Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldhatták volna meg...

Brain Storming kérdése:

Hogyan oldhatták volna meg másként a 88 mérföld per órás sebességet "Vissza a jövőbe III. "-ban?

Figyelt kérdés
Ez is megoldható, és tán biztonságosabban, mint a filmben!
2010. dec. 19. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy sokból tartott volna összedobni egy lepárlót. Ezt korábban írtam is (vagy csak akartam).


Bár, az alatt a pár nap alatt...

2010. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:
Érdekes, h a doki hitt abban, h a jövő eseményei megváltozhatatlanok, még akkor is, ha tudjuk előre; hiszen már az első rész végén bebizonyította, h ennek semmi jelentősége: ha egy eseményt egyszer el tud kerülni, az nem következhet be megint.
2010. dec. 31. 15:59
 33/74 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a harmadik részről szól a kérdés, én azt nem értettem, hogy miért nem akarta magával vinni Clara-t. Abban a korban már úgyis halottnak kellett volna lennie. Azzal változtatott volna a jövőn, ha marad.
2011. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:
Ez jogos - és sokan sztem észre sem vették, h a film szerint így is Clayton-szakadéknak nevezték volna a szakadékot, ahová bezuhant.
2011. jan. 1. 22:22
 35/74 anonim ***** válasza:

Én tartom magam ahhoz, hogy nem csupán a sebesség számít. Oké, lehet, hogy nem a motornak kell forognia (mert hiszen repülés közben sem forgott valószínűleg), de a zuhanást pl. nehezen tudom elképzelni megoldásnak, hiszen akkor honnan tudná a fluxuskondenzátor, hogy a kocsi 88-cal zuhan? Ez itt tehát a kérdés. Ezért lett volna a kerekes elméletem egy jó megoldás, mert az egy mérhető dolog. Aztán az is lehet, hogy nem is a sebességen volt a hangsúly, hanem az energián, hiszen az időgépbe amikor a II. végén belecsapott a villám, az akkor sem ment 88-cal. Ebben az esetben viszont úgy is megoldhatták volna az I. végén a hazaujtást, hogy felteszik a DeLoreant egy futópadra és fixen odakötik a póznát a vezetékhez, és akkor gyorsítani sem kell. Nem?


Én egyébként azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy az energia az, ami kell az időutazáshoz (plutónium, Mr. Fusion, villámcsapás), de a kocsinak ugyanakkor mozgásban kell lennie, hogy képes legyen "átmenni", ezért szerintem van valami, ami érzékeli, hogy mikor éri el a 88-cat, és akkor engedi, hogy az energia elérje azt a szintet, hogy létrejöjjön az időugrás.


De még mindig fenáll a kérdés: kell-e a kocsinak mozognia? (villámcsapás a II. végén).

Ha igen, hogy utazhatott csak villámcsapással 88 nélkül, és mi az, ami "tudta", hogy épp 88-cal megy?

----------------------------------------------------------


Van egy másik kérdésem: a III.-ban az elején a doki miért jelzi pisztolylövéssel Martynak, hogy mikor kell indulnia? Nem mindegy, hogy mikor megy?

2011. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 A kérdező kommentje:

Ez a viharban lebegős villámcsapós időugrás el is kerülte a figyelmemet!!!! Ez fontos, info, kösz h felhívtad erre a figyelmünket!



"Van egy másik kérdésem: a III.-ban az elején a doki miért jelzi pisztolylövéssel Martynak, hogy mikor kell indulnia? Nem mindegy, hogy mikor megy?"


:))) Jogos a kérdés, de sztem az semmi más, csak dramaturgiai fogás.

2011. jan. 19. 23:12
 37/74 anonim ***** válasza:
Közben amúgy eszembe jutott valami. Mit szólnátok ahhoz, ha építettek volna egy olyan centrifugális gyorsítót, mint amilyennel az űrhajósokat tesztelik, persze egyszerűbb kivitelben? Mechanikusan is meg lehetett volna oldani egyszerűen, gőzzel. Ha meg tudták volna forgatni ilyen módon a Deloreant, akkor a centrifugális erő miatt a centrifugális gyorsulás hamar elérte volna a 88-at.
2011. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, de a szűkös időlimit miatt bajos.
2011. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:

Nem, nem - sztem nem hülyeség, sőt: egy megfelelő áttételrendszerrel még lovallak is el lehetett volna érni a szükséges sebességet.



Persze, és továbbra is a gravitáció felhasználását preferálnám, akár úgy, h egy X tömeg zuhanásának energiáját használják fel, szintén egy megfelelő áttételrendszerrel.

2011. jan. 22. 15:19
 40/74 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy hogy tud a jövőbe visszamenni vonattal 1885 után néhány évvel, hogyha az elején mondják, hogy az áramkörökhöz szükséges dolgokat 1947-ben fogják felfedezni.
2011. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!