal. Nyilván ha minden nap hallgatja őket az ember hónapokon, éveken át, akkor szembe fognak jönni ugyanazok a számok, de itt azért még mindig változatosság van, nem úgy mint a Rádió 1-en, ahol túlzás nélkül 2-3 óránként leadják ugyanazt a 10 felkapott hulladékot.

Abban viszont egyetértek, hogy terjeszkedhetnének még a 90-es évekre vagy akár 2000 környékére is, akkoriban tényleg voltak még jó zenék, Britneyt vagy a Backstreet Boysot pl. én is szívesen látnám viszont a rádióban. A mai szemétből viszont nem kérek, 2010 után gyakorlatilag nem készült normális zene.

2019. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!