Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Eistein Relativitás elméleténe...

Eistein Relativitás elméletének cáfolása. Ötletek?

Figyelt kérdés
Akik trolkodnak, ignorálni fogom.

2013. jan. 13. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:

Semmit nem hozunk fel ellenérvnek, mert nincsen ilyen. pl kb 1 hónapja ért véget egy igen hosszú kísérlet, ami igazolta azt hogy egy test (itt a Föld) forgása valóban befolyásolja a gravitációs terét.


Olyan tudósok meg nincsenek akik azon dolgoznak, hogy megcáfolják az elméletet. Régen sokan voltak persze, de ők azok voltak, akiknek gőzük nem volt róla, és nem is értették igazán -így született az a sok paradoxonnak látszó dolog, ami persze nem az.

Viszont ahogy azt írtam is, lehet az elméletet mégjobban általánosítani, és ez viszont kutatva van. Az alapjaihoz kell hozzányúlni, csoportelméleti eszközökkel.

2013. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:

Már értem mire gondolsz. Mindig van néhány, aki szembe akar úszni az árral :) Égely, meg hasonlók. Én nem igazán tudok ilyen ellenérvekről, de ha ugyanezt a kérdést nem itt, hanem az Ezoban teszed fel, biztosan kapsz néhány hathatós(nak látszó) ellenérvet rá, ott szemezgethetsz ;)

Vagy kérdezd csak bátran bármiről mamit, úgy megcáfolja neked csípőből a tudósvilág bármely tudósának bármely elméletét, hogy köpni-nyelni nem tudsz rá.


A tudomány jelenleg elfogadja Einstein gondolatait a világról, így cáfolatokkal nem nagyon szolgálhatunk.

2013. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 A kérdező kommentje:

46osnak, origót nem olvasom de egyébként igen, kb ez az atomfizika-kvantummechanika olyan mint a barsza-reál :) egyébként focit se szeretem.

Kvantummechanika gyanúsabb nekem, hogy az az igaz.

Relativitás elmélettel kapcsolatban van 1-2 dolog ami nekem bűzlik szóval :)

2013. ápr. 21. 00:48
 54/89 anonim ***** válasza:
Az, hogy neked "bűzlik" valami, nem jelent semmit. Majd ha a relativitáselmélethez hozzáértők számára is bűzleni kezd a dolog, akkor lesz majd érdemes odafigyelni.
2013. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
Innen a Földről indíts el egy űrhajót a fényt leginkább megközelítő sebességgel. De még az indulása előtt kösd össze magad és az űrhajó társalgó szobáját egy kb. egy fényév hosszúságú fényendoszkóppal. Persze most ne azt nézzük, hogy az ilyen hosszú kábel feltekerve mekkora lenne. Az is lehet, hogy nagyobb lenne mint maga a Földgolyó. Még attól is tekintsünk el, hogy az ilyen hosszú üvegszáloptikán a fény nyilván nem fog átmenni. Sőt a Föld valamennyi mozgásáról (forgás, kerngés a Nap körül stb.) is el kell tekinteni. Tehát akkor ott tartunk, hogy elindult az űrhajó. Az űrhajó kapitányának persze vigyáznia kell, hogy egy fényévnél ne menjen messzebb különben elszakad az endoszkóp ami a póráz ezért időben vissza kell fordulnia de a sebességet forduló közben is tartania kell. Az ikerparadoxon szerint az idődilatációnak így is meg kell lennie. De vajon igaz lehet ez??? Az kétségtelen, hogy az első jelek mint mozgóképek az űrbéli eseményekről annyi idő múlva érkeznek meg a Földre mint amennyi idő alatt ezek a jelek végigfutnak az endoszkópon. Viszont ahogy az első jelek megérkeztek utána mindent hajszálpontosan ugyanolyan ütemben fogsz látni itt a Földön mint ahogyan az a valóságban is történik még akkor is, hogyha az űrhajó száz évig vagy még hosszabb ideig is menjen. Hová lett az idődilatáció???
2018. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:

Hmmm! Az idődilatáció sajnos ott van, hogy ezt a kérdést több mint öt éve tetted fel és én sajnos csak most akadtam rá, ezért ha vagy élsz létezel akkor szeretném ha küldenél nekem egy privát üzenetet mert én is ezzel a témával foglalkozom.

Köszi és üdv.

2018. okt. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:

"Viszont ahogy az első jelek megérkeztek utána mindent hajszálpontosan ugyanolyan ütemben fogsz látni itt a Földön mint ahogyan az a valóságban is történik."


Kipróbáltad?

2018. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
Ez eleve csak egy gondolatkísérlet volt ha nem vetted volna észre. Amúgy ha ki is lehetne próbálni szükségtelen lenne mert az eredmény amit leírtam magától értetődő.
2018. okt. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha ki is lehetne próbálni szükségtelen lenne mert az eredmény amit leírtam magától értetődő."


És amilyen magától értetődő, épp annyira hibás.

2018. okt. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
Az érvelésed amúgy egy nagyon durva logikai hibát tartalmaz, még pedig azt, hogy a bizonyításhoz felhasználod azt az állítást, amit bizonyítani akarsz.
2018. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!