Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik ilyesmi? Nekem nem...

Macska101 kérdése:

Létezik ilyesmi? Nekem nem sikerült alkalmazni életemben a legegyszerűbb matekot se. Ez azt jelenti, hogy egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

febr. 28. 17:06
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
52%
Nem, csak elmélkedjél még egy kicsit az élet felfoghatatlanul értelmetlen értelmén.
febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy egyedül az erő veled van.
febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
7%

Nem vagy egyedül .

A matematikát tervszerűen tanulhatatlanná, megérthetetlenné bonyolították.

A matematika görög szó.

A magyar ezt a tudományágat Mennyiségtannak nevezi.

A mennyiségek meghatározása alapvető az emberek közötti megértéshez.

Az alapvető mennyiségtan egyszerű : Összeadás , kivonás, szorzás, osztás.

Ez egyszerű, de ezután egy csomó önkényes hülyéskedést is elkezdtek matemetikának nevezni. És jó sok pénzért jó sokan elszórakoznak ezzel, de ezeknek már nem sok hasznuk van a hétköznapi életben.

febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%
Tanártól nagyon függ a matek megértése. Nekem sem sikerült sosem, aztán jött egy helyettesítő tanár és, ahogy mondják, elhúzták a koszos függönyt és világossá vált az anyag. Aztán visszajött az eredeti tanár és újra jött az óráról-órára vergődés.
febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Egy egy számjegyekből álló összeadást azt csak el tudsz végezni, például,

hogy 5+5=9. Jajj nekem sem megy, azt hiszem inkább 10.


A matematika tananyagnak meg valóban egy része a hétköznapi életben nem szükséges és inkább amolyan "edzésnek" jó. Meg akinek jól megy annak akár a munkájában is szüksége lesz rá. Néhány dolog tényleg kellhet: egy ház vásárlásánál vagy eladásánál a négyzetmétereket ki kell tudni számolni, vagy kiszámolni, hogy havonta mennyi költőpénzt tudunk félretenni és mennyi az egyéb megélhetés. De minden tényleg nem kell, ez igaz. Mondjuk nem tudom jelenleg matekból miket tanítanak, mert nem most végeztem a sulival. ☺


És azzal nem vagy egyedül, hogy a matek nem volt erősséged és akár túl gyorsan el is felejtetted amiket tanultál. Szóval valóban létezik ilyesmi.

febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Főzés, de inkább sütés közben a mennyiségeket átszámolhatod, hogy hány személyre vagy napra főzöl, illetve sütsz. Vagy számolhatsz kalóriákat is akár.
febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes elolvasni:


[link]


„A nyugati tanárok Ázsiába kerülve meglepődnek, hogy mennyire aprólékosak a magyarázatok. A matematikában, természettudományban nagyon pici tudásegységekre bontják le a tananyagot, részletesebben, mint ahogy a nyugati pedagógiákban szokás. Kicsit didaktikusabban is, emiatt talán kevésbé kreatívan is. De könnyebb a megértés, a gyerekeknek mindig csak kis lépéseket kell megtenniük, nincsenek olyan nagy logikai ugrások, mint nálunk”

febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

@3

Igy van!!!, de a 4 alapművelet is túlragozva...:-))) Nekem szorzás- osztás=összeadás-kivonás.

Valamikor kérdeztem egy építészmérnököt milyen matekot használnak?

a válasz angolul:

középiskolai, de nagyon ritkán egyetemi-matekot is

febr. 28. 18:57
 9/42 Kólauborkával ***** válasza:
100%

A matematikát márpedig használod minden nap, még akkor is, ha letagadod. “A probléma megoldás a leg emberibb tevékenység” (id.: Pólya György: A gondolkodás iskolája), márpedig a probléma megoldás matematikai logikát követel, még a legegyszerübb is.

A dolgok csoportosítása is matematika (halmazelmélet), de amikor kiszámolod mennyit kell visszakapj a pénztárostól, akkor is matekot használsz (algebra), de amikor házat vagy csak kocsibeállót tervezel építeni ott is kötelezöen használod a matematikát (geometria).

Én személy szerint nap mint nap használom tudatosan és közel sem állítanám, hogy olyan förmedmény, mágikus hancúr, mint a 3. válaszoló véleménye.

Szerintem tök érdekes, hogy rengeteg problémát meg lehet oldani sokkal bonyolultabb eszközökkel, mint az általános és középiskolában tanultak és mindig ugyan azt az eredményt adják (természetesen sokkal nehezebb jellegü feladatokra is alkalmazhatók ezen módszerek, olyanokra, amire az egyszerübb módszerekkel már nem lehet megoldást találni).

Tehát sajnálom azt, akinek rossz matek tanárral volt dolga, ettöl függetlenül az egyik legszebb tudománynak tartom, mert véleményem szerint a matematika az felfedezés, a természet nyelve, ha szabad így fogalmaznom.

febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

@7

Logikai-Ugrás csak a libcsi demokratáknál létezik!

febr. 28. 19:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!