Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan bánjak a nárcisztikus,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan bánjak a nárcisztikus, lelkisérült pasimmal?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz elviselnem, mert képtelenség vele normálisan beszélni, folyton megaláz (most nem írom le miket csinál, mert nem panaszkodni akarok), de ritka buta ember.Ráadásul folyton beszólogat hangosan az utcán mindenkinek és folyton vitát generál velem és másokkal is. Napestig sorolhatnám, viszont sajnálom, hisz tudom, hogy rengeteget bántották gyerekkorában, és ritka nehéz gyerekkora volt. Én csak segítni akarok neki, de nem tudom hogy bánjak vele, hiába szeretem, neki az nem elég.Valaki tudna valami jó tanácsot? NEM HAGYOM EL.
2017. okt. 15. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát pont ezért nincs értelme vele maradnod. Buta vagy hogy nem hagyod el. Egyébként ez nem betegség hanem egy állapot a nárcisztikusság . Ha úgy döntesz mellette maradsz akkor a te lelkednek kell tűrnöd hogy ha folyton vitázni tud veled. A környezetét és a környezetében lévő embereket ellenségesnek látja és csak azokat a részeket keresi és vizsgálja ami neki számít. És kiszűri ezeket ennyi. Meg a felsőbb rendüség érzése. Ezért hát te döntésed mellette maradsz vagy maradsz. Én meg depressziós állat vagyok verekszek ha kell és nem cicózok ez is állapot. 19f . Remélem eleget segítettem. Tekints rá nem egy ellenségnek hanem a legjobb szeretet és törődést nyujts neki amit tudsz. . Ennyi mondom
2017. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Aki nem akarja azon NEM tudsz segíteni. Te választottad, VISELD EL!
2017. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha neked arra van szükséged, hogy sértegessen, akár mások előtt is, akkor maradj vele :)
2017. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ilyen értelmetlen válaszokat kapok majd, mert ugye én mondogattam, hogy buta pasit akarok, persze...Egyesnek köszi. :)
2017. okt. 15. 12:25
 5/19 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted normális, hogy így bánt téged? :) Ha igen, akkor egymásnak valóak vagytok.
2017. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Figyu... én csak annyit mondok (írok) hogy ha szereted őt akkor itt nincs miről beszélni. Ha állandóan beszólogat, kötekedik,idegesít ,de szereted őt akkor semmi sek tudsz tenni.A te döntésed, a te életed.

Kontra kérdés: ha megverne akkor is vele maradsz? :)

2017. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akkor nem.
2017. okt. 15. 12:40
 8/19 anonim válasza:
Egy nárcisztikus pasin még 5 pszichológus sem tud segíteni,se együtt, se külön-külön. Tönkre fog tenni. Magadat mentsd, mert Te akármennyire sajnálod a gyerekkora miatt,ami nem a Te terhed, ő téged sosem fog, a viselkedése is ezt bizonyítja.Nem tudod megmenteni, mivel azért nárcisztikus, mert csak önmagát szereti.
2017. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 billbo válasza:

Én 5 évig voltam egy ilyen kapcsolatban. Mindent megtettem érte, és közben reménykedtem. Annyira kapcsolatfüggő lettem, hogy ki sem tudtam rángatni magam. Végül talált egy másik, igéretesebb áldozatot, én pedig kaptam egy lehetőséget az élettől.

Nárcit nem ajánlok senkinek. A folyamatos érzelmi visszaélések tönkreteszik az idegrendszeredet, és leépítenek szellemileg és testileg is. Egy aknamezőn érzed magad. A rengeteg szorongás és stresszhormon termelődés túlterheli a mellékveséket, ezáltal vesekövet, magas vérnyomást, cukorbetegséget eredményezhetnek. Sosem leszel jó neki. Annyira feloldódsz az igényeiben, hogy a végén már azt sem fogod tudni, hogy ki vagy valójában. Ha csicska senkiként akarod leélni az életedet, mert bamba tehén módjára sajnálod a szegény, szerencsétlen kis vérszívót, akkor tökéletes kapcsolat. Hidd el, egy nárci nem tud úgy szeretni, mint egy normális ember, maximum annyira értékel téged, mint az egyik kedvenc eszközét! Mindenki káposztafej, és mindenkit arra használ, hogy az igényeit teljesítse, hogy felmagasztalják őt és a személyiségében betölthetetlen fekete lyukat próbálják betölteni. Ha valóban nárci az illető, akkor ennél többet nem várhatsz tőle, mert ez a személyiségzavar olyan mélyen beépült a személyiségébe, hogy képtelenség megváltoztatni. Csak ideiglenesen tud más lenni, de az is csak az egyik álarca.

2017. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 billbo válasza:

Ja, a kérdésedre a válasz pedig ebben a cikkben van részletezve:

[link]

2017. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!