Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik ilyesmi? Nekem nem...

Macska101 kérdése:

Létezik ilyesmi? Nekem nem sikerült alkalmazni életemben a legegyszerűbb matekot se. Ez azt jelenti, hogy egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

febr. 28. 17:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Szerintem írni és olvasni is fölösleges megranulni. Az emberek jelentős része ezeket se alkalmazza.
márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

@21

Olvasnak, vizsgáznak(iskola), szavaznak is.

Segitek Magyarul:

Nálunk USA ban ezek a Demokraták!!!!!!!

[link]

márc. 3. 01:20
 23/42 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
Na ! Most akkor miről is beszélünk ?
márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

@23

A hulyites 5. osztalytol kezdodik...

A matekban szoktunk kerekiteni,egyszerusiteni

3,141= 3,14

a kor kerulete= (π)x d

Kardashev civilizacio kivancsi a mi(0,7)-es csimpanz matekunkra, es azt kerdezik: honnan ismeritek a kor keruletet?

A valasz angolul:

lemertuk nadragszijjal

márc. 3. 17:40
 25/42 Tatyó ***** válasza:

van a:


-számolás (egész számok)

-mérés (egész és tört számok(távolság, idő) + amit nem lehet megszámolni valamiért pl folyadék mennyisége, súly)


ezekből lehet -> számítás.


Számolás és mérés nélkül nincs számítás.

márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Milyen méréssel kaptuk a PIát? szeretnék tanulni
márc. 5. 14:21
 27/42 Tatyó ***** válasza:
Általunk standardizált mértékegységekben számolunk. A mértékegységeket méréssekkel állítottuk fel, fogadtuk el. Különben nem mondhatnánk pl, hogy van egy d=34,3 m körünk. Persze használhatunk egységeket is: van 3 egység átfogójú háromszögünk stb. De szerintem a matematika alapja a megszámoláson és a megmérésen nyugszik. A mérések alapján felállított összefüggéseket felismerve képleteket, tételeket alkotunk, ezekkel tovább számolva további összefüggéseket fedezve fel. Én tanulni szeretnék, ezért vagyok itt, nem vagyok okos, csak érdekel. Most azon gondolkozok, mi lett volna, ha nem! a kör átmérőjét veszik alapul, (szerintem azért mert körzővel szerkesztve ez amúgy is adott-mérhető); hanem a kerületből kiindulva akarják meghatározni, kiszámolni az átmérőt....
márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

@27

A "foldonkivuli (π)-t" nem a kor keruletebol szamolta 1630 korul a

nemet matematikus (komputer nelkul), ma mar nem divat gondolkodni...:-)

márc. 5. 15:58
 29/42 A kérdező kommentje:

Szines-szorakoztato-matek ovodasoknak...

https://www.youtube.com/watch?v=pRV4WsM40AE

márc. 5. 20:38
 30/42 A kérdező kommentje:

@23

"Na ! Most akkor miről is beszélünk ?"

Ha en Szekely nyelven kerdezek a mai magyarok nem ertik a kerdest.

Magyarul:Question Deleted!

(emiatt a Cicus almatlan...)

márc. 5. 21:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!