Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szeretnek az emberek a...

Mit szeretnek az emberek a Retro rádión?

Figyelt kérdés

Amióta megszűnt a Music FM, a kolléganőm Retrora kapcsol minden nap.

az egy dolog, hogy ezeket a tipikus túlértékelt régi okádék zenéket adják, de minden nap ugyanazokat az előadókat hallom (Modern Talking, Szikora, Korda, Demjén stb.), 0 változatosság, a két reggeli műsorvezető meg ritka idétlen és idegesítő.


Tényleg nem tudom, mitől ennyire népszerű, talán az idősebb, igényesebb mai zenéket nem ismerő emberek szeretnek nosztalgiázni.

Ezt csak azért írom, mert a sokadik embertől hallottam, hogy a mai zenék rosszak (ja hát ha vki nem ismeri a spotifyt, last fm-et és lusta keresgélni, akkor tényleg rosszak)



2019. júl. 31. 08:28
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
77%

"Az is elárul valamit, hogy Music FM-et hallgattál"


rólad meg azt árulja el ez a mondat, hogy problémád van a szövegértéssel.

A kifejtés első mondatából szerintem elég egyértelmű, hogy kérdező munkahelyén hallgat rádiót, szóval nem(csak) ő dönti el, mi szól.

2020. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
20%
Az egyik idősebb kötekedő női válaszoló ragyogóan bemutatta, milyen embereknek való a rádió: idősödő, beképzelt, tájékozatlan embereknek, akik a mai mainstream zenéken kívül semmit nem ismernek, keresgélés helyett meg csak nyígnak, hogy „régen legalább voltak jó zenék”.
2020. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
79%

#32

"idősebb kötekedő női válaszoló ragyogóan bemutatta, milyen embereknek való a rádió"


Azért általánosítani szerintem nem kellene! Én is huszonéves fiatal vagyok ,mégis sok régebbi zenét kedvelek,sőt mondhatom igazából szinte minden műfajból van olyan,amit hallgatok.Ha kicsit is egyedibb a dal,jó a zenéjének ritmusa ,akkor nálam a legtöbb esetben betalál,hiszen ez a zene lényege,viszont azért azt se felejtsük el ,hogy azért a mai világban tényleg sok egy kaptafa zene van,illetve régen talán a zene dallamosabb volt ,mint most a legtöbb esetben,mondhatni szépen részekre tagolva volt eleje,közepe,vége. Régen ha egyedi akartál lenni,akkor a zenéddel tűntél ki,esetleg hangoddal ,előadói stílusoddal,ma meg lehet az is elég,ha fullos arany fux lóg a nyakadba ,nagyban a videóban megjelenik egy drága kocsi,vagy úgy nézel ki,mintha a szivárvány alól jöttél volna,sajnos mások a normák ma már ez egyáltalán nem normális,de ettől függetlenül azért vannak olyan számok és előadók ,akik ki tudnak egy két egyedibb címet sajtolni magukból.

2020. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
79%
Én szerettem, mert öreg vagyok és fiatalkorom zenéi mennek rajta. Az más kérdés, hogy mostanában sokszor idegesít, mert ugyanazokat a számokat adják le naponta többször, már a könyökömön jön ki.. Pl. Hofi Géza rántott csirkés "slágerével" a világból tudnak kikergetni, mert azért az minden, csak nem színvonal, de még zenének is csak óriási jóindulattal lehet nevezni... De így vagyok a Tölcsért csinálok a kezemből, meg Rock and roller számokkal is, nap mint nap.. Ilyenkor inkább előszedem a saját válogatásaim (van sok száz) és azt hallgatom. A mai zenék engem már nem érdekelnek.
2020. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

#34

Nos igen ,ebben egyet értek ,amikor a számok átlógnak a 70-es évekbe ,vagy az elé nem minden zenekategória/zene olyan hűde jónak mondható akár külföldről akár Magyarországról.Nyilván ezektől azért vannak feljebb!

2020. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

Elviselném én még ezt is, mert gondolom, nálam idősebbek is hallgatják (én 52 vagyok), csak ne adnák minden nap (akár többször). Egyszer már úgy elegem lett a fent említettekből, hogy hirtelen felindulásból írtam nekik egy email-t, hogy legyenek már kedvesek néha lemezt cserélni, vagy szívesen adok tippeket a saját gyűjteményemből..:(

Sajnálom egyébként, mert remek zenéket (is) képesek adni, de már többször megfogadtam, hogy pár napig 0-24-ben fogom hallgatni és jegyzetelek, hogy hányszor is nyomják ugyanazt, de aztán mindig lett jobb dolgom is...

2020. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Én is írtam legutóbb olyan kommentet nekik,amikor volt az a szavazós,hogy oké rendben van ,hogy választunk x számot az y-ból ,de inkább változatos ,akár egy előadótól több számot adjanak le,az a legjobb,mert ha megy általában mindig csak a top számok mennek ,hol ott a legtöbbüknek azon kívül is van sok jó hangzású zenéje!
2020. máj. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
33%

A Retro általában nosztalgiázó idősek hallgatják, ami önmagában nem lenne gond, de elég vicces, hogy milyen beképzelten (lásd: egyik válaszoló) bizonygatják, hogy azok voltak az igazi zenék, lol.


nálunk is irodában szól, és nem látok nagy különbséget a mai slágerek és az akkoriak közök, mondjuk értelmes ember eleve az underground zenék között is keresgél, ezért tisztában van azzal, hogy mai is vannak jó zenék.

de ez ízlés kérdése: nekem az a problémám, hogy minden előadótól ugyanazt a 2 számat adják le évek óta. Chris Rea-tól már kicsit unalmas huszadjára a Josephine vagy a Road to Hell.


összességében sztem még sosem volt ennyire r@tyi a felhozatal rádiók terén.

2021. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
57%

Retro rádió mottója is megváltozott, már nincs limit 2000-es évek elejéig. Sajnos elég szutyok zenék is így belekerülnek, magyarországról pláne, de a fő baj tényleg az, hogy ismételnek, hatalmas gond ez, sajnos a Retro rádió által nyújtott egyedi világ eltűnt és már csak egy csökevény van. Két kiváló kollégát elküldtek, helyettük van például szexuális beszélgetés, ahol az 50-es nők és a 20 éves fiatalok mesélik akár telefonban is, hogy finoman hogy rakták meg egymást....szerintem ez szörnyű! :(

UI: Attól függ mit jelent az igazi zenék kifejezés, mert egy régebbi mű inkább zeneibb, mint egy mostani, ahol szól a basszus, megy az autotune, már ha van énekes és csak ugrálni lehet rá. Hangulat keltés szempontjából olykor jó, de ha maga a zenei zeneiség a lényeg, akkor dallamosabbak a régiek, az hogy csak azok a jók nem feltétlen igaz persze, de az is biztos, hogy ami 90-es években volt "dium disu", ahhoz képest a mai mainstream zenék még úgy is "dium disuk".

2021. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
57%

Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple is retró xD

Sosem adnak... -.-

Szerintem szörnyű ez a retró rádió.

De a többi is.

Nem is hallgatok rádiót, vagy saját zene, vagy semmi :D

Yt-n szoktam új dolgokat keresni max, vagy épp régieket ;)

De ezekben a rádiókban csak unalmas sz.r zenéket adnak.

(És ja, nem csak rock zenéket hallgatok, és általában rosszul vagyok a rock fm.től meg a hasonló adóktól).

2021. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!