Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a rockereket?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat a kérdés, hogy miért néznek görbén ránk az emberek az utcán, miért rémülnek meg tőlünk a nénik a buszon, miért ellenségesek velünk a mainstream képviselői?

Őszinte válaszokat várok, és nem sértődöm meg a kritikákon, a kérdést közvélemény-kutatásnak szántam.


2008. máj. 24. 23:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
13:16 hsz. vagyok, elfelejtettem leírni, annyi atrocitás azért ért már,hogy az elismerésért nekem is küzdeni kell, belőlem se nézik ki a doktorit és a nyelvtudásokat sem. Hiába na.. valamit valamiért..
2008. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
No, megérkezett a doktori különítmény. :) Ez pedig a másik nagy általánosítás, hogy a rockerek túl buták ahhoz, hogy diplomát szerezzenek. Én ennek a fordítottját látom: nálunk az egyetemen rengeteg rocker van, akik tényleg nagyon viccesen tudnak kinézni a vizsgázós öltönyükben, a sokszor derékig érő hajukkal. Egyébként én is két diplomát plusz egy posztgradot csinálok egyszerre, szóval állítólag nem vagyok buta. Nem tudok mást mondani: meg kell nézni egy-két rock/metáldalszöveget, le merném fogadni, hogy több értelem van benne, mint a popszámokban... Csak a nagyközönség nem veszi a fáradságot, hogy mindezt megismerje. :P
2008. jún. 1. 09:39
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia/Sziasztok!

A 4. válaszoló vagyok ismét! (Az ország legöregebb és legbölcsebb Öreg Bölcse! ;D)

Lássátok helyesen a problémát! Itt generációs különbségek vannak! Hát persze, hogy most rengeteg rocker (meg rengeteg diszkós, meg rengetek punk, meg rengeteg emós, meg rengeteg stb.) jár iskolába, hiszen 2008-at írunk. Amikor "Ők" jártak iskolába, akkor még beat-korszak volt, meg Illés, meg Kormorán, meg a rock eleje. Mondhatni soft-rock (:D)! És őket ugyanúgy megítélte az előttük járó generáció. Annyi a különbség, hogy akkor Jim Morrison volt, meg Jerry Lee Lewis, meg Johnny Cash, nem pedig Marylin Manson, meg Ozzy Osbourne, meg Serj Tankian.

Fiatalabbaknak is lehetnek (sőt, vannak!) előítéleteik, persze! De az általában a különböző stílusból születik (pl. rockerek vs. diszkósok).

Itt ragadnám meg az alkalmat, és mondanám el, hogy mindenkinek sokat kéne tanulnia a saját előítéleteiről, mert a legtöbb ilyen problémát az indivíduum szintjén orvosolni lehet(ne)! Társadalmi szinten ugyanis majdhogynem lehetetlen!

2008. jún. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A 4.ik válaszoló már emlegetett barátja vagyok.

Véleményem szerint csupán a rockkal kapcsolatos külsőségeket utasítják el az emberek. Nem hiszem, hogy lenne általános rocker mentalitás, maximum életérzés, ami mindenkiből mást hoz ki. És ami a külsőségeket illeti, nos... Alapvetően nem arról van szó, hogy a fekete egy annyira pszichoaktív szín lenne, ami minden emberben hasonló érzéseket kelt. Ez inkább kulturális beidegződéseken alapszik, más kultúrákban (pl. Japán) a fehér a gyász színe. Ez a stílus külsőleg olyan dolgokat vesz fel, amit társadalmunk elutasít vagy rosszall. Melankólia, agresszió, nyersesség , ami egy jó adag magamutogatással társul. Ez a zene üvölt és a megjelenésünk is. Nem lehet nem észre venni, és nem a beilleszkedési vágy motiválja. Ha mi elutasítjuk mások értékrendjét és a lázadás szegecses zászlait ruhaként viseljük, nem tudom mit kéne várni. Nekem nem nagyon volt szerencsém olyan emberhez, akiben el akartam oszlatni az előítéleteit és nem sikerült. Nem akarom mindenkivel megértetni és elfogadtatni az elveimet és az élethez való hozzáállásomat. Nincs rá szükség. Van aki attól érzi jóbban magát, hogy feketében jár, van aki attól, hogy lila a haja, valaki 10 kg-os aranylánctól, valaki attól, hogy ezeket kritizálja. A kulcsszó az "érzi jobban magát" lehetne. Ezzel nem ártunk egymásnak. Ahol mégis, ott már nem egy stílusról és egymás megítéléséről beszélünk, hanem primitívségről.

2008. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Tény, hogy a rockereken mint kategórián belül is léteznek alkategóriák, és néha két rockernek is teljesen más a véleménye bizonyos dolgokról. De szerintem pont ez a jó az egészben. :)

A fekete ruhákról: Magyarországon is van egy tájegység, a Göcsej, ahol még látni fehérben gyászoló idős asszonyokat. Meg van, ugyan nem az ország területén, de a magyar folklórhoz erősen kötődő területen (Erdély egyes vidékein) számos olyan tájegység, ahol feketében esküdnek a menyasszonyok. Nekem is fekete lesz az esküvői ruhám...


Melankólia, aggresszió, nyersesség, magamutogatás: az emberek nagyon nagy része nem boldog. Százalékban meg sem merem tippelni, de gyanítom, döntő többség. Akik pedig színes ruhákban járnak... Én a fekete ruháimban is boldog vagyok, az öltözködésemmel azt fejezem ki, hogy nem követem a divatot, és nem érdekelnek a felszínes dolgok. És nem vagyok aggresszív, legalábbis nagy általánosságban nem. Még a koncerteken is csak finoman headbangelek... :P


Előítéletek eloszlatása: akit közel engedek magamhoz, az általában meglepődik, hogy egy teljesen normális ember vagyok, sőt, értelmesebb, mint az átlag. Egyébként eltaláltad, hogy lila hajam van. :) A nagy átlag pedig tényleg egyre primitívebb, vagy ahogy egy nagyon okos ember fogalmazott: a világon élők össz-IQ-ja állandó, csak a népesség növekszik. Néha már én is kezdem elhinni, hogy csodabogár vagyok. És jól érzem magam így. Vagyis, előbbiek ismeretében egyre rosszabbul. :P

2008. jún. 6. 19:26
 16/31 anonim válasza:
94%
Rocker vagyok és régen nem voltam az..mármint h először plázacica(még kicsikoromba) és mostanra fejlődött ki az egyéniségem,és én akkor tartottam a rockerektől..azt hittem h durvák meg h nincs lelkük, és persze h mások..am pot a másság miatt jok,és nagyon is érzelmesek, és különlegesek:)
2008. aug. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Szia, utolsó válaszoló!

Jól gondolom, hogy azért most sem vagy még túl öreg? P: :)

Itt rendesen kiveséztük már a félelemből táplálkozó negatív érzelmeket, és egyetértettünk abban, hogy ha mindenki mértéket tartana, sokkal könnyebb lenne mindenki élete.

2008. aug. 12. 09:18
 18/31 anonim válasza:
100%

Én is rocker vagyok. Erősebb zenét hallgatok mint más. A nénikék ördögimádónak(fekete), az idősebb korosztály nácinak(bakancs) tart. Én már megtanultam ezeket a dolgokat viccesen kezelni. Alig iszom, imádom a tudományokat, a politikát és egyéb beszélgetős dolgokat. Többre tartom magam mint az átlagember, mert tudom hogy több vagyok annál, mint amit egy passzoscuccba csomagolt, szoláriumozott-borotvált-vékony-emberke tud nyújtani intelligencia terén.Ha egy rocker sokat ivott, és hánynia kell és esetleg meg is teszi az hatalmas bűn. De amikor látom hogy egy diszkós mattrészegen vizel a buszon, és utána még egy hányással is megtiszteli a kreálmányát, és mindezt egy idős néni mellett fél méterrel...

Kedvenc színem a fekete. Keveset beszélek idegenekkel. Én inkább gondolkodom nem úgy mint ahogy más. Talán ezen kéne másnak elgondolkozni.

2009. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 krisztyangel válasza:
100%

A rockerek öltözködése nem "divat" ahogy egyik válaszoló mondta. Én is rocker vagyok és sok tévhit van az emberekben. Nem arról szól a rockerség, hogy leigyam magam a sárga földig, meg csináljam a bajt. Sokaknak fogalmuk sincs a stílusról. Én pl sosem iszom, csak ritkán és akkor sem rúgok be, mert nem erről szól. A fekete cuccok, szegecsek stb meg csak mellékes dolog. (csaj vagyok) Ha ilyen cuccokban vagyok sokkal jobban érzem magam, magabiztosabb vagyok, van önbizalom. Nemcsak fekete ruhákban járok, persze sok ember igen, de ezt el kell fogadni. Én pl nem bírom a punkokat stb de nagy bajom egyik stílussal sincs, csak ellenben másokkal nem fikázom őket hogy "jaj hogy nézel már ki". El kéne fogadni mindenkit úgy ahogy van és kész, ha nem tettszik ne nézzed, és ne szóljá be.

Rockmaratonon meg sok punk, rocker, goth volt egymás mellett elvoltak, nem szóltak be egymásnak. Jó ezek a stílusok közelebb állnak egymáshoz.


És még egy tévhit. hogy miért gondoljátok azt, hogy ha rocker vagyok akkor iszákos, ápolatlan, hülye, drogos stb. Mert ez nem így van. Nem kell egy kalap alá venni minden rockert. Mert vannak normálisak is meg vannak idióták is.És ennyi erővel idézve egyik válaszolót " minden stílus kilóg az embertömegből" ha a rockerek kilógnak mások is. De mi rockerek legalább összetartunk, nem úgy mint más stílusúaknál, mert láttam én hogy az emok egymást basztattják vagy a raperek. szóval miről is beszélünk? Mi érezzük hogy tartozunk valahová és azért öltözködünk így, mert mi ezt szeretjük és ha látják hogy mi mások vagyunk az csak jó.

a zenére meg sokan azt mondják nem is zene holott ez nekünk a lelkünkhöz szól, ettől érezzük jól magunkat, felemelő érzés stb. Ennyi erővel a disco zene sem zene, mert tudok én is olyat csinálni hogy összetörök pár poharat, meg tányért és kész is a tuc tuc zene. xD erről ennyit.

2010. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
2%

Én nem vagyok rocker sőt nem is szimpatizálok velük... ellenszenvesnek találom őket (tisztelet a kivétel)


1. A rockerek szokása lenézni illetve ledivatmajmozni más stílus képviselőit.


2. A mai magyar rockerek többsége hungarista, rasszista nézeteket vall. A hazaszeretez önmagában szép, de másokat megitélni etnikum alapján szemét dolog!


3. Már nincsenek igazi rockerek szinte... mivel a mai rockerek ellent mondanak az igaz rocker ideológiának ami a toleranciáról szól és a másik ember elfogadásáról etnikum és stílus hovatartozásól függetlenűl a mai főleg magyar rockerek zsidóznak, cigányoznak, mocskólódnak, divatmajmozzák a rappereket illetve elektronikus zene kedvelőket. Én is rocker körökben mozogtam anno, de később megtapasztaltam ezeket az apróságokat és úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom velük.. persze vannak rendes normális rocker haverjaim de sajnos a többség szenny és az is marad!

2012. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!