Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szeretnek az emberek a...

Mit szeretnek az emberek a Retro rádión?

Figyelt kérdés

Amióta megszűnt a Music FM, a kolléganőm Retrora kapcsol minden nap.

az egy dolog, hogy ezeket a tipikus túlértékelt régi okádék zenéket adják, de minden nap ugyanazokat az előadókat hallom (Modern Talking, Szikora, Korda, Demjén stb.), 0 változatosság, a két reggeli műsorvezető meg ritka idétlen és idegesítő.


Tényleg nem tudom, mitől ennyire népszerű, talán az idősebb, igényesebb mai zenéket nem ismerő emberek szeretnek nosztalgiázni.

Ezt csak azért írom, mert a sokadik embertől hallottam, hogy a mai zenék rosszak (ja hát ha vki nem ismeri a spotifyt, last fm-et és lusta keresgélni, akkor tényleg rosszak)



2019. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
Néha-néha tényleg jó, de naponta nem bírnám én sem. Maradok a Tilosnál :D
2019. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim válasza:
18%

Hátöh....ne is haragudj, de ízlések és pofonok, én pont azt kérdezhetném h mit szerettek az emberek a MUSIC FM-BEN?

Mert ott mentek igénytelenebb "zenék".

Mert a mai színvonalat nem nevezném sem igényesnek sem színes palettának.

Ott mentek okádék zenék ha már itt tartunk, valahogy a véleményedet próbáld meg másképpen kifejteni, fogd vissza magad, mert primitív a megnyilvánulásod.

Még mindig 100x többre értékelem a retrot és nincsenek rajta "túlértékelt" zenék.

Bocsika. Ha nem tetszik nem kell hallgatni, de hülye kérdéseket sem muszáj feltenni. Helyette gondolkozz...

Én se hallgatom azt az adót ami nem az én világom. Próbálj te is túllendülni rajta, és emészd meg h régen is volt élet.

20-30-40 éve is amikor Te még tervben sem voltál valószínűleg.

Akkor még ZENÉK voltak, sajnálhatod h nem abba a korszakba születtél.

Nem tudom ki vagy és hány éves, én csak sajnállak...A szavadat meg válogasd meg mielőtt belefogsz ostoba kérdések írásába.

2019. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim válasza:
47%

Az "idétlen" műsorvezető meg a Balázs és társai, az elmebeteg humorukkal, meg a jópofizós, aberrált stílusukkal, "Bocsi" (Bochkor Gábor) meg a többi kis haver, Cooky meg akik kora reggel leszívják a munkába indulók agyát kerek 20 mp alatt ha megszólalnak, mert csak a pofázás megy nekik, holott egy rádión sztem a zene a lényeg kora reggel is. Mert ha megszólalnak, legalább vmi okosat mondanának de csak dől a hülyeség, az egymással való röhögcsélés mintha manapság a gyengeelméjűeket favorizálnák.

Ez megy a Rádió 1-en is, meg a Music FM-en is ez ment Vajna bácsi jóvoltából.

Én csak összeteszem a kezem h megszűnt. 🙏

Még jó h van 80 másik csatorna ahol minden napszakban csak a zenét(!) hallom.

A felesleges, üres, semmitmondó rizsázást nem szeretem ha nincs benne értelem.

Elgondolkodtató, h az említett emberkéknek vajon van-e feltűnési viszketegségük?

2019. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
72%

Előző, már ne is haragudj, de neked pont ugyanolyan primirív, beszűkült, és tájékozatlan a megnyilvánulásod, mint a kérdezőé.

Ez a "régen még volt zene, és ami ma megy az szemét" klisét csak azok ismételgetik állandóan, akik nem képesek megkülönböztetni a kommersz szennyet a minőségi zenétől. Elárulom, mindkettő volt régen, és mindkettő van ma is.

2019. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, az "előzőnek" szóló válaszom a 22-esnek szántam, csak közben más is írt.
2019. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Emese Papp nevű felhasználó válasza:


„Hátöh....ne is haragudj, de ízlések és pofonok, én pont azt kérdezhetném h mit szerettek az emberek a MUSIC FM-BEN?

Mert ott mentek igénytelenebb "zenék".”


nem kérdezhetnéd meg, mert a téma Retro, most hogy jön ide, hogy szerinted a music fm is az volt. igen az volt, és?


„Mert a mai színvonalat nem nevezném sem igényesnek sem színes palettának.”


:DD

a mai paletta színesebb, mint bármikor, és sokkal könnyebb is jó zenét találni. csak a hozzád hasonlóknak gőze nincs arról, hogy hol keresse ezeket, sokszor már az is elég, ha spotify-on rákattintasz a hasonló előadókra, vagy a last.fm-en a similar artists-ra. ja bocs, gondolom, az olyanok távol állnak tőled, mint angol nyelv, last fm, spotify, sorry.


„valahogy a véleményedet próbáld meg másképpen kifejteni, fogd vissza magad, mert primitív a megnyilvánulásod.”


majd én eldöntöm, milyen stílusban nyilvánulok meg, otthon a családtagjaidat utasítgasd.


„Még mindig 100x többre értékelem a retrot és nincsenek rajta "túlértékelt" zenék.”


és hogy jön ide, hogy te másokhoz képest hova helyezed a retro zenéit? kit érdekel? a kérdés az, hogy mit szeretnek rajta az emberek.


„Bocsika. Ha nem tetszik nem kell hallgatni, de hülye kérdéseket sem muszáj feltenni. Helyette gondolkozz...”


én gondolkodjak? :D középkorú nőként itt hisztizel nekem és bizonygatod, hogy mennyire jó Retro, csak mert rosszat írtam róla, olyan vagy, mint egy kislány.


„Én se hallgatom azt az adót ami nem az én világom. „


látom, a szövegértéssel is komoly gondjaid vannak. leírtam, hogy a kolléganőm kapcsol oda, ergo a munkahelyemen megy. ez klasszikus bullshit érv, amit a hozzád hasonló buta emberek minden vitában elsütnek: tudod, legalább egyszer egyébként is meghallgatok vmi, hogy véleményt tudja mondani róla.


„Próbálj te is túllendülni rajta, és emészd meg h régen is volt élet.”


látom, a logikával is komoly gondjaid vannak:


1, sehol nem írtam, hogy minden régi zene xar, csak hogy amit a retro játszik, az az

2, akinek nem tetszenek a régi zenék= nem tudja megemészteni, hogy régen volt élet?


„Akkor még ZENÉK voltak, sajnálhatod h nem abba a korszakba születtél.”


most is vannak jó zenék, sőt jobbak is, mint régen (kezdve a prog-death-től – pl Gojira az igényes popig- Zola Jesus), csak a hozzád hasonló, tajékozatlan, műveletlen emberek erről nem tudnak, mert megrekedtek a múltban és lusták zenéket keresni.


„Nem tudom ki vagy és hány éves, én csak sajnállak...A szavadat meg válogasd meg mielőtt belefogsz ostoba kérdések írásába.”


tudod, mindig jókat röhögök a hozzád hasonlókon. külföldi fórumokon tök jól elbeszélgetek 18-től 60 éves korig értelmes emberekkel, aztán belépek pl. ide is, és látom, hogy a hozzád hasonló műveletlen, múltba révedő egyszerű emberek utasítgatnak, és nagy magabiztossággal osztják az észt.

nem akarok nagyon bunkó lenni, de sosem fogom megérteni, hogy honnan van az önbizalmatok, most szívesen megkérdezném, hogy mennyit tudsz úgy en bloc a mai underground zenékről (gondolom, semmit), zeneelméletet tanultál-e (mert nem csak ízlés kérdése, ki mit szeret), stb stb. de nem fárasztom magam tovább veled.


„.A szavadat meg válogasd meg mielőtt belefogsz ostoba kérdések írásába.”


még 1x :

Szívem, te egy mezei felhasználó vagy, mint én, semmi jogod utasítgatni engem, ha nem tetszik a kérdés, vedd a fáradságot és baktass tovább, kissé szereptévesztésben vagy, az meg külön vicces, hogy átlagos képességű középkorú nőként te akarsz oktatni. lol.

hú tudod, mennyi hozzád hasonló középkorú,beképzelt, buta (tanárnő etc.) nő jön be az irodánkba? aztán utána 20x el kell magyaráznom mindent, mert semmit nem értenek meg a reál, műszaki dolgokból, és sokszor még egy 5 soros emailt sem tudnak értelmezni. legalább itt kíméljetek már meg.

2019. szept. 7. 10:16
 27/53 anonim ***** válasza:
25%

Kérlek ne sértsd meg a nőket azzal, hogy Emese Papphoz hasonlítasz mindannyiónkat. Ez nem utasítás, te mindenttudó és felsőbbrendű férfi egyén, hanem szíves kérés. És tájékoztatnálak, hogy a te nemed képviselői között is ugyanannyi Emese Pappnak megfelelő úriember található.

Ja, nem így akartam fogalmazni.

Az alapján, amit a zenéről mondtál azt hittem te teljesen értelmes vagy, de amint eljutottam az utolsó bekezdésig...hát, fiam...

Tudod a te nőkkel szembeni általánosítgatásod sem vall valami nagy észre. Legalább az underground zenét ismered. Taps, taps. Mostmár nem tudom ki a rosszabb, Emese, vagy te.

2019. szept. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdezőnek:

Nos röviden tömören nem jön be neked XY zene,vagy úgy a 70-es 80-as évek zenéje,illetve utálod azt,hogy sokszor egy magyar adó magyar számot hall,amit akár régen ezerszer hallottál már.Ezzel nincs semmi baj ,hidd el én is ugyan azt fel tudnám tenni ,csak úgy megfordítva ,hogy mi értelme olyan rádióknak,ahol zenei mixeket játszanak,szinte minden zene hasonló ,változatosság nélküli erőtlenség jellemzi őket,egysikúak,mégis hallgatják az adót.Nem tetszik neked és kész,semmi extra,viszont az ,hogy túlértékelt zenék vannak azért az erős túlzás ,csupán nem érted ,nem éled úgy át a dolgokat,persze azért az igaz,hogy nem mind kiemelkedően jó,illetve pontosan az a baja mint a maiaknak ,hogy nem különleges,csak egy alap szól és kész.Nyilván vannak olyan zenék,ami retró ,de én se élem bele magam,általában elmondható,hogy minden zenét szeretek,ami zene,tehát van ritmusa ,eleje közepe vége és őszintén,mint fiatal mondom ezt jobban szeretem a legtöbb retró slágert ,mint a maiakat. Rengeteg egy kaptafa mű van ma már én inkább hallgatok kevés különbözőt ,mint sok egyformát,hiszen enni se ugyan azt esszük mindig. :D Másfelől Retró slágereket játszó rádió nem feltétlen volt talán itthon sosem,főleg nem olyan,ami fogható minden felé,azért viszont valljuk be a nagy zenei dolgok régen történtek és nem ma ,ma már szinte minden hangjegy rajta van a kottás füzeten,hogy így fogalmazzak.

2019. dec. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a rádióért rajongó válaszokból elég nyilvánvaló, hogy miylen emberek szeretik:

(jól írtak vkit, azt hiszem, pont a kérdező) Az átlag magyar tájékozatlan, lusta, csak a rádióban hallgat zenét, ezért azt hiszi, hogy ma már csak rossz zenék vannak.


Pedig ma sokkal könnyebb jó zenét találni, csak keresni kell: én például zenei oldalakat olvasok, amerikai jutuberek ajánlásait nézem, rákeresek mindenhol a 'hasonló előadókra" stb. Gyakorltilag a trip-hoptól a death metalig minden műfajban tudnék mondani 2-3 jó mai együttest, persze ezeket nem játsszák a rádiók, de hát ez van.


A másik meg: nálunk melóhelyen néha a Retro szól, gyakorlatilag ua. 20 előadótól ismételgetnek számokat, még a zene paletta is elég szegényes.

ergo az "eccerű" kis magyar ember bekapcsol egy random rádiót, aztán a "mai zenék xarok" felkiáltással megy a Retrora + az időseknél már nyilván a nosztalgia is közrejátszik.


a kérdezőnek nekieső válaszolók meg elég viccesek, különösen a 23-as, aki érvelni sem tud rendesen, meg a tipikus hülyeségeket ír, utasítgat, lol. Bírom az ilyen frusztrált, egyszerű kis idős embereket, de az se volt semmi, hogy vki írta, hogy aki nem szreti a Retrot, az nem érti :D ezt az érvet eddig pocsék humoristáért rajongó emberektől hallottam csak.

2020. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
57%
Az összes kereskedelmi rádió okádék. Az is elárul valamit, hogy Music FM-et hallgattál. Látod, ennyire nincs értelme ízlésről vitatkozni.
2020. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!