Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldhatták volna meg...

Brain Storming kérdése:

Hogyan oldhatták volna meg másként a 88 mérföld per órás sebességet "Vissza a jövőbe III. "-ban?

Figyelt kérdés
Ez is megoldható, és tán biztonságosabban, mint a filmben!
2010. dec. 19. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:

"...vonattal csak 1750-ig tud körülbelül visszamenni"


Az csak akkor számított volna, ha először a múltba akart volna messzebb visszamenni - de filmben, arra a kérdésre, h elmegy-e a jövőbe, azt felei, h "Ott már voltam!", és azután meg elröppent a vonattal: ergo előbb a jövőbe ment, mert ott alakították át neki repülőképesség a vonatát.


És h miért vonat? Gondolom azért, mert ő is, meg a Clara is Verne-mániákusok voltak - és mint írta is, ő sokkal jobban érezte magát a vadnyugati közegben.

2011. jún. 19. 01:03
 52/74 A kérdező kommentje:

"miért kellett megépítenie a vonatot, mikor ott volt az autó, mindössze annyi hibával, hogy rosszak az áramkörei, de mivel azt a vonatnál is meg kellett csinálni, az autónál jóval hamarabb végzett volna"


A felvetés jogos - ez már az időparadoxon témája sztem: az a kocsi, amivel Marty hazautazott, "időben nem azonos" azzal a kocsival, amit a doki elrejtett a bányában... ÁMDE: ha ő megpiszkálja a bányába bevackolt kocsit, akkor Marty nem tudott volna vele hazamenni 1955-ben... Vagyis neki ott kellett hagynia a kocsit a bányában, különben annak az eseménysornak a lánca szakad meg. Pl. a Clara bele fog zuhanni a szakadékba. Vagyis komoly ráció volt benne (persze amolyan filmes módon), h nem piszkálta a bányába beköltöztetett kocsit.


Ott van persze az üzemanyag kérdése is - ha hűtőgépet tudott csinálni, akkor sztem tudott volna kotyvasztani vmi lepárlóberendezést is. Ha akkora tudós volt, akkor a petrolkémiai ismeretei is meglettek volna hozzá.


Visszakanyarodva a vonathoz - amikor 1985-ben megjelent a vonattal, majdnem az első dolga volt megemlíteni, h "Gőzzel működik!" - Gondolom ez sem véletlen.


Felmerült bennem az a alapvető kérdés is, h mire elég a magasszintű technikai tudás, ha nincsenek meg hozzá sem az alapanyagok, sem az alapanyagokat előállító technológia, sem az anyagokat megformálni képes eszközkészlet? Gondolom azért nem állt neki az 1885-ös technikai szinttel előállítani az 1955-ben hozzáférhető alkatrészeket, mert még az azokat előállító technológia sem volt a láthatáron. Praktikus döntést hozott: ha már úgyis jól érezte magát ott, berendezkedett arra a korszakra. Ne felejtsük el, h a levelet azután írta nem sokkal, h a kocsit elrejtette és kidolgozta az 1955-ben hozzáférhető alkatrészekből előállítható időáramkörök terveit - és a levélben is írja, h már (asszem) 8 hónapja élt ott, szóval nem siette el a dolgot: azután írta meg és helyeztette el a postán 70 évre(!), hogy mindezeket lerendezte. Sztem ez újabb pont Spielberg javára!:)))

2011. jún. 19. 01:20
 53/74 anonim ***** válasza:
Repülni tud, de leszállni nem. És elég nehéz a múltban bármit is csinálni, ha nem száll le. A másikat értem.
2011. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
Kivéve azt, hogy hogy tud gőzzel repülni.
2011. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:

"Repülni tud, de leszállni nem."


??? Itt a gőzmozdonyra gondolsz?


A sci-fikben sajnos magától értetődőnek veszik a dolgok lebegését - ilyen volt a sorozatban a "légdeszka" is. No persze ez a "fiction" része a sztorinak (meg persze az egész időutazósdi is).

2011. jún. 19. 14:55
 56/74 A kérdező kommentje:

"hogy tud gőzzel repülni."


A filmben nem hangzik el, h a mozdony gőzzel repül. Sztem, amikor a doki azt mondja Marty-nak, h "Gőzzel működik!", akkor az időgépre gondolt, nem a repülésre. A repülést sztem a jövőbe visszatérve szereltette be a mozdonyba - erre utalna az, h a mozdony azután száll fel, h a doki jelentőségteljesen megemlítette, h "Ott már jártam!"...

2011. jún. 19. 14:57
 57/74 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azért mondta, hogy volt már a jövőben, mert ott alakítatta volna repülösre a vonatot, hanem azért, mert a Deloreannal már járt ott egyzser, és tudta már hogyan lehet megcsinálni a repülést... meg amúgy sem hiszem, hogy vonatokat is átalakítottak volna a jövőben...


Másik: A bányában elrejtett időgépből simán kiszedhette volna a benzint, max annyi történt volna, hogy 1955-ben nem lesz benzin benne, mikor megtalálják a bányában, doki úgyis feltankolná. Simán megcsinálhatták volna, ehelyett tököltek a mozdonnyal...

2011. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 A kérdező kommentje:

Hát, ehhez az eredeti könyvet kellene elolvasni, v legalább a forgatókönyvet (bár abban nincs más, mint a filmen) - ergo: sosem fogjuk megtudni, h mire célozhatott a Doki. Sztem arra, h a mozdonnyal volt; szted arra, h a kocsival - hát, ezt a kérdést nem biztos, h el tudjuk dönteni.


Mint ahogy azt sem biztos, h el tudjuk dönteni, h a bányába rejtett kocsiban volt-e benzin. Feltételezem, h nem volt, már csak abból kiindulva, h a levél megírásakor, tehát a 3. részben való 1885-os találkozáskor már 8 hónapja élt ott. Tudtommal a benzin minősége nemigen tartós, mivel a benne lévő anyagok nem maradnak örök időkig oldatban (tán a paraffinok kiválása miatt egy év alatt már nem használhatóak üzemanyagként kocsikban, de lehet, h rosszul tudom:))). Tehát sztem ezért sem merült föl a bányába bevackolt kocsi háborgatása... nem beszélve a "téridő-kontinuum megbolygatásáról", aminek a kibontását kínosan kerülték a filmben (Mondjuk nem is baj, h nem kreáltak egy olyan időutazáshoz méltó nonszenszt, mint a Van Damme filmben:))).

2011. jún. 20. 22:10
 59/74 anonim ***** válasza:
De erre az 1955-ös doki rájöhetett volna és 8 hónappal korábbra küldi vissza.
2011. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 A kérdező kommentje:

Hát, ez necces - akkor nem tudni, h a kocsihoz egyáltalán hozzá tudtak volna jutni 1955-ben. Mert ha 1955-ből kiindulva piszkálnak bele a múltba, akkor ez azt eredményezhette volna, h a kocsi nem kerül be úgy a barlangba, mint ahogyan rátaláltak.


A felvetés azonban jogos, érdemes rajta elfilózni...

2011. jún. 22. 21:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!