Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi van a polarizációs fólián...

Mi van a polarizációs fólián és mit csinál a fotonnal?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=KM2TkM0hzW8&feature=player_de..


Nem értem az egészet , először azt magyarázzák a rácsokkal hogy van egy síkbeli irányultsága a fotonnak és azért megy vagy nem át rajta mert irányfüggő ,de aztán nem értem hogy amikor a tükörbe bohóckodnak akkor miért fekete a filter ,mi a f szért csavarná el a tükör az eredetileg adott síkban rezgő foton síkirányát ,mással nem magyarázható hogy miért nem megy újból át a fény a polarizátoron.

Aztán mi az hogy http://www.youtube.com/watch?v=Fu-aYnRkUgg&feature=player_de.. Ex Ey hullám ,mik ezek ? Miért mennek át mindketten a résen amikor a kék el van forgatva 90°al és mi értelem van a berajzolt zöld virtuális erővektornak .


Gyakorlatilag itt mi megy át a résen és hogy megy át de egyáltalán mi a nyavaját akarnak jelölni a hullámokkal ,egy darab fotont ??? vagy mi mást mert hogy nagyon más nincs a fényben.


Miért magyarázzák a polarizációt egyszer rácsokkal máskor meg a tipikus beesési szöggel ? Hogy tud egy tükör abban a tipikus kiszámítható beesési szögben polárszűrőként viselkedni ,és miért nem megy át a polarizált fény a saját polarizátorán ha egy tükör visszatükrözi ,ez a tükrös példa.


Itt a középső rács elforgatása miért engedi át a harmadik zárt állapotot mégiscsak , vagy ezek csak lepattanó fotonok? http://www.youtube.com/watch?v=7r0aS6iTA_k&feature=player_de..



2013. dec. 23. 15:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
36%
a feny attol fuggoen, hogy hogy vizsgalod, lehet reszecske (foton), vagy elektromagneses hullam. ez utobbi minosegeben megfeleloen szuk resek (azaz racsozat) segitsegevel ki lehet valogatni a megfelelo iranyban rezgo hullamokat, es voilá, polarizaltad a fenyt.
2013. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
58%

Először foglalkozzunk egy kicsit magával a polarizációval, abból a fólia működési elve is érthetővé válik:

[link]

2013. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
Ez elég gyenge válasz volt ,a tükörnél nincs semmilyen rács és mégis polarizálja a fényt úgy ahogy a víz felszíne is és ezt detektálod ezekkel a napszemüvegekkel. De senki nem mondja meg mik azok a kék piros Ex Ey hullámok és hogyan tologatják el egymástól időben.A két hullám megy a levegőben ezt modellezik de a levegőben nem megy semmi csak a foton ami maximum egy irányba rezeg . Nem értem mi az a másik hullám és mért zár be merőlegest rá azt meg pláne hogy mivel szelektálják el és késleltetik időben hogy aztán a forgó zöld vektort kiadja és ezért legyen cirkuláris .
2013. dec. 23. 17:03
 4/64 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo, az utolso valasz egy toketelesen alatamasztott fizikai magyarazat volt a polarizaciora. az, hogy te nem erted, mert nincs hozza elokepzettseged, mas teszta. 'gyenge magyarazat'-nak nevezni csak azert, mert te nem fogod fel, hat nem is tudom...
2013. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Nem az utolsóra mondtam de olvasni én is tudok akkor nem tettem volna fel hogy most három oldalt átrágjak.
2013. dec. 24. 01:02
 6/64 anonim ***** válasza:
ertem, tehat elolvasni nem vagy hajlando a leirast, a magyarazat viszont 'gyenge'. ne haragudj meg, de ezek szerint te ehhez egyszeruen keves vagy, fogadd el, hogy a polarszuro mukodik, ne akard megerteni.
2013. dec. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

Mondom hogy az elsőnek szólt , a második meg nem nekem válaszolt hanem oldalakat linkelt ,pedig csak azt kéne elmagyarázni miért lesz egy fotonból két egymásra merőleges rezgésű foton ,1 ha rácson megy keresztül ,2 ha szögben visszaverődik , ezeket sehol nem írják le csak hogy így van azt kapjam be .


Sőt ez sem igaz mert felmerül a kérdés hogy a foton már nem osztódik vagyis nem tud kettéválni és elforulni 90 el a rezgéssíkja . Ezek a dolgok nincsenek leírva sehol sem , azt se tudom mit ábrázolnak a hullámok egy tucat fotont vagy egy kilót vagy mennyit mert osztódni a foton már nem tud.


Szóval lehet válaszolni ,nem cikkezni az hiányos.

2013. dec. 24. 13:53
 8/64 Tom Benko ***** válasza:

A fotonnak eredetileg nincs polarizációja, tetszőleges irányú rezgéseket képes mutatni. Ezt két, egymásra merőleges, azonos frekvenciájú rezgés eredőjeként írhatjuk fel. Polarizációkor az egyik rezgés amplitúdóját csökkentjük. Ez megoldható síkon való visszaverődéssel és ráccsal is. Utóbbit szemléltették is régen fizikaórán: egy kötél végét körbe rázod, ez lesz a cirkumpoláros hullám. Ha az útjába egy postaláda-lapot teszel, annak a túloldalán már csak a réssel párhuzamos rezgéseket fogod látni. Ez utóbbi a polarizált hullám.

Amúgy a fényt ne úgy képzeld el, hogy a foton rezeg, vagy hullámvonalban halad...

2013. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem mi az hogy tetszőleges irányú rezgéseket? Egy foton csak egy irányba rezeghet ,nem? ezt az egy fotont szűröd ki a ráccsal és az összes többi fennakad ,ez van a harmadik filmen.

?

A polarizációs eljárás nem hoz létre új fénytulajdonságot csak egy áteresztő szűrőként viselkedik ahol egy adott síkba rezgő fotonokat ereszt át nemde?

De miért halad át egy kis fény a harmadik filmen mikor a középső rácsot is kicsit elforgatja?


Ha neked van igazad és a foton össze vissza rezeg ami két merőleges sinhullámmal írható fel , ha átvisszük egy résen akkor utána mi tartja vissza hogy kis idő után ne kezdjen el megint eltérni a síktól . Nem lehet hogy eleve minden foton síkban rezeg és a fólia csak kiszűr?

2013. dec. 24. 16:53
 10/64 A kérdező kommentje:
Most látom hogy te is síkrezgésről beszélsz ,két azonos frekvenciájú egymásra merőleges komponens ,az a zöld nyíl lesz és az sík rezgés. De akkor miért mondod előtte hogy a fotonnak egyesszámban nincs polarizációja? Lehet csak elírtad és többesszámban akartad? A sok fotonnak együttvéve nincs ha jól sejtem és ez a szórt fény .
2013. dec. 24. 17:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!