Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szeretnek az emberek a...

Mit szeretnek az emberek a Retro rádión?

Figyelt kérdés

Amióta megszűnt a Music FM, a kolléganőm Retrora kapcsol minden nap.

az egy dolog, hogy ezeket a tipikus túlértékelt régi okádék zenéket adják, de minden nap ugyanazokat az előadókat hallom (Modern Talking, Szikora, Korda, Demjén stb.), 0 változatosság, a két reggeli műsorvezető meg ritka idétlen és idegesítő.


Tényleg nem tudom, mitől ennyire népszerű, talán az idősebb, igényesebb mai zenéket nem ismerő emberek szeretnek nosztalgiázni.

Ezt csak azért írom, mert a sokadik embertől hallottam, hogy a mai zenék rosszak (ja hát ha vki nem ismeri a spotifyt, last fm-et és lusta keresgélni, akkor tényleg rosszak)



2019. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
83%

A legtöbb rádió nem szól egyébről mint agymosásról. Sok rádió nem játszik csak 20-30 dalt de azt egész nap. Leszerződött az "előadókkal" hogy lejátszák napi 8x a dalt és osztoznak a jogdíjakon.

Közben telepakolják a dalok közti részeket reklámokkal, propagandával és rejtett szponzorált információkkal.

Aki ezeket nem veszi észre vagy nem fogja fel az nagyon primitív és kerülni kell a társaságát mert csak rossz hatással lesz ránk.


Angliában dolgozok, és a munkahelyen pont ez a hitvány rádió szól. Annyit sikerült elérnem hogy nem ugyanaz a rádió megy naponta, ha em váltakozik. Persze van pár agyhalott akik sztrájkolnak hogy ugyanaz a szemét zene menjen minden egyes nap.

Az ilyen embereknek a felfogása a nullához konvergál.


Persze mondanom sem kell hogy ezeknek az embereknek az akarata érvényesül a legtöbb esetben. Hiszen tuskók, neveletlenek, modortalanok és legtöbb szempontból igénytelenek.


Persze nem nekem kell meghatározni hogy ki mit szeressen, viszont ha már kényszerű vagyok hallgatni ezt a hitvány szemetet akkor igenis legyen beleszólásom hogy mikor mi menjen.


Nem kellene kitenni az embereket olyan külső hatásnak amely ellen védtelen.

Ha nem akarok látni valamit akkor becsukhatom a szemem, ha nem akarok megízlelni valamit akkor becsukhatom a szemem, ha nem akarok hallani valamit azt nem tudom kiszűrni mert a hallásomra szükségem van. (A legtöbb munkahelyen tilos fülest hallgatni, szóval nem játszik)



Tulajdonképpen nem a mai zenékkel van a baj. Mert vannak mai is nagyon jó bandák, jó előadók, de ezeket nem fogod hallani sehol, magadnak kell kutatnod hogy megtaláld őket.


A YouTube, Discogs, Bandcamp és hasonló oldalak nagyon szépen áttekinthetőek és sok jó zenét találhatsz. Persze ha van ízlésed, anélkül felesleges. Ha nincs érzéked akkor neked a rádió való, olcsó szórakozás.

2019. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%
De mondjuk spotifyon is vannak tematikus "rádiók" például "pop rádió"
2019. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:

#12/12


Igaz, de mint mondtam kell hozzá érzék is. :)

2019. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

# 10/13

én se szeretem a dua lipákat és hasonló zenéket (a halott pénz meg sztem az egyik legrosszabb magyar együttes, ami valaha is létezett),.

délelőtt szokott menni a Retro, ekko hallgattom, Duran Duran-t párszor hallottam, de Szikorát pl szinte minden nap.

„de nagyon sok jó 80-as évekbeli disco, italo, hi-nrg, rock dal is előkerül, Depeche Mode, Duran Duran, Scorpions, Bon Jovi, arról nem is beszélve hogy pl. Bad Boys Blue”

Jó hát mondjuk a Depeche Mode-nál túlértékeltebb együttes nemigen van, albumonként van van 1-2 slágerük a többi kzépszer, a legtöbb underground szintipop együttes megeszi őket. A Bon Jovi meg elég vicces, mert gyakorilatig popzene – igaz a igényesebb fajtából- de hát..na az sem éppen egy csúcszene. Az ilyen Bad Boys Blue meg nálam gagyi kategória, bár kétségtelen, hogy jobbak, mint a mai popzenék.


„2010 után gyakorlatilag nem készült normális zene.”


Dehogynem készült, sőt jobbak is, mint a régiek, csak a kutya nem ismeri őket, mert adja őket a rádió, tv.



# 6/13


egyetértek.

Nekem marha furcsa az, hogy vannak az egyébként értelmes emberek között is olyanok, akik leragadnak a múltban, nem ismerik a mai zenéket, csak mondogatják, hogy a „mai zenék rosszak”, de addig nem jutnak el, hogy körülnézzenek kicsit.

2019. aug. 2. 12:47
 15/53 anonim ***** válasza:
92%

#14 A mondandód nagy részével egyetértek, két dolgot kivéve:

1. A Depeche Mode istenkirály zene, mondom ezt rockpártiként, mert nagyon jól eltalált hangulata van. Nemcsak a slágereknek, hanem a kevésbé ismert számaiknak is.

2. Szerintem nem hibáztathatók azok az emberek, akik kollektíven leszarozzák a mai zenéket, mert a média, illetve közvetve a hatalom mindent megtesz, hogy ne ismerjük meg azokat az előadókat, akik értékelhető produkcióval állnak elő.

2019. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%

#6/13


"Jó hát mondjuk a Depeche Mode-nál túlértékeltebb együttes nemigen van, albumonként van van 1-2 slágerük a többi kzépszer, a legtöbb underground szintipop együttes megeszi őket."


Azért a DM mellett kiállnék, ők egy kiemelten jó banda majdnem hogy tökéletes. Minden benne van ami zene. Még sok kőkemény metál arc is elismeri őket. Mérföldkő.


A régi retró zenéktől rosszul vagyok, mert gyerekkoromban mindig azok mentek. Később mikor kezdett csírázni bennem a hívjuk úgy "igényesség iránti igény" akkor már hatványozottan idegesítő volt.


Viszont ha van egy jól sikerült metál vagy synthwave cover azt meghallgatom.


Abban egyetértünk hogy ma is vannak nagyon jó bandák akiket érdemes követni.

Nem győzöm ajánlani a Bandcamp.com-ot ahol nagyon sok amatőr zenész tölti fel az albumait. Rengeteg gyöngyszem van.

Magyarok is vannak bőven. Pl az Képzelt vàros szerintem nagyon jó banda.


Remélem segítettem.

2019. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
93%

"Jó hát mondjuk a Depeche Mode-nál túlértékeltebb együttes nemigen van"

Ez egy fullos tevedés.


"A Bon Jovi meg elég vicces, mert gyakorilatig popzene – igaz a igényesebb fajtából"

Ez is, mert a Bon Jovi nem igényes popzene (ezzel kb vérig sértetted a popzene nagyjait, a.k

a. Bowie, Elton John, és társaik) , hanem gagyi, komnersz rockzene.

2019. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
bocsesz: *tévedés
2019. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
#16 na ezt a Bandcamp ajánlást köszönöm. :D Rohadt jó zenéket találtam már most pedig csak 1 órája nézelődök.
2019. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

#19


Igazán nincs mit. Jó kagylózást.

2019. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!