Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Majka vagy Ákos a nívósabb...

Majka vagy Ákos a nívósabb előadó?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 18:28
 31/96 anonim ***** válasza:
66%

"Egyébként nem az, csak te nem érted. Ákos némelyik dalszövege simán egy kategória az irodalomkönyvekben szereplő költőkkel. Zeneileg is igényesebb a mai magyar mezőny 99%-ánál (nem mintha olyan nagy lenne a verseny)"


Nem, én felhasználó vagyok, nem is kell értenem a zenéhez, de a zenészek nem is egymásnak írják a zenéket, hanem nekünk. Egyébként azt, hogy mit tanulnak meg elsőnek gitározni, azt mindenki tudja, el kell hogy keseritselek, ezzel sem tudtál vagizni.


De egyébként most mondod negyedszerre, hogy én nem értem a szöveget, én meg most mondom negyedszerre, hogy de, sajnos értem. És még így is sz.r. talán most felfogod.


A hozzállásodból ítélve valami nyugger vagy, azok nem képesek a mai zenét értelmezni és mantrázni, hogy csak a régi zene a jó, csak ők tudtak zenélni, csak a Máté Péter, csak a Presster.


Szerintem felesleges is vitázni, te egy korlátolt ember vagy, sosem fogod felfogni, hogy mit írunk neked többen.

2019. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
25%

Kénytelen vagyok mindig ugyanazt leírni másképp, mert sehogy sem sikerül megértetnem veled. Ha van valami, amire szinte minden ember képes, akkor miért is kell hozzá tehetség szerinted? Ritmusérzék nagyon minimális kell hozzá, kb. annyi, mint hogy az asztalt verd ritmikusan az étteremben, ha késik a kaja. Ennyi erővel akkor ez utóbbi is zene? Amit még írtál, artikuláció meg légzéskontroll, az a sima beszédhez is kell. Elismerem, aki beszélni nem tud, az rappelni sem :)

Hogyan adná elő ezt a "dalt" az átlagember? Pici gyakorlás után simán, persze ha tud angolul.

Mutass egy magyar dalszöveget, ami magvasabb gondolatokat fejez ki, mint Ákos bármelyik szövege! Kíváncsi lennék rá, neked mi az, amire azt mondod, hogy na ez igen.

Arról győzködni valakit, hogy a rappelés zenei eszköz, inkább arra hasonlít számomra, mint arról győzködni, hogy a fű étel. Bartos Cs. István szereti a füvet, és vannak, akik szeretik a reppet, de attól még nem étel és nem zene.

Igen, abban egyetértek, hogy a repp valóban közel állhat az ősember kezdeti zenei szárnypróbálgatásaihoz. Szomorú, hogy egyesek zenei kultúrája idáig fejlődött vissza. Sajnos ez a tudatos népbutítás része. Ki tudja, lehet, hogy a fűevést is divatba fogják hozni előbb-utóbb.

2019. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
25%

#31 Nem vagyok nyugger, ezzel mellélőttél. És ha értenéd Ákos szövegeit, akkor nem tartanád gagyinak. Nincs ezzel baj, a magadfajta proliknak ott van a maga egyszerűségében Majka, a Wellhello meg a Halott Pénz, azokat még te is képes vagy értelmezni.

Egyébként Presser szerintem az egyik legtehetségesebb magyarországi zenész, Máté Pétert viszont erősen túlértékeltnek tartom.

2019. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
66%

De most sem írtál semmi értelmeset, könyörgöm szedd már össze magad és magyarázd meg, amit elkezdtél. Így olyan, mint az oviban: "te vagy a hülye, nem, te vagy az".


Értem a szövegét, mindenki érti annyira primitív, ha azt mondod hogy nem, akkor is értem, hiába írod le mégegyszer.


Mai zenét is mondtam, aki szerintem jobb zeneileg, mint Ákos, valasszoltál is, hogy nem ismered őket. Magyarul abszolút nem vagy tájékozott a mai zenében, sajnálatos. De nem is értem így hogy mersz véleményt alkotni. A teljesség hiányáról pont te papoltál nekunky hogy hogy mérjük azt mondani, hogy minden Ákos szöveg sz.r, ha nem is ismerjük mindet. Te hogy mersz a mai zenéről véleményt mondani, ha nem is ismered mindet.


És visszatérve: én nem tudok rappelni. Még annyira sem mint Majka. Nem tudok se olyan gyorsan beszélni, sem úgy hogy ritmusra kijöjjön. Ehhez tehetség kell. Nem szeretem a zenéjét, de én akkor sem tudnám utána csinálni.

2019. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
66%
Gondoltam, hogy előbb utóbb eljutunk a welhellózáshoz, de reméltem hogy idáig azért nem süllyedsz. Nem, őket sem szeretem, van egy-ket jobb zenéjük, de attól még nem szeretem, habár a zeneszövegük ugyanarról szól, kint Ákosé, csak jobban megírva. Igen, még mindig értem Ákos zenéjét
2019. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
74%
#33 Na, remek. Eljutottunk a komplett bekezdések többszöri ignoráláshoz, a másik ízlésének többszöri alaptalan feltételezéséhez, az ókori kultúra ősemberekkel való azonosításához, a rappeléshez (és a profi énekléshez is, mellesleg) szükséges szintű artikuláció meg légzéskontroll érthető beszédhez szükséges szinttel való keveréséhez, a sima tá-tá-tá-tá ritmus és a rap flow ritmika azonosításhoz, a prolizáshoz, meg a népbutításhoz. Én ezennel kapitulálok, mielőtt komoly agykárosodást szenvednék.
2019. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
38%

#34 Ha valóban érted a szöveget, akkor mondd már el, miért tartod gagyinak! Mert a másik feltételezésem, ami lejött az írásodból, az az volt, hogy azért, mert olyan szavakat keres, amik rímelnek. Én azt mondom, hogy ha nem rímelne, akkor lenne igazán gagyi :)

Azért, mert egy darab zenekart nem ismerek, már abszolút nem vagyok tájékozott a mai zenében? Jó tudni :) A mainstream zenétől igyekszem távol tartani magam, de attól még vannak olyan mai zenekarok, amik tetszenek. Ha Magyarországon maradunk, akkor pl.: Dalriada, Intim Torna Illegál (bár újabban elpoposodtak), Tündérvese, Guruzsmás.

A mai zenéről se mondtam véleményt, egyedül a reppről. Ma is vannak jó zenék, mint már írtam, de nem azokat favorizálja a média, ez utóbbi pedig tudatos.

Valószínűleg te is tudsz reppelni, csak még sosem próbáltad. Egy kis alkohol egyébként segít a gátlások oldásában, és akkor könnyebben megy. Ez igaz az éneklésre is, saját példámból tudom.

A Wellhello pont az a színvonal, mint Majka.

#36 Ha az ellenérvekből kifogyva minden érvemet alapból leszólod, mert csak, akkor valóban nincs értelme vitatkoznunk.

2019. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
66%

"Ha valóban érted a szöveget, akkor mondd már el, miért tartod gagyinak!"


"Váratlan


Fellobban


Ha magának


Kiszemel


Álmodban


Lázad van


És a magánynak


Felesel"


Összességében lehet érten, hogy miről hadovál, de ha részeket nézünk, akkor nem. Mi az, hogy lázad van. És a magánynak. Felesel?


Elég sűrűn szoktam sörözni, vagyis manapság már nem, de egyetemista koromban szinte mindig, de rappelni akkor sem tudok. Se fütyülni, se csettinteni. Jah és táncolni se. Ha valaki pisztolyt tart a fejemhez sem tudnám megcsinálni

2019. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 A kérdező kommentje:

"Mutass egy magyar dalszöveget, ami magvasabb gondolatokat fejez ki, mint Ákos bármelyik szövege"


Írd be a youtubeba, hogy a kezdet phiai - zenebuddhizmus...


Aztán írd le a véleményed, érdekelne.


(Amúgy tök jó, hogy ismeri valaki Tosin Abasit! :D

💙)

2019. máj. 11. 18:07
 40/96 anonim ***** válasza:
52%
Úristen, életem legnagyobb hibája volt elolvasni a 38%-os válaszait. Most hivatalosan is tovább csökkent az emberiségbe vetett hitem.
2019. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!