Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldhatták volna meg...

Brain Storming kérdése:

Hogyan oldhatták volna meg másként a 88 mérföld per órás sebességet "Vissza a jövőbe III. "-ban?

Figyelt kérdés
Ez is megoldható, és tán biztonságosabban, mint a filmben!
2010. dec. 19. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
ezt lehet tudni, hogy a kerék fordulatszámátóül függött-e? Én eddig erről nem tudtam!
2010. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
100%

16:38


Dehogy a kerék fordulatszámától függött.

Akkor építhettek volna egy egyszerű gépet, ami forgatja a kerekeket, azt jónapot. A sebesség volt a lényeg.

Meg akkor nem is Járműbe építette volna az időőgépet.

2010. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
aszinkronforgogep-nek van igaza. Egyébként az télleg kérdés, hogy mitől fügött az a 88 mph-s sebesség! Lehetett motorfordulatszám, ami a végső megoldást tekintve nem igaz. Valószínűleg a földhöz viszonyított sebesség számított...bár a relativitás fejében ez elég valószerűtlen megközelítés egy időgépnek...
2010. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:

Szerintem csak jól hangzott.

Vagy Brown doki neonáci és direkt tervezte így a gépet XD

2010. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 A kérdező kommentje:

Hogy a Brown doki neonáci? ... Hát, meredek ötlet, bár a III-ban megemlíti, h az amerikai elődei Von Braun-ok voltak, ezt a sztorit meg ismerjük: Werner von Braun volt az amerikai rakétaprogram német származású atyja, aki történetesen a náci V1, V2 programban benne volt, és tkp az oroszok elől menekülve adták meg magukat az amerikai csapatoknak. A filmben ez sztem egyértelmű utalás, mégha mindez időben el is van csúszva a filmben.:)


No, mindegy, sztem a 88-as számot ne asszociáljuk semmiféle HH-mozgalomhoz.


KIváltképp Spielberg miatt ne - mind jól ismerjük az erős náci-kritikáját. Sztem ennek a feltételezésnek még csak a gondolatát is mereven elutasítaná....

2010. dec. 21. 07:57
 26/74 anonim ***** válasza:
100%

Támadt egy korszakalkotóan zseniális ötletem!

Kiáshatták volna a bányában a másik Delorean-t, hogy leszívják belőle a maradék benzint. Biztos volt még benne annyi, hogy egy utazásra elég legyen.

2010. dec. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
Utolso: bocs, hogy beleszolok, de ez nem neked fordult meg eloszor a fejedben. Sok forumon olvastam mar errol a problemarol. De jo otlet egyebkent.
2010. dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 A kérdező kommentje:
A felvetés jónak tűnhet - ámbátor sztem a doki semmiképpen nem hagyott volna benzint a kocsiban, ha végleg betemette: nem elképzelhető, h hagyta volna vagy elpárologni, vagy pedig "beleromlani" - a benzin nem bírja hosszú időn át a tárolást, sztem egy év alatt használhatatlan lett volna amúgy is.
2010. dec. 31. 00:53
 29/74 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor mégsem én találtam fel a spanyol viaszt.
2010. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 A kérdező kommentje:

No prob - a felvetés teljesen jogos!



Engem az érdekelne, h azzal a technikával, amivel hűtőgépet tudott csinálni a doki, ne lett-e volna képes üzemanyagot előállítani.


Az sztem durva szarvashiba volt, h a film szerint látszólag kezeletlen piát töltöttek a motorba.

2010. dec. 31. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!