Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Eistein Relativitás elméleténe...

Eistein Relativitás elméletének cáfolása. Ötletek?

Figyelt kérdés
Akik trolkodnak, ignorálni fogom.

2013. jan. 13. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
Nézd én leírtam egy ötletet amből kiindulva az ötlet ezer más verzióját is ki lehetne találni. Hogy ha te nem magán az ötleten gondolkodsz hanem azon hogy hogyan facsarhatnád ki az ötlet kitalálóját akkor nincs miről beszélnünk.
2018. okt. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:

Én is az "ötletedről" írtam. A bizonyítási módszered rossz. Azt akarod bizonyítani, hogy a mozgó űrhajón ugyanúgy telik az idő, mintha nem mozogna. Ezért egy optikai kábelt kötsz rá, majd megállapítod, hogy a kábelen keresztül azt látjuk, hogy az űrhajóban nem változott az idő sebessége. Miért nem? Mert hiszen magától a kábeltől nem fogjuk lassabbnak látni a dolgokat, miért is látnánk, HA az űrhajón tényleg nem telik lassabban az idő. De hát pont ezt kéne bizonyítanod. Te pedig ezt felhasználod a bizonyításodban.


Egyébként már az sem igaz, hogy a kábel, illetve a távolodás ne okozna eltérést. Hiszen a fényjelek minden pillanatban egyre messzebbről jönnek, tehát már maga a távolodás is okoz egy látszólagos időlassulást. De ez még nem a relativitás miatt van, csak a távolodás miatt. Ez még csak egy "Doppler-effektus"

2018. okt. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:

Pont a Doppler effektus kiküszöbölésére találtam ki a kábelt.

Képzeljük ezt a dolgot úgy, hogy én ülök a kábel egyik végénél az egyik szobában te meg a másik végénél a másik szobában. (A két szoba természetesen nyugalomban van egymáshoz képest.) Kettőnk között gubancolódik valahol az egy fényév hosszúságú kábel (a példa őrültségétől tekintsük el). Nos ebben az esetben ha úgy vennénk, hogy az üvegben is akkora sebességgel menne a fény mint vákuumban akkor kb. egy év múlva látnám meg azt, hogy mondjuk fölemelted a kezedet független attól, hogy alig pár méterre vagy tőlem. Viszont attól a pillanattól kezdve, hogy a kábel nálam lévő végénél megjelenik a mozdulatod már ugyanolyan ütemben fogom látni mint ahogy az a valóságban vagyis nálad lezajlott.

Nos ezek után teljesen mindegy, hogy az említett két szoba nyugalomban van vagy mozog egymáshoz képest. Ezért helyeztem az egyik szobát egy űrhajó belsejébe. Maga a kábel meg valahogy szabadon lebeg az űrben. De itt most ne az apró részletekben merűljünk el hanem inkább magán az elven törjük a fejünket vagyis azon, hogy működik-e a dolog vagy sem.

2018. okt. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
Ja bocs, akkor félreértettem. én azt hittem, a kábel folyamatosan hosszabbodik. Rendben, akkor ezzel a dopplert kiküszöbölted. De csak ennyit bizonyítottál be. Hogy EMIATT nem látunk eltérést az idő múlásában. De nem ez a kérdés. Hanem hogy magában a mozgó rendszerben lassabban telik-e az idő. És erre ez a kísérlet nem ad választ. Az idődilatáció nem látszólagos, nem a doppler effektus egyfajta megnyilvánulása, hanem valóságosan létező. Tehát a kábelen keresztül azért fogod lassabbnak látni a mozgó órát, mert az valóban lassabban jár a tiédhez képest.
2018. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy nem tüntél el. Csak a témával kapcsolatos egy-két súlyos kérdést tettem fel itt a Gy.k.-n és az ezekre adott válaszokat tanulmányoztam. Hát mit mondjak nem könnyű a reagálás mert vannak rendkívül okos, intelligens hozzászólások amikre így tök egyedül hirtelen sokszor köpni nyelni nem tudok. Talán nem kellett volna rövid idő alatt ennyi kérdést feltennem. Mert ezzel csak önmagammal szúrtam ki. Nekem még nincs rutinom az ilyen netes fórumokon főleg úgy, hogy az embert egyszerre több oldalról is megpróbálják ízekre szedni (ami az ilyen témának úgy tűnik nyilvánvaló sajátossága).

Node térjünk most már ennek a kérdésnek a lényegére aminek a kiírója szerintem már azt is elfelejthette, hogy valaha is kiírta ezt a kérdést.

Örülök, először is hogy sikerült maradéktalanul megértened a gondolatkísérletem lényegét. Nem akarok innen elkattintani mert félek, hogy nem jön vissza az eddig leírt szövegem. Azzal én is tisztában vagyok, hogy az idődilatáció nem a Doppler effektuson alapszik. De úgy rémlik a válaszodban

tartalmilag azt írtad, hogy én illetve az aki a Földön marad mindenképp azt fogja látni, hogy az űrhajón lassabban zajlanak az események. Amit én úgy értelmezek, hogy állításod szerint az aki a Földön marad az az űrhajósok sajátidejét fogja látni ami nem egyezik meg a Földön maradtak sajátidejével? Ha így érted akkor milyen jó lenne ehhez elvégezni egy kísérletet. Persze nem az én ötletem egy az egyben történő kivitelezésére gondoltam. Roppant kíváncsi lennék az eredményre. Szívesen megosztanék veled két írásomat amihez kölcsönös bizalomra volna szükségünk. Ezért ezt legfeljebb csak fájl formájában küldeném el emailen keresztül vagyis nem ezen a fórumon. Ha van iránta érdeklődésed akkor innentől inkább a privát oldalon fojtassuk.

Tisztelettel és üdvözlettel: (ide a nevemet nem írom ki)

2018. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:

Ezt a kísérletet már elvégezték. Csináltak két teljesen egyforma órát, az egyiket feltették egy repülőgépre, ami jó sok órán át repkedett, a másikat a földön hagyták. Aztán amikor a repülő leszállt, a két órát egymás mellé tették, és láss csodát: nem azonos időt mutattak.


De ma már ehhez nem kell kísérlet sem, a GPS műholdakon keringő órákat eleve úgy kalibrálják, hogy figyelembe vegyék ne csak a sebességből, hanem a magasságból adódó idődilatációt is, és a GPS rendszer működik. Ha ezt az effektust nem vették volna figyelembe az óráknál, akkor a GPS rendszer semmit sem érne, mert mindennap egyre több kilométerrel lőne mellé. De jó pár éve egészen pontos.

2018. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:

Szerintem a repülőgépes dolgot hagyjuk. Régebben sokat foglalkoztam vele de egyértelműen kiderült, hogy az a módszer ahogy csinálták az erre tökéletesen alkalmatlan. A GPS. dolog is régebben kimerített már vagy egy párszor. Aztán itt van még az Einstein egyenletek működőképessége a részecskegyorsítókban stb. hogy a hegytetőre felvitt órát ne is említsem (ja ez már az ált.rel.-hez tartozik.)

Több módja is lehet annak, hogy az einsteini matekkal milyen más dolgokat lehet megmagyarázni aminek semmi köze a relelm.-hez hiszen a matek csak egy száraz séma nincs ráírva, hogy az kizárólag csak a relelm.-re alkalmazható. Persze ezek nem az én állításaim de egyet értek velük. Én legfeljebb csak tanulmányozgatni tudom ezen állításokat. Ettől függetlenül dolgozom saját ötleten is. De szerintem ilyen jellegű vitába ne menjünk bele ezért bocs ha belekezdtem.

Ezzel az egésszel az a baj, hogy az Einstein pártiak tudása elsősorban a sok évig tartó tanulásból ered, amit én inkább magolásnak neveznék és ezért ez jórészt a memória függvénye. Akik viszont nem értenek egyet a relelm.-el azok magolás helyett arra kényszerülnek hogy gondolkodjanak. (Jól gondolkodni viszonylag rossz memóriával is lehet.) Tehát a tudás szemben áll a gondolkodással. Micsoda paradoxon! Kb. olyan ez mint amikor egy papagáj megtanul valamit és ezért tudja is a szöveget csak éppen nem tudja, hogy mit beszél. Tehát nem biztos, hogy a papagáj okosabb mint mondjuk a Hawking.


Ezek a dolgok minden tekintetben roppant összetett nagyon bonyolult dolgok amelyeket nem lehet csak úgy egy két szóval elintézni. Ezért voltam kénytelen könyvet írni róla (már a saját megnyugtatásom végett).

Üdv:............

2018. okt. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 Wadmalac ***** válasza:

"Ezzel az egésszel az a baj, hogy az Einstein pártiak tudása elsősorban a sok évig tartó tanulásból ered, amit én inkább magolásnak neveznék és ezért ez jórészt a memória függvénye. Akik viszont nem értenek egyet a relelm.-el azok magolás helyett arra kényszerülnek hogy gondolkodjanak. (Jól gondolkodni viszonylag rossz memóriával is lehet.) Tehát a tudás szemben áll a gondolkodással."


Már elnézést, de ez egy ordenáré nagy félremagyarázás.

Aki érti a tudományt, az nem gondolkodik. Ez aztán a nagy logika.

De remekül fekszik annak, aki nem képes (lusta vagy buta hozzá) megtanulni, megérteni a rel. elméletet.

Ezredszer írom, aki nem érti, az ne próbálja cáfolni.

Abból nem cáfolat lesz, hanem zöldség.


Nem mondom, hogy erről nem is érdemes könyvet írni. Amilyen szinten a mai világban eladható minden ezotériás sületlenség, igenis megéri.

Profit szempontból. Tudományos szempontból meg botrányos.

2018. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
Látom előkerültél és nem bírod magadban tartani a rosszindulatúságodat. Az kétségtelen, hogy nagyon okos ember vagy és az eszed miatt képes vagy gyanítani az igazságot. Viszont az igazság sokszor nagyon fáj és lehet, hogy ezért ordítasz.
2018. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 Wadmalac ***** válasza:

"Látom előkerültél és nem bírod magadban tartani a rosszindulatúságodat."

Mi abban a rosszindulat, ha valaki megmondja, hogy rettenetesen tévedsz és rögeszmésen belelovallod magad értelmetlen dolgokba?

Olyat akarsz cáfolni, amit nem értesz és meg sem próbálod megérteni.

A gondolatmeneted teljesen áltudományos és tele van logikai hibákkal, hiányosságokkal, aztán meg nagy megállapításokat építesz a hibás alapokra.


Egyenként lehet cáfolni minden kiindulásodat, de látszik, hogy hiába, lepereg.

Olyan alapvető dolgokon siklasz át, hogy az embernek égnek áll a haja.

Csak egyetlen példa, az üvegszálas kábeles próbálkozásodnál teljesen hidegen hagy, hogy ha az be van kötve a távolodó objektumra, maga a kábel is gyorsul, tehát hiába köüszöbölted ki a hosszváltozást, a sebesség, gyorsulás hatása továbbra is érvényes, általános iskolás szintű fizikai hibát vétve.

De ez csak egyetlen kiemelés, ami mutatja, hogy a szükséges alapok teljes hiányában próbálsz világmegváltó elméleteket alkotni.


"Viszont az igazság sokszor nagyon fáj és lehet, hogy ezért ordítasz."

Nem, a teljesen logikátlan, hibás érvelés fáj.

Neked meg az fáj, ha erre rávilágítanak.


A tanulás és a gondolkodás közt nincs ellentét. Maximum nálad. Próbáld meg mindkettőt művelni.

2018. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!