Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik ilyesmi? Nekem nem...

Macska101 kérdése:

Létezik ilyesmi? Nekem nem sikerült alkalmazni életemben a legegyszerűbb matekot se. Ez azt jelenti, hogy egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

febr. 28. 17:06
1 2 3 4 5
 31/42 Tatyó ***** válasza:

29: jó videó, megnéztem érdekes:)

A körnek és a háromszögnek különleges kapcsolatai vannak, én kevés vagyok ezekhez de érdekel nagyon.

PI: Szóval a kört "hasonlítják" egy szabályos sokszögű formához és ebből pontosítható a pi? Tehát minél több oldala van annál pontosabb értéket kapok. Geometriailag amúgy szerkeszthető lenne a PI? Ez nagyon buta kérdés? Mert lehet, most nem tudunk módot rá, de lehet hogy van, és ez akkor jelentene -e valamit? Vagy bebizonyíthatóan nem kiszerkeszthető geometriailag? (körző, vonalzók.) Bocsánat, de ráérek és érdekel.

márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Tatyó ***** válasza:

pl ez elég gagyi de :


m * (0.5 / sin(180-(180/m))


ha m nagyobb mint 10 000 már 6 tizedesig kiadja a pit :D

én magamtól ennyire jutottam ezzel nem megyek túl messzire :D

próbálom megérteni a többi módszert de nekem magas:

[link]

márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Tatyó ***** válasza:

na de most nézem itt van egyszerűbben :D amit linkeltem:


100000 x sin (180 / 100000) 100000 oldalú poligon éleit adja össze

d=1 átmérőnél ahogy látom.

márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

@33

Milyen szinyuszrol makogsz?...:-)))

Regi kinai konyvbol (sokszogeles)

Ludolf (1540-1610) nemet matematikus 35 tizedesig terjedo pontossagal kiszamitotta a PI-t (periferia gorog szo kezdobetuje)

[link]

márc. 7. 02:01
 35/42 Tatyó ***** válasza:

Gondoltam, hogy a sinus már túl sok segítség, ahogy látom Pitagorasz is elég, de ez azért érdekes, most én ebből azt vonom le, hogy nem tudjuk valójában a "tökéletes" kör kerületét és területét.


https://www.youtube.com/watch?v=VJSXTyQXCss :ezt próbálom most felfogni

márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Tatyó ***** válasza:

Hát Srinivasa Ramanujan alkotta talán eddig a legjobbat... na de hogy...?

Chudnovsky-ék ebből mentek tovább.

márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 Tatyó ***** válasza:

Van egy nagyon egyszerű ingyenes cad program, nem túl bonyolult és nagyon jól lehet benne geometriai szerkesztéseket csinálni, akár egy jansen mechanism -ot, involute curve -t vagy egyebeket kiszerkeszteni, én nagyon szeretem, bár fejleszthetnék még:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=rI_kfiUpc3Y

márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Egyszerű, hasznos, értelmes, pihentető matematika!

https://www.youtube.com/watch?v=TTYnHr_-wcY

márc. 7. 15:34
 39/42 Tatyó ***** válasza:
Hát ez érdekes:) különös, hogy senkinek nem jutott ez eszébe eddig
márc. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

@39

"érdekes, különös" mi? a matek? Nekem (nyugdijas szobafestő) az a bosszantó, hogy a matek büvészek 90%-a szegényebb mint én.

MI A PROBLÉMA? MIT TANITASZ?

NEM ALKALMAZOD A SZAKMÁD?

márc. 7. 18:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!