Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Eistein Relativitás elméleténe...

Eistein Relativitás elméletének cáfolása. Ötletek?

Figyelt kérdés
Akik trolkodnak, ignorálni fogom.

2013. jan. 13. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:

Az ötlet egyszerű: találj egyetlen olyan jelenséget, ami ellentmond az elméletnek. Tudod, egy elméletet ezer bizonyíték sem bizonyít teljesen, de egyetlen ellenpélda megdönti.


Szóval hajrá, ha sikerül, kb 1 millió dollár a jutalom (úgy hívják, Nobel-díj).

2013. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 Wadmalac ***** válasza:
54%

A kétrés-interferencia kísérlet és következményei a jelen eredmények szerint bizonyítják, hogy fénysebességnél nagyobb, (gyakorlatilag és elvileg is) végtelen sebességű információátvitel lehetséges. A dolog még csúnyábbá válik ha elmerülsz benne, mert az időbeliség fogalmát is értelmetlenné teszi. Sőt, úgy néz ki, hogy a relativitáselmélet általános, 3D-s térrel érvényességét leszűkíti az aktuális megfigyelők személyes valóságérzékelésének metszethalmazára. Ez elég elborultul hangzik, de úgy néz ki, hogy a kvantummechanika jelenségei nem csak mikor-, hanem makroszinten is felrugdossák a hagyományos fizika szabályait. A relativitáselmélet többdimenziós kiterjesztése talán képes lesz ezeket a jelenségeket is magyarázni, de jelen állapotában nagyon sántít. Körülbelül csak annyira igaz, mint földi általános körülmények közt a newtoni fizika. Úgy néz ki, hogy a kvantummechanika nagy áttörése készül, ami nem teszi érvénytelenné a relativitás-elméletet, de érvényességét jelentősen leszűkíti speciális körülményekre.

Mindezek alapján cáfolatot ne várj, csupán bele fog kerülni hogy "csak akkor igaz, ha...".

2013. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
A kétrés-kísérlet semmi ilyesmit nem bizonyít, ne terjessz itt ostobaságokat.
2013. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 2xSü ***** válasza:
Pontosabban nem a kétrés kísérlet, hanem a késleltetett választásos kvantumradír kísérlet. De az tényleg elég érdekesen hangzik…
2013. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:

-késleltetett választásos kvantumradír kísérlet-

végtelen sebességű információátvitel lehetséges??


ÉN nem látok benne semmi lehetőséget információ átvitelre.

(pedig az információ csak gondolat, mehetne végtelennel)


hogy is kéne azzal információt átvinni?

2013. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 A kérdező kommentje:
Itt irta valaki a kvantumechanikát, hát igen az Eistein féle fizika is felrugdossa a klaszikus fizikát... ezek szerint lehet cáfolni, vannak is ötleteim, összeirkáltam logikusan felvázoltam valakinek elfogadta, már csak az a kérdés hol publikáljam?
2013. jan. 20. 21:54
 17/89 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha megtetted, írd be ide az elérhetőségének címét, kíváncsi vagyok rá. Hivatalosan publikálni egyébként csak lektorálás után van mód, a relativitáselmélet cáfolatáról szóló értekezéseidet pedig nagy valószínűséggel kiröhögik majd a lektorok.

Ha gondolod, keresd Dávid Gyulát (elérhetőségét megtalálod a Google-ben), ő biztosan útba igazít majd, hogy mit kell tenned. Valószínűleg az után, hogy ő is kiröhögött.

2013. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 Wadmalac ***** válasza:

#12-re:

1. De. A kétrés-interferencia jelenség összeomlása időkésedelem nélkül történik, tehát igenis (elméletileg) felhasználható fénynél gyorsabb információ-átvitelre. A lejjebb említett kvantumradír-kísérlet az egyik felhasználási módszer erre, ettől a jelenség még önmagában megadja a lehetőséget.

2. Ha mélyebben elmerülnél a témában, megelőzhetnéd mások leostobázásával önmagad minősítését.


Csak a tisztánlátás érdekében: én sehol sem írtam, hogy ez bárminemű cáfolata lenne a relativitás-elméletnek, csupán azt bizonyítja, hogy ez sem a fizika végleges, mindent megoldó elmélete. Tulajdonképpen a relativitás-elmélet három térdimenzió + egy idődimenzió területére vonatkozik, ezen a kvantummechanika már erősen túlmutat. Maga Einstein is látta, hogy még nem kerek a történet, utolsó éveiben erősen foglalkozott az elmélet bővítésének lehetőségével, sajnos nem maradt rá elég ideje.


A relativitáselméleten nincs mit cáfolni. A saját vonatkozási területére tökéletesen működik, semmi nem mond ellent neki. Az más téma, hogy még jócskán van dolga a fizikának a hagyományos térelméleten KÍVÜL.

2013. jan. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 Wadmalac ***** válasza:

Elnéztem a sorszámot, #13-ra válaszoltam.


Egyébként kíváncsi lennék a kérdező elméleteire.

Nem hiszem, hogy cáfolatra alkalmas lenne, de talán érdekes problémát vet fel, és a "cáfolat cáfolata" is hasznos, érdekes infó lehet.

Régen rágódom én is egy kérdésen, ami nem hiszem, hogy bárminemű cáfolat lenne a relativitáselmélet alapjaira, de azért érdekes lenne rá egy jó magyarázat, miért, hol rossz a logikai kísérletem.

Alapszituáció: valahol a térben egymással szemben lebeg két űrhajó. Egymáshoz képest nézve az egyik forog a közös tengelyük körül állandó szögsebességgel. Melyik? Válasz: amelyikben mérhető a centrifugális (ezért a szóért egy fizikus megverne, de így egyszerűbb :))erő. Igen ám, de MIHEZ KÉPEST tekinthető forgónak? Hol az az inerciarendszer, mire alapul, amihez képest valamelyik forog? Ha az űrhajómon van ablak, láthatom a csillagokat, amihez képest....ez sem jó, mert azok is keringenek egy galaxis központja körül, talán a galaxis is több másikkal egy közös forgáspont körül......nincs fix pontom, és az egyenes vonalú mozgásokhoz nem is kell. De igaz-e, hogy nem kellenek fix irányú (forgásmentes? Mihez képest?:S) koordináta-tengelyek? Itt nekem valami nem kerek. Biztos nem a relativitáselméletben van a hiba, hanem valami olyan részéről van szó, ami valahogy nem szokott a "hétköznapi" fizikában szóba kerülni, ezért nekem is hiányzik. Szóval egy ál-probléma lehet, de várom a magyarázatot.

2013. jan. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
Saját kérdést új kérdésbe írj ki, ne ide tedd fel. :)
2013. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!