Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Majka vagy Ákos a nívósabb...

Majka vagy Ákos a nívósabb előadó?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 18:28
 11/96 anonim ***** válasza:
31%

#9 A rap nem művészet, nem zene és nem kell hozzá tehetség. Gyakorlás kellhet, de nagyságrendekkel kevesebb, mint az énekléshez. Szóval itt nem is zenészek összehasonlításáról van szó, hanem egy zenész és egy rapper összehasonlításáról.

#10 Ennyi erővel minden szerelmes vers vagy dal semmitmondó. A szerelem a legelcsépeltebb téma, de Ákos arról is tud érdekesen írni. Mondjuk van ennél szebb szövege is, pl. A világ legvégén. Neked nem tetszik, hát istenem, ízlések és ficamok, de attól még nem szar.

2019. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
61%

#11 "A rap nem művészet, nem zene" - Miért is...?

"és nem kell hozzá tehetség. Gyakorlás kellhet, de nagyságrendekkel kevesebb, mint az énekléshez" - ez alapján vagy nem olvastad el, amit írtam, vagy nem foglalkoztál vele.

2019. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:
49%
De neki az összes szövege ilyen, csak ezek közül egyet másoltam be. Erőltetett rímek, 20 eve ugyanaz a téma áh hagyjuk. Ebbol a szempontból még majka is jobb
2019. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
37%

#12 Miért lenne a rap zene? Sem éneklés, sem hangszerek nincsenek benne. Az alapot van, amikor hangszerekkel veszik fel, de az nem a rapper érdeme.

#13 Ha nem ismered az összes szövegét, akkor nem jelentheted ki, hogy az összes ilyen. (Egyébként ha az összes szövege ilyen lenne, akkor is igényesebb lenne a mai magyar zenei világ 99%-ánál.) De nem ismered, különben nem állítanál olyan hülyeséget, hogy 20 éve ugyanaz a téma.

2019. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
76%
#14 A rappeléshez nem is kell ének, vagy hangszerek. Mint már mondtam, az az emberi hang ritmushangszerként való használata. Annyira nem zene, mint amennyire a dob nem hangszer.
2019. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
44%
A mai világban kb. 2 perc megnézni az osszes dalszövegét, tudod feltalálták az internetet. És még így is azt állítom, hogy ugyanarról énekel 20 éve, ugyanolyan stílusban, ugyanolyan borzalmasan. Mai előadók között rengetegen vannak, akik ilyen témát dolgoznak fel, ezerszer jobban lsd Bagossy Brothers stb. Stb. Na ákos sehol sincs hozzajuk képest szövegírás terén
2019. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
44%
#14: Az a hiba az állításaidban, hogy arra a feltételezésre épülnek, hogy mind Majka, mind Ákos a műfajuk csúcsát képviselik. Kérlek mondd, hogy trollkodsz, mert amúgy fáj belegondolni, hogy amit leírtál, valaki komolyan is gondolhatja.
2019. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
35%

#15 A dob hangszer. Tehetség és rengeteg gyakorlás kell az elsajátításához. A rap nem művészet, nem kell hozzá tehetség, és alig kell hozzá gyakorlás. Ritmikusan beszélni bárki tud, és semmilyen zenei értéke nincs.

#16 Nem nézted meg az összes dalszövegét, vagy csak képtelen vagy szöveget értelmezni, különben nem állítanád, hogy mind ugyanarról szól. Szerinted pl. ez a három szöveg ugyanarról szól?

[link]

[link]

[link]

A Bagossy Brotherst nem igazán ismerem, de a kérdés nem is róluk szólt.

#17 Miből gondolod, hogy szerintem a műfajuk csúcsát képviselik? Nem feltételezek ilyet. De ha már itt tartunk: szerinted a rapnek, mint műfajnak mi a csúcsa?

2019. máj. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 A kérdező kommentje:

38%-os!


Ezt az Ákos dalszöveget légyszí elemeznéd?


[link]

2019. máj. 11. 08:47
 20/96 anonim ***** válasza:
36%
Nem szeretem a műelemzéseket, mert a nagy részük csak belemagyarázás. Legyen elég annyi, hogy arról szól, mit jelent számára a szerelem és a nő, akit szeret, a refrénben a tánc pedig a párkapcsolat metaforája (a szexre is gondoltam, de szerintem ez itt nem az).
2019. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!