Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Majka vagy Ákos a nívósabb...

Majka vagy Ákos a nívósabb előadó?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 18:28
 41/96 anonim válasza:
64%

Ákos 30 éve majmolja a Depeche Mode-ot, önálló stílusa és egyénisége nincs. A szövegei valóban semmitmondók, és sokszor értelmetlenek is. Példa: "csak az a múltad, amire velem együtt emlékszel". Tehát, most 27 évesen megismerek valakit, akkor annak az, hogy 5 évesen játszott a szomszéd gyerekkel, nem a múltja, mert nem emlékszik rá velem együtt. Idiotizmus. Hiába is próbálják belemagyarázni a nagy művészetet.


Majka... Hát, igazából ő nem majmol, csak rap alapokat lop. :D Önmagamtól sose tenném be, de egy-egy buli alkalmával tök jó tud lenni.


Én Majkát jobban szeretem. Ákost egyszerűen nem tudom elviselni. Meg a nézeteit a nőkről se. Undorító mind emberileg, mind előadóként.

2019. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:
48%
Az a helyzet, hogy Ákos ugyanolyan gagyi énekes, mint amilyen gagyi rapper Majka.
2019. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 A kérdező kommentje:

Utolsó mondjuk Majkának is a tündi bündi C. klipje elég erősen inspirálódhatott Eminem without me klipjéből, vagy hogy mondjam...


Amúgy a "csak az a múltad amire velem együtt emlékszel", szerintem azt jelenti, hogy nem érdekli Ákost, hogy mi volt a csaj múltja, mert a jelen számít.

Mondjuk ez az énekes egyéb megnyílvánulásai mellett elég hihetetlen szerintem.


Én amúgy bevallom Őszintén, hogy a legtöbb Ákos számot nem tudom értelmezni, de mondjuk Majka füttyös C. slágerét sem teljesen... Lehet, hogy értelmi fogyatékos vagyok.

2019. máj. 11. 21:41
 44/96 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti*
2019. máj. 11. 21:41
 45/96 anonim ***** válasza:
35%

"Összességében lehet érten, hogy miről hadovál, de ha részeket nézünk, akkor nem. Mi az, hogy lázad van. És a magánynak. Felesel?"

Ha részeket nézünk, persze hogy nem, mert a teljes kontextussal együtt van értelme. A láz a túlfűtött érzelmek metaforája, nemcsak Ákosnál, hanem másoknál is. "A magánynak felesel" = nem akar magányos lenni, társat akar.

Mondtam én, hogy nem érted.


"Ákos 30 éve majmolja a Depeche Mode-ot, önálló stílusa és egyénisége nincs."

Az első szólólemezei egyáltalán nem hasonlítanak a Depeche Mode-ra. A Bonanza igen, az újabb Ákos-számok szintén, de hát mondj olyan magyar előadót, akinek egy külföldire sem hasonlít a stílusa! (A VHK jut eszembe, más nem.)


"A szövegei valóban semmitmondók, és sokszor értelmetlenek is. Példa: "csak az a múltad, amire velem együtt emlékszel"."

Nem értelmetlenek, legfeljebb te nem érted. Amit idéztél, azt nem szó szerint kell értelmezni. Azt jelenti, hogy a múltadból csak az a fontos, amit velem éltél meg.


"Ákost egyszerűen nem tudom elviselni. Meg a nézeteit a nőkről se."

Arra gondolsz, hogy szerinte nem a férfiaknak kell szülni, hanem a nőknek? Valóban felháborító :D

2019. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 anonim ***** válasza:
48%
De ennek mi értelme, hogy mindenre azt mondod, hogy mi nem értjük? Semmit nem tudsz megmagyarázni logikusan. Igen, mindenki tudja hogy mit jelent a láz stb, de egy normális ember ezt a szöveget puruttyának tartja, mert az. Fogd már fel, hogy értjük a szöveget, de egyszerűen annyira béna, hogy csak ilyen belemagyarázással van értelme. Mindenbe bele lehet magyarázni bármit, erről szól a verselemzés irodalom órán. De ettől a szöveg még béna marad
2019. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
0%
Te magad kérdezted, hogy mi az, szóval azt a következtetést vontam le belőle, hogy nem érted, és megmagyaráztam logikusan. Ha még a magyarázatot sem érted, akkor nem tudok rajtad segíteni. Maradj meg a "süt a nap, kék az ég" jellegű dalocskáknál, ha számodra csak azoknak van értelme!
2019. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:
48%
Te nem vagy képes felfogni, amit 2 napja mondogatunk neked. ÉRTJÜK A SZÖVEGÉT, DE SZ.R. Komolyan nem lehetsz enniyre ostoba, hogy nem tudod felfogni. Most te vagy idegesíteni akarsz minket, hogy úgy csinálsz, mintha h.lye lennél, vagy te tényleg komolyan azt hiszed, hogy ezt az óvodás szintű, erőltetett rímes vackot csak egyedül te érted, és te sz.rtad a spanyol viaszt. Nem is tudom melyik a rosszabb. De legalább most már tudjuk, hogy milyen értelmi képességű emberek rajonganak Ákosért. Szomorú
2019. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:
Egyszer azt mondod, nincs értelme a szövegnek, egyszer meg azt, hogy érted, de szar. Döntsd már el végre legalább! Illetve fogd fel, hogy attól, hogy te nem értesz valamit, vagy neked nem tetszik, még nincs jogod kijelenteni, hogy az márpedig szar, és mindenki hülye, akinek tetszik.
2019. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 A kérdező kommentje:

Én tényleg nem értem, hogy mi a lényege a konkrét teljes szövegeinek, random kis szeleteket ki tudok emelni, aminek el tudom magyarázni külön-külön az értelmét...


Viszont én pont az ellenkezőjét érzem mint amit 37%-os mond, ahhoz hogy legyen valami kis értelme, ahhoz pont hogy ki kell emelni a kontextusból részleteket, mert a legtöbbször dalon belül van egy csomó nem is összefüggő téma. De azok sem tartalmaznak tanulságot, vagy mondabivalót. Annak mar lehet örülni, ha egy állítás.

De olyan is van aminek teljesen értem a lényegét, pl. amelyik szám az anyjáról íródott, de ez ritka.


Az engem is zavar, hogy az Ákos rajongók eljátszák mintha itt valami magasművészetről lenne szó, de egy korrekt elemzést nem tudnak leírni.


Az elemzés az nem hülyeség, mondom a Tool különböző számait tökéletesen lehet elemezni, tele van jelképes dolgokkal, mégis tökéletesen érthető... Hallgasd meg mondjuk a Schism C. számot, aztán olvass el elemzéseket, nem lesz kérdéses, hogy valóban arról szól e.


Ha valamit nem lehet elemezni, akkor az már Mohaman rosszabb napjaihoz közelít, nem?

Ennyierővel hallgathatnád azt is.

2019. máj. 12. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!