Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldhatták volna meg...

Brain Storming kérdése:

Hogyan oldhatták volna meg másként a 88 mérföld per órás sebességet "Vissza a jövőbe III. "-ban?

Figyelt kérdés
Ez is megoldható, és tán biztonságosabban, mint a filmben!
2010. dec. 19. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:

Mondjuk a doki nem tudhatta, hogy ki fog lyukadni. De, ha nem azért, akkor Clara miatt küldi 8 hónappal korábbra vissza.

Van még néhány kérdésem:

Amikor nézték a hidat a doki ezt mondta: Még mindig nem gondolkozol 4 dimenzióban. És csak akkor mondhatja, hogy még mindig, ha már korábban is volt, hogy nem gondolkozott 4 dimenzióban, de ez akkor volt, mikor az 1955-ös dokival volt, amiről ő nem tudhatott.

Azt is megírta levélben, hogy már nem tud repülni az autó. De akkor lezuhant, mikor megérkezett a doki 1885-be?

És még azt nem értem, hogy mikor átalakította repülőre az autót, miért nem Faraday-kalitkaként csinálta?

2011. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
Meg egyébként sem csaphatott bele a villám, mert az autók is Faraday-kalitkaként vannak megcsinálva.
2011. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 A kérdező kommentje:
A faraday-kalitka dolog OK, bár ez is átgondolandó: amikor a kocsiba belecsapott a villám, akkor nem úgy csapott bele, mint egy földön álló kocsiba. A fémkarosszéria OK - másik dolog, h a villámnak sztem tetemes elektromágneses hatása is van a közvetlen közelében, így ez is kifingathat egy elektromos kütyüt (még ha nem is lehet tudni, h van-e értelme a "fluxus-kondenzátor" kifejezésnek:))).
2011. jún. 24. 08:39
 64/74 anonim ***** válasza:
Igazad van, de mint láttad a jövőben teljesen természetesek a repülő autók és biztos gondolnak egy repülő autó építésekor erre, különben minden 3. autó lezuhanna egy vihar alatt.
2011. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
Tudtad, hogy öregebb a gyerek, mint az apja, igaziból?
2011. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:

"Amikor nézték a hidat a doki ezt mondta: Még mindig nem gondolkozol 4 dimenzióban. És csak akkor mondhatja, hogy még mindig, ha már korábban is volt, hogy nem gondolkozott 4 dimenzióban, de ez akkor volt, mikor az 1955-ös dokival volt, amiről ő nem tudhatott. "


1955-ben Marty nem gondolkozott 4 dimenzióban. Ezzel kiváltotta azt, hogy a Doki ezt szóvá tegye, ami által megváltoztatta a jövőt. Ne felejtsd el, hogy az 1885-ös Doki valójában a jövőbeli Doki (ő az öregebb, ő élt 1985-ben, ahonnan visszament 1955-be, ahonnan elkerült 1885-be), így ő már másodjára kapta Martyt azon, hogy nem gondolkozik 4 dimenzióban. Más szval Marty átírta itt is egy kicsit a történelmet.



"Azt is megírta levélben, hogy már nem tud repülni az autó. De akkor lezuhant, mikor megérkezett a doki 1885-be? "


Gondolom nem egyből vesztette el a repülési képességét, hanem mondjuk úgy, ahogy egy helikopternek elromlik az irányítása, és valahogy sikerült kényszerleszállnia a Dokinak.


"És még azt nem értem, hogy mikor átalakította repülőre az autót, miért nem Faraday-kalitkaként csinálta?"


Amúgy azt vegyétek bele ebbe a Faraday-kalitkás dologba, hogy a kérdéses autó karosszériája tiszta rozsdamentes acél. Nem tudom, ez miben számít, és mennyit:D

Oké, hogy valószínűleg F-kalitkának tervezték alapból, de ne felejtsük el, hogy mivel ez egy időgép, mások a tulajdonságai ilyen szempontból.

2011. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
Egy másik idősíkban van, szóval nem tudhatott róla. Mert akkor szerinted már 1955 óta tudta, hogy sikerülni fog az időutazás?
2011. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
Bocsánat rosszul gondoltam, igazad van.
2011. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
De akkor azt nem értem, hogy mikor a Biff visszamegy 2015-be miért van minden ugyanúgy, mint mikor elindult 1955-be?
2011. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:

"De akkor azt nem értem, hogy mikor a Biff visszamegy 2015-be miért van minden ugyanúgy, mint mikor elindult 1955-be?"



Szerintem ez egy logikai baki. Nincs mit magyarázni rajta, egyetértek veled. A film "logikája" szempontjából meg kellett volna változnia a jövőnek.

2011. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!