Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a rockereket?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat a kérdés, hogy miért néznek görbén ránk az emberek az utcán, miért rémülnek meg tőlünk a nénik a buszon, miért ellenségesek velünk a mainstream képviselői?

Őszinte válaszokat várok, és nem sértődöm meg a kritikákon, a kérdést közvélemény-kutatásnak szántam.


2008. máj. 24. 23:18
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
7%
Én nem útálom a rockereket, meg nem is szeretem. Azt viszont útálom, mikor tizenegynéhány éves kis pöcsök meg picsák felveszik a rocker cuccot, és azt hiszik, hogy húde faszagyerek vagyok most. Meg azt veszem észre, hogy a rockerek is utálják a diszkósokat. Meg ha fiatalok autóbalesetet szenvednek mindenki azt mondja, hogy diszkóbaleset. Pedig a rockereket se kell félteni, ha ivásról van szó. Meg amit nem értek, hogy mért kell úgy öltözni, hogy már messziről látszódjon az emberről, hogy milyen zenét szeret? Ha hétköznap normálisan öltöznétek, nem néznének rátok görbén. A nénik is nyilván azt látják a filmekben, hogy a rockerek vademberek, mert általában úgy vannak beállítva. Ezt áruld el, hogy mért muszály mindig rocker cuccba járkálni?
2008. máj. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

a különböző ideológiák/eszmék/vallások követői a történelem során csak ritkán értették meg egymást. Mindegyik csoport alapból hülyének nézte a másikat, mondván hogyan is lehet ilyen szart/hülyeséget szeretni/hinni. Ez persze aztán az egymáshoz való kapcsolatukat is meghatározta.

Általános emberi magatartás, hogy amit nem értünk, azt elutasítjuk, jobb esetben csak elkerüljük, rosszabb esetben megpróbáljuk eltörölni.


Egy szereotíp rocker az eléggé egyértelmű. farmer és/vagy bőrszerkó, bakancs, szöges cuccok, hosszú haj stb. A hétköznapi ember szemében erősen agresszív, ápolatlan stb. Ezzel szemben a diszkós a tánci ruhájában akár még ápolt, jómegjelenésű fiatalember benyomást is kelthet.


Egy rocker megjelenésében is kilóg az embertömegből, és mint ilyet alapból nem szeretjük.

2008. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Alapjáraton én is némi szkepticizmussal viseltetek a tizenévesek iránt, hiszen ők általában ki szokták nőni a rockerséget. Ugyanígy sajnos a hungaristák is általában rockzenét hallgatnak ("nemzeti rock" nevű borzalom), és ez nyilván nem tesz jót a rockerek mint csoport megítélésének.

Azt vettem észre, hogy a rockerek nem alapjáraton a diszkósokat utálják, hanem az üresfejű embereket, és sajna a legtöbb diszkósnak nem terjed tovább a tücc-tücc-zenénél meg e felszínes kapcsolatoknál. Nekem személy szerint az egyik legjobb barátnőm diszkós, a sztereotip "plázacica"-fajtából. Nagyon kedves, aranyos lány, de nem képes felfogni, hogy az élet nem csupa rózsaszín, és nincs csillámporral beszórva.

Hogy miért kell mindig rockercuccban járni? A válaszom az, hogy nem kell, sőt. Én sem járok mindig feketében, de az igenis zavar, hogy ha netán mégis abban mennék ki az utcára, a sok nagymami összesusmog a hátam mögött (az itthoni meg a szemembe is mondja), hogy "ilyen kedves fiatal kislánynak nem szabad még feketébe öltöznie". Miért ne szabadna? Jogom van hozzá, hogy olyan ruhát hordjak, amilyen nekem tetszik! Vagy én is mondhatnám, hogy hetvenévesen nem szabadna már rózsaszín ruhákat hordani, csak sötétet, mert az olyan méltóságteljes, és illik az idősekhez. Nem mondom, mert úgy vagyok vele, mindenki viseljen olyan ruhát, ami neki tetszik, és tartsuk tiszteletben a másikat! :)

2008. máj. 25. 09:59
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező! Én is rocker vagyok. :) Teljesen egyetértek veled. :) Azért néznek ránk görbén, mert külsőre [ha nem is mindig] 'mások' vagyunk, mint a többi ember. Sokan ezt nem képesek elfogadni. Az öreg mamis dolog meg... hát igen, rájuk is lehetne görbén nézni, mikor 80 évesen olyan ruhákban járnak, mint egy 20-30 éves fiatalosabb nő, a fejűk meg vastagon kisminkelve... és ők ítélkeznek?! :))))

:DDDD

2008. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

A rock mindig is a lázadást, illetve bizonyos szabályok be nem tartását jelentette. Gondolok itt például társadalmi konvenciókra, ami az öltözködést tekintve, akár a 'divat' nevet is viselhetné... Aki látja, hogy rocker vagy, az azt látja, hogy lázadsz, vagy nem tartod be a szabályokat. A képhez nem járul hozzá jótékonyan a részeg rockerek látványa. Márpedig lehet, hogy ugyanolyan ruhában hányta el magát, mint amilyenben Te mászkálsz. A nénik(lányok) és bácsik(fiúk) (=emberek) pedig előszeretettel általánosítanak.

Nekem a legjobb barátom egy punk/rocker fiatalember, és imád konfrontálódni az előítélettel. Rendkívül udvarias, és elképesztően kommunikatív mindenkivel, és imádja eloszlatni az előítéletek homályos felhőit. :)

Lehet, hogy több ilyen rocker kellene, mint amilyen Te vagy, vagy Ő... :)

2008. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló/Testvérem! Mások vagyunk, ez tény. De ilyen alapom mindenki más. Az emberiség egy színes kavalkád, és nekünk sem kell messzire mennünk, hogy ez látszódjon. Itt vannak mindjárt az alterek, akik az ezerszínű csicsás ruhájukban szintén nem úgy néznek ki, mint az átlag, többet füveznek, jammelnek, mint mi, elvontabbak, mégsem nézik ki őket az emberek...


Kedves negyedik válaszoló! Az előző válaszolónak írt kommentem neked is szól! :) Miért van az, ha egy részeg rocker elhányja magát az utcán, akkor világraszóló botrány kerekedik, míg ha a falu szélén lakó Pista bácsi a kocsmából hazafelé tartva biciklistül befordul az árokba, az teljesen természetes dolog? A társadalmi szabályokat betartom, tisztes adófizető állampolgár vagyok, nem tüntetek, nem verekszem, a buszon átadom a helyem az idősebbeknek, egyetlen hibám, hogy kicsit brutálisabb és mélyebb értelmű zenét hallgatok, mint az átlag, és valamivel mélyebb érzésű vagyok, mint ők. Ez is baj?


A barátodat egyébként üdvözlöm, és örülök, hogy vannak ilyen misszionáriusok a világban! :)

2008. máj. 26. 15:46
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia! (4. emberke vagyok) :)

Azért, mert az elsődleges dinamika, a túlélés iránti leküzdhetetlen vágy ott munkál mindenkiben. A túlélés pedig azt diktálja, hogy amit nem értenek, attól féljenek. Pista bácsit értik: elment a kocsmába és berúgott, mindennap ez történik...:)

De azt nem értik, mit lehet szeretni ilyen zenén; nem értik, hogy Te mért tűnsz boldogabbnak az utcán (holott ők mindent megtesznek, amit szerintük kell, mégse boldogok); nem értik, mért vagy szabadabb, mint ők; stb. Csak látják ezeket, és félnek tőle.

Na nem mintha ezért elítélném őket, szerintem logikus és emberi dolog, és ettől még aranyosak ;), csak nekünk, akik kissé szabadabban gondolkodunk az Élet, a Világmindenség meg Minden dolgain, el kell, hogy fogadjuk, hogy ők ilyenek!

Viccesnek tűnik így átolvasva, amit írtam: ők félnek, ezért nem tudják elfogadni azt, ami Te vagy; ezért Neked kell elfogadnod azt, hogy ők képtelenek elfogadni! :D

2008. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Vigyázat, provokálok! :)

Igen, gyanítom, tényleg a keresett, de meg nem talált boldogság miatt van ez az egész. A rockerek megnyugvást találnak a Zenében, az átlagember meg csak néz ki bután a fejéből, és mindig másnak tulajdonítja, hogy nem boldog, pedig csak arról van, szó, hogy nem találja a harmóniát, amit a Zene képes megadni. Sajnálom őket ezért.

Az meg, hogy irigyek... Gratulálok. A boldog ember nem irigy, mert tökéletesen kielégíti az, amije van. Elferdült világban élünk...

Köszönöm az összes választ! :)

2008. máj. 28. 10:00
 9/31 anonim válasza:
100%
Azért utálják valóban, mert nem értik. Én már látom, hogy akinek hosszú haja van, az egy kicsit lázad, valami baja van a világgal. Én pl. kifejezetten élvezem, hogy a hosszú hajam miatt néha küzdeni kell az elismerésért. Nem néznek ki két diplomát és egy fél doktorit belőlem. :)
2008. máj. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%

Na megtöröm a sort! Én is echte rockernek gondolom magam, de még eddig nem ért engem atrocitás emiatt:))) Lehet, hogy mindig csak jó időben voltam jó helyen:) Persze vizsgázni meg melóba nem veszem fel ezeket a cuccokat, amiket koncetre stb.. de valami úgymond kiegészítő akkor is van rajtam:)))

Egyébként az lehet az utálat oka, mert alapból lázadást szimbolizál, ill. másságot, amit utálnak:((((

2008. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!